Žila na poušti, v jeskyni i s indiány. Před tisícem let. Měla různá jména, ale vždycky to byla ona. Ústřední postavou Medemova filmu Chaotická Ana (2007) je poněkud výstřední dívka, která žije se svým svérázným, ale milujícím otcem v jeskyni nad mořem. Má výtvarné nadání a žije jako bytost nepoutaná ničím a nikým, pravdivá jen sama k sobě. Justine, výstřední mecenáška mladých talentů, pozve Anu do Madridu do komunity mladých umělců, které posbírala na svých cestách a jimž financuje bydlení a umělecké kurzy. Ana tak poprvé vstoupí do skutečného světa, zároveň ji však čeká bolestná cesta do hlubin sebe sama. Setkání s charismatickým Saídem, sirotkem po berberské matce, zcela změní její vnější i vnitřní realitu. Čeká ji krutá cesta do minulých životů vlastní duše, která, jak se zdá, mnoho vytrpěla...
Snad jedině Medem dokáže vytvořit iluzi světa, do něhož musí Ana vstoupit. Pomocí reálných obrazů a zvuků dokáže vytvářet zcela nadreálné situace. Hranice prostoru a času překračuje se stejnou lehkostí, jako by točil konverzační komedii. Světy, které svou originální optikou vytváří, jsou z tohoto světa a zároveň stejně skutečně tkví v minulosti či budoucnosti. Reálné situace tak dostávají zcela nové významy, aniž by bylo třeba něco složitě vyprávět či popisovat. Jeho filmy nejsou příběhy činů, ale vnitřních emocí: vášní, strachů, intuice, lásky a nenávisti. Realita jeho filmů začíná tam, kde končí viditelná skutečnost. (Česká televize)

markotter

Pro mně asi zatím nejslabší ze 3 Medemových filmů, které jsem viděl (Sex a Lucía, Milenci..). Hlavně asi z absence nějakého opravdu silného vztahu, kterému bych mohl fandit a také asi proto, že téma vícero životů, které Ana prožívá pro mně není zas až tak moc zajímavé. ()

-tHESWINe-

I mistr se holt někdy utne ... Film obsahuje několik originálních nápadů a za zmínku také stojí že Aniny obrazy namalovala Medemova sestra Ana. Ale jinak je film naivní, přesexovaný, celkově neříká nic nového ani šokujícího, o což se očividně zoufale snaží. Závěrečná scéna je docela silná, ale nějak mi nedávala smysl. Chvílemi jsem přemýšlel pro jakou skupinu diváků je vlastně určen. ()

BaronX

Procházka lidským podvědomím ... střídají se nálady, prožitky, životy ... stále na hraně, všude kolem tma ... jenom smích a nevědomí ... hledání, nenacházení ... vzdor ... kdo jsme, kdo jsme byli ... chaos ()

Teresita

Divný, divný, divný. Film se mi nejdřív zdál dost zajímavý, čekala jsem, co z něho v závěru vyplyne, ale násilnická scéna na konci se k filmu nějak nehodila, byla trochu mimo. Celkově mám z Chaotické Any rozpačité dojmy: na jedné straně uchvacující výkon Manuely a na druhé nehodící se závěr, který celý film zkazil. ()

polonius

Julio Medem je jeden z největších žijících režisérů!!! Ani jediný film od něj mě nezklamal a to platí o tomhle také. Nádherná kamera , hudba a silný a velmi precizně promyšlený příběh, na kterém je znát Medemovský rukopis. Jsem nadšený z tohohle filmu , i když finální část je o dost slabší a nějak mi nezapadá do celkové kompozice. Ale klade otázky , jak to vlastně ve skutečnosti asi je , a nabízí několik možností , ale to už je na divákovi...a tak to má být. Nejsilnější filmový zážitek poslední doby... ()

karlee

Velmi zajímavě zpracovaný příběh, vizuálně perfektní, škoda jen zbytečných politických přesahů, taky některé dialogy o smyslu hledání sebe sama byly navíc, celý film mohl zůstat v hypnotické až surrealistické poloze, Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Majzlík

Pffff, to byla teda síla. Chvílema jsem měl dojem, že nemůžu popadnout dech. Tak silný a sugestivní pocit jsem z Any měl. Celé je to jako jedna velká jízda na ayahuasce (modří už vědí). :-) ()

Maniik88

Veľmi zvláštny stýl rozprávania režiséra. Musel som si na to chvíľu zvykať a dať filmu šancu. Hlavná postava veľmi sympatické a pekné dievča bojuje so svojimi minulými životmi a hľadá kľud duše v tom súčastnom. Veľmi zaujímavá látka. Film je ozaj veľmi originálny svojim poňatím, réžiou aj príbehom. No na mňa to bolo ozaj trochu chaotické, no čo sa mi ozaj nepáčilo bol koniec. Vôbec to nebol taký nejaký poetický koniec, nejaký vznešenejší záver tomu chýbal. A tak dávam 3*. ()

wege

Jaké ponaučení do života byste si vzali, kdybyste si mohli připomenout minulé životy? Chovali byste jinak? Jednali jinak? Ne. Protože pokaždé jste unikát, který ovlivňují jen lidi kolem vás. Záleží jen na vás, co si z nich vezmete, jak těm lidem budete věřit a inspirovat se jimi. Je potřeba si uvědomit, že ať se děje cokoliv, chyba dost často není ve vás, ale právě v těch lidech kolem vás. I když vám, aby obhájili svoje chování, budou říkat cokoliv. To jsem si vzal z Any já. Sám nevím, proč si v období překonání vnějších stimulů a hledání opětovné lásky k filmu, vybírám tak těžké látky. Velmi hluboký film, místy nepochopitelný až chaotický (jako Ana sama). Zároveň si při dívání mockrát říkáte, že „this is a fucking cinema“, protože je to v mnoha ohledech neskutečné dílo, plné kreativních nápadů, a hlavně skvělých hereckých výkonů. Zpátky k minulým životům, pokud bych na ně tedy věřil. Myslím si, že když jste dobrý člověk, musel jste být i v minulosti. Stejně jako sebestřednost se nevyloupne jen tak z ničeho nic, i když po její matce by klidně mohla. Musela v ní být už od začátku, jen jsem to prostě neviděl. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 28) ()

Elkesar

Spousta možností výkladu. Dílo s neskutečně mytologickým rázem. Film se musí rozležet a člověk až pak je schopen něco vypovědět. Film, který nejde moc popsat, protože každý si z něj odnese to své. Doporučuji. ()

jafuska

další španělský film, který se nějak nepovedl začátek vypadal slibně, ale pak se to nějak zvrhlo, a už se na to nedalo dodívat, kdo má rád tento styl filmu, bude se mu to líbit, ale mě to přišlo zbytečné, zmatené ()

iz67

Nebýt konce, kdy zjistíme, že američtí imperialisti jsou zosobněním všeho zla, to bylo moc fajn. Takže 85% filmu moc dobré, konec fiasko = 60%. ()

PeterJon

Bolo to chaotické, Ana... :) Neviem, čo je čo a prepojenie medzi príbehmi mi nejako nezapadalo..občas ale dosť silné, najmä koniec :D ...a skvelý soundtrack ()

dzberry

Španělské filmy jsou prostě sexy. A to i v případě surrealistického reinkarnačního, ehm, experimentu... Místy to bohužel docela dost nedrželo pohromadě, některé skoky, zkratky a závěr(!!!) jsou spíše bezradné a zbytečné než promyšlené a ději prospívající... ()

Biggles

Nevim, nelibilo se mi to, moc jsem se v tom nevyznal. Od Medema jsem zatim videl 4 filmy, tento se mi moc nelibil. Nejak nejsem schopen rict proc, asi nejsem ten typ na odhalovani skrytych symbolik ...a nemam rad protivalecne agitky. ()

ugly_joe

Ech, takéto čarodejnice z Benegesseritu ma vždy dostanú... Ináč, neviem čo máte všetci s tým prepolitizovním konca? Keby tam miesto politika bol hociktorý finančný žralok, tak to vypáli úplne narovnako. ()