Žila na poušti, v jeskyni i s indiány. Před tisícem let. Měla různá jména, ale vždycky to byla ona. Ústřední postavou Medemova filmu Chaotická Ana (2007) je poněkud výstřední dívka, která žije se svým svérázným, ale milujícím otcem v jeskyni nad mořem. Má výtvarné nadání a žije jako bytost nepoutaná ničím a nikým, pravdivá jen sama k sobě. Justine, výstřední mecenáška mladých talentů, pozve Anu do Madridu do komunity mladých umělců, které posbírala na svých cestách a jimž financuje bydlení a umělecké kurzy. Ana tak poprvé vstoupí do skutečného světa, zároveň ji však čeká bolestná cesta do hlubin sebe sama. Setkání s charismatickým Saídem, sirotkem po berberské matce, zcela změní její vnější i vnitřní realitu. Čeká ji krutá cesta do minulých životů vlastní duše, která, jak se zdá, mnoho vytrpěla...
Snad jedině Medem dokáže vytvořit iluzi světa, do něhož musí Ana vstoupit. Pomocí reálných obrazů a zvuků dokáže vytvářet zcela nadreálné situace. Hranice prostoru a času překračuje se stejnou lehkostí, jako by točil konverzační komedii. Světy, které svou originální optikou vytváří, jsou z tohoto světa a zároveň stejně skutečně tkví v minulosti či budoucnosti. Reálné situace tak dostávají zcela nové významy, aniž by bylo třeba něco složitě vyprávět či popisovat. Jeho filmy nejsou příběhy činů, ale vnitřních emocí: vášní, strachů, intuice, lásky a nenávisti. Realita jeho filmů začíná tam, kde končí viditelná skutečnost. (Česká televize)

pali87

Začínam si užívať španielske filmy. Aj tento ma postupne pohltil. Úchvatne sa pohráva s myšlienkou reinkarnácie. Je to plné emocionálneho vypätia, vkusného erotična a krásne odvážnych záberov kamery. ()

Dr.Jane

Klasický Medem se vším všudy. Takovouhle atmosféru umí skutečně jen on. Pan režisér, který nepřežvejkává, ale tvoří. Otázkou je, jaké životy prožil sám.... A zřejmě jich bylo ve všech barvách a tónech, jinak by těžko dokázal být tak přesvědčivý a pohlcující. ()

Monika22

Těžko napsat komentář pár minut po filmu, když ve mně ještě doznívá, ale určitě to byl filmový zážitek-složitější, ale právě to se mi líbí. Místy je film strašně mystický a magický, někdy až za hranicemi mého chápání. Medem jen potvrzuje vyjímečnou kvalitu současné španělská kinematografie. Výborné meledie v průběhu filmu. ()

Estetik 1

Po filmové stránce je Chaotická Ana velmi povedená. Možná vlastně až moc chladně formalisticky dokonalá. Rozpaky ve mně ale vyvolává obsah. Zejména závěr v indiánské rezervaci a pomsta holubice je už dost křečovitá. ()

sibskyn

První film od Medem, který mě zklamal. Má to naprostou krásnou hudbu, kameru(jako vždy), krásné záběry a také nádhernou Vellés, ale poprvé co se mi s panem režisérem stalo, že jsem nepochopil a nasralo mě to, protože mě to přišlo jako spletenec scén, které na sebe navazují jen minimálně, aby to vyvrcholilo k ničemu zajímavému, prostě se to táhne od ničemu k ničemu. Možná je jen chyba na mé straně, ale na Caotica Ana, už se nikdy dobrovolně nepodívám. 5/10 ()

kolly13

Zajímavé a hranice překračující (doslova). Ale více spirituality, když oni mluvíme, prosím. Každý si může najít, co se mu hodí a to byl můj problém během filmu. ()

Kozlowski8

Mysticko-hypnoticko-ezoterické vyprávění většinou nebývá něco, co by mne oslovovalo a co bych vyhledával. Chaotická Ana je ale světlou vyjímkou. Ana ve filmu má chaos v duši, když hledá smysl své existence a svůj postoj k životu - já mám trochu chaos v tom, jak se k filmu postavit. Medemovo dílo jde vcelku lechce vidět jako jeden velký, laciný kýč a rychle ho odpálit do sféry zapomnění. Mně to ale nejde - spíš naopak - vidím ho jako umělecky silnou výpověď, která má v sobě upřímnost, živočišnost, jedinečnost a v titulní roli neskutečně milou a přirozenou Manuelu Vellés. Jedinečný film. 80%. ()

Aquila

Film v mnoha ohledech dokonalý, ale v některých nějak podivně "drhne". Rozhodně stojí za shlédnutí, ale obsahově – významově mi tam něco schází. Postupně velmi dobře dramaticky houstnul, ale závěrečná katarze vyšuměla do ztracena. ()

tata22

Medem je prostě božský. Vždy mi úplně pohltí a zničí. Skvělý zážitek, jen ta scéna s americkým politikem jakoby do filmu nepatřila. Vždy nádherné hlavní hrdinky, vždy skvělá atmosféra, božská kamera a ta atmosféra. Člověk se najednou ocitne mimo čas a prostor a bloudí někde úplně jinde. A tak to asi má být, to je důvod proč se na filmy dívám. Tenhle za shlédnutí určitě stojí, doporučuji uměleckým fajnšmekrům ()

rytirNY

Mistrovské dílo, jen potvrzující vyjímečnou kvalitu současné španělská kinematografie. Zajímavé by bylo zaměřit se na postavu Aniny otce, jeho životní cestu, jež ho přivedla odněkud z Německa až do jeskyně na Ibize a na vývoj vztahu s jeho dcerou, takovéto téma by mohlo být předpokladem k vytvoření dalšího velmi povedeného snímku.. ()

robbez

Magická atmosféra uhrane a fascinuje, ale příběh je hlavně v závěru už trochu překombinovaný. Americký exkurz si tvůrci klidně mohli odpustit, protože podle mě víc filmu uškodil než prospěl. Scéna se zvrhlým americkým mocipánem jako symbolem všeho zla na mě působila dost trapně a samoúčelně. Nebýt toho, dal bych i pět hvězdiček, protože celkově to byl hodně silný zážitek. ()

tulen

Jenže proč musí být většina tzv uměleckých filmů plná násilí nebo něčeho vzbuzujícího odpor nebo hnus nebo podobných scén ? Přece se to dá vyjádřit i jinak .. Jinak docela zajímavý film, ovšem pro mne stejně chaotický jako hlavní hrdinka .. ()

Loganberry

Se jeden zas s pětihvězdama rozšoup. Medem nesedne každýmu, ale když už, tak už. A Manuela je fakt suprňupr číča, dala bych si říct. ()

Zaba

Opravdu povedený biák. Děj, sled událostí, herecké obsazení... vše je výborné. Je to takový ten film, co Vás po konci nechá sedět a civět na titulky a vstřebávat tu podívanou. Mám ráda filmy, o kterých pak musím přemýšlet. Tohle je jeden z nich. ()

Zevluska

Je ona, ona je ty, ty jsi já, my jsme ona. Smysly tančí. Oslava ženy, oslava matky, oslava dcery, oslava sestry, života a smrti. Muži jsou násilníci, ženy jsou děvky. Už není násilník, už nejsem děvka - jsem bohyně. -------- Mám pocit že Medem je svým způsobem žena, protože tohle byl opravdu - zážitek-! ()

gizi

Správný název: opravdu film je minimálně chaotický. Slabý, možná trochu hloupý scénář, neustálá roztěkaná ruční kamera, absolutně nevhodný a nevkusný závěr. Pozitivně snad lze hodnotit jen úplný začátek, než se Ana dostane do města - pak se vše nějak zvrtlo. Zatím jsem znal jen režisérův film Sex a Lucia, který mě uchvátil, tento snímek mě naopak usadil. Je to asi příklad jisté geniality režiséra, která se mu někdy podaří přetvořit ve skutečné dílo, jindy se to nepovede, jako u tohoto filmu. 50% a 2*, 5.3.2015. Komentáře, které mi sedí: gudaulin, mat.ilda, Slarque. ()

futislav

Příběh je to zajímavý a mysteriózní, jenom je tam příliš zřetelná stopa LSD, psilocybinu a asi i trávy. Některé scény se bez toho prostě nedaly natočit. Místy ujeté, místy nudné, pak hodně ujeté. Kdyby tam už na můj vkus okatě nevystrkovaly růžky různé pomatené myšlenky kavárenských intelektuálů, dal bych i čtyři hvězdy, minimálně za skvělou kameru. ()