Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase

• Velká Británie Frequently Asked Questions About Time Travel

Když si ve sci-fi komedii z produkce HBO tři obyčejní muži dají večer v hospodě pár piv, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoliv výjimečného. Přesto však dojde k události, jež uvede do pohybu sérii výletů zpět i kupředu v čase...  Když do místního baru vstoupí tři úplně obyčejní muži, aby si večer dali pár piv, pokecali spolu a na chvíli zapomněli na svůj zcela průměrný život, nic nenapovídá tomu, že by se mělo přihodit cokoli výjimečného. Ray (Chris O'Dowd) je pověstný svou posedlostí, týkající se cestování v čase, ale když se setká s Cassií (Anna Farisová), která prohlašuje, že je z budoucnosti, považuje to samozřejmě za žert. Toby (Marc Wootton) je posedlý filmem, a když uslyší Rayovu historku o ženě putující časem, předpokládá, že kamarád mu přihrál filmovou zápletku. A cynický Pete (Dean Lennox Kelly), který ničemu takovému nevěří, musí změnit názor, když náhodně nahlédne do budoucnosti baru, který je plný mrtvol a on je mezi nimi. Tato událost uvede do pohybu sérii náhodných výletů časem zpět i kupředu, v jejichž průběhu se tři hrdinové snaží najít pravidla pro cestování v čase a odhalit tajemství, kdo se je bude snažit zabít a proč... Sci-fi komedii z původní produkce HBO režíruje Gareth Carrivick. (oficiální text distributora)

E lan

Dobrý televizní film, kterému překvapivě chybí více humoru a plně se soustředí jen na paradoxy cestování v čase. Na druhou stranu pěkně zajímavé dílko, které by si člověk neměl nechat ujít... ()

Petulka88

Trojice looserů popíjí pivo v hospodě. A cestují časem pokaždé, jakmile vlezou na pánskej hajzlík. Tím je řečeno vše. Je to šílený, je to postavený na hlavu, ale je to fakt sranda. ()

patushik

Tak tohle pro mě bylo velké překvapení. Od filmu jsem nic nečekal a bavil jsem se skvěle. Mám rád filmy o cestování v čase a moc se mi líbilo, jak to zde bylo zpracováno. Jakou fanoušek scifi mohu doporučit. ()

Perr

Příjemná, vyprávěná komedie se sci-fi tématikou, k úplné spojenosti by to chtělo jen ještě více humoru, 3,5*. ()

filipes.lu

Sice jsem se toho o cestování v čase dozvěděl kulový, ale film je to solidní =) Možná za to mohla nějaká časová smyčka, ale chvíli před tím jsem shlédnul filmový klenot „Trhni si“, takže mi vtip s Paris sednul jako pérdel na hrnec =) Trikovou složku filmu bych ohodnotil, jako že je a dál bych to nepitval. Čtvrtá hvězda je za Annu Faris, která se snad poprvý tváří, že její IQ dosahuje třímístného čísla, ale pořád je k sežrání. A to se všemi střihy vlasů =) Spokojenost… ()

Oonika

Tak já nevím... tohle šlo nějak prostě mimo mě. Nebo jsem to možná nepochopila, nevím. Sci-fi, pardon, science fiction má docela ráda, tentokrát to však nebyl šálek mého čaje (možná proto, že byl britský). ()

Argondia

Miluju sci-fi, cestování časem a britský humor. Ze začátku to vypadalo slibně, ale zhruba od poloviny filmu to trochu pokulhávalo. Chris O'Dowd si odskočil ze své přízemní IT kanceláře, změnil se z Roye na Raye a se dvěma kamarády cestuje časem. Trochu mě zklamalo, že se celý děj odehrával pouze v baru, jeho okolí a tvůrci se na skocích v čase trochu více nevyřádili. Anna Faris byla jako vždy skvělá. Pobavila jsem se, zasmála, ale myslím, že je škoda nevyužitého potenciálu, jaký tohle téma nabízí. ()

markotter

1. půlka naprosto bezkonkurenční - nenásilné uvedení do problematiky cestování časem a je u toho i prdel. V 2. půlce už je těch klonů hlavních hrdinů trochu moc a začínal jsem se v tom ztrácet, ale i tak to byla zábava. A trvalo to 80 minut! Asi budu za každý film, který nepřekročí 90 minut dávat hvězdičku navíc :-). Ale tohle si 4 určitě zaslouží. ()

Shakaar

Jak někdo uvedl, je to zajímavé jedině tím, že se jedná o britskou produkci a primát zde hraje Chris O´Dowd. Jinak je to vcelku nevázaná zábava, která má potenciál pro něco většího, ale stopáž nedovoluje zcela prozkoumat tento potencial. Neřekl bych že je to nejhorší snímek, ale nyní když jsem se na něj zpětně podíval, není až tak zajímavý, jak jsem se před lety na něj podíval, hlavně tedy kvůli Anně Faris a Chrisovi, který byl tehdy na vrcholu své popularity s IT Crowd a na tom tvůrci trochu sázeli. Každpádně pokud chcete scifi a zároveň se zasmějete narážkám na cestování v čase, stále doporučuji - moc takových snímků není, aspoň nevím o takto kvalitních. ()

RajCZitko

Na to, že anglány zas tolik nemusím, tak todle byla docela i prča. Práce se tvůrci zhostili ale suprově. Nejtěžší složka ve filmech cestování časem je určitě poskládat a prolínat do zápletky různé šasové linie tak, aby dávaly smysl - a to se jim povedlo. K tomu pár vtipných scén a je dobrej film na světě. Chápu ale, že na tento film nemusí mít náturu každý. Občas hodně předvídatelný, někdy fakt dost suchý fórky FAQATTu dost na hodnocení (alespoň u mě) ubrolo. ()

Banned

A máme tady další vynikající anglickou komedii. Celý film je točený v jedné hospodě a z větší části na pánských toaletách. Jak místo, tak i dějová linie je tedy bláznivě nápaditá. Jedinou výtku bych měl asi k né moc podařenému happyendu. ()

Uhura

Ten film je strašně sympatický, a to ze dvou důvodů: Námět, a představitelé hlavních rolí. Jenomže dál to jaksi nejde. Vtipnost nespočívá ani tak v tom, co je vyřčeno, ale kým je to vyřčeno, jinými slovy, vtipné jsou postavy, jejich specifikace a povahy, a jejich představitelé, ne pak samotná akce (a tím mám na mysli i akci slovní). Ono je to částečně záměrné, je to rozhodně film, který je postavený především na hlavních hrdinech a situacích, do kterých se dostávají. Jenomže.. nějak to nefunguje. Pořád je to ale kvalitní zábava, a rozhodně to nejsou tři hvězdy ve jménu průměrnosti. ()

seiffs

Perfektní! Na maximum vyždímané téma o cestování v čase v podání brilantního Roye (Raye). Chuťovka pro každýho geeka. Už dlouho mě nic takle nepotěšilo jako tohle minidílko (významné plus je i krátká délka filmu). ()

hero_bk

Perfektní film, akorát ten skoro-závěr vyvraždění v hospodě si mohli odpustit. I tak jsem se ale perfektně zasmál inteligentnímu humoru. ()

Fafyna

Odpočinková dávka britsky černého humoru, doplněná o rozkošné výrazy Chrise O´Dowda, jaké známe z ITC, a jednoduchou zápletku. Tento kousek mě dostal. A není to sci-fi, ale science - fiction! ()

Joye

Fantasové drží při sobě. Neobvyklá komedie o cestování v čase. Anna Faris mě mile překvapila. Mám ji zaznamenanou pouze jako tu holku ze Scary Movie. Hlavní trojice se skvěle doplňuje. Očekávala jsem více britského (černého) humoru. Konec nenadchl, ale ani nepohoršil. Jdem do toho, i když to můžeme posrat. Posereme to. ()

movemat

Typický príklad, že pre perfektný film netreba žiadne vysoko rozpočtové vizuálne efekty či výpravu. Proste stačí zohnať partiu výborných neopozeraných hercov, opýtať sa v najbližšej krčme, či by tu nemohli natáčať film a popremýšľať nad zaujímavým námetom. A hoci cestovanie v čase možno nie je nič originálne, jeho prevedenie v tomto filme rozhodne originálne je. Proste taký správny pohodový film, ktorý môžem s úsmevom na tvári pozerať aj desiatykrát a predsa neomrzí. Jedna z mojich najobľúbenejších komédií. ()