poster

Cesta do Indie (TV film)

Dokumentární

Česko, 1998, 3x56 min

Režie:

Igor Chaun

Scénář:

Igor Chaun

Střih:

Petr Pauer

Zvuk:

Juraj Žák
(další profese)
 • Big Bear
  ***

  Zajímavý dokument o cestě po Indii, ve kterém jsem jen moc neuvěřil meditačním tranzům pána režiséra... A pokud to bylo opravdové, nemělo to niterné být takto veřejně prezentováno.Ten poslední díl byl takový hodně emočně hambatý...* * *(11.7.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  Jsem ráda, že mi jedna osoba dokument nepřímo doporučila s vyjádřením, že to bylo něco tak příšerného, takový bordel a hnus, že buďme rádi za ty cigány, co tu máme, že jsou zlatí atd... Tušila jsem menší zádrhel, čekajíc něco víc než jen kritickou ódu antihumanismu a katastrofy civilizace a naštěstí jsem se nemýlila. Bylo to sice, jak zdůraznili autoři, oproštěno o vnímání, cítění, proživání naživo, ale kdo má zájem, mohl si udělat velmi ucelený obrázek o této jedinečné kultuře sám i bez osobní účasti. Jedno je jisté hned, jak nadšení cestovatelé sami přiznali, Indie je magické místo, kde život tepe ve všech směrech a etapách najednou tam a teď a tamní lidé ve své neuvěřitelné chudobě dobře vědí, co je radost a umí si ji naplno a bezstarostně užít.(28.7.2013)

 • NeutrinoX
  *****

  Dokumentární unikum, filozofickou- sociologický pohled na odlišnou kulturu a mentalitu, pohled lidský, prožitkový, nikoli klasický odtažitý a hodnotící. Chaun nabízí niterné, meditativní pocity, snahu pochopit odlišnou mentalitu, odlišný svět - vstoupit do něj a ukázat jak tento svět snad vypadá uvnitř a co nabízí po duchovní stránce. Aby toho však nebylo příliš najednou, je duševně - prožitková rovina příjemně vyvažována humorným nadhledem a cestovními zážitky - to celé tvoří unikátní dokument, který stojí přinejmenším za vidění.(9.4.2008)

 • MarekLucin
  *****

  Igor Chaun si právem zaslouží maximální hodnocení už jen proto, že se jako jediný dokumentarista v době porevuloční věnoval tématu buddhismu, potažmo duchovna a víry.Samozřejmě to souvisí s jeho vlastní cestou hledáni pravdy a smyslu života.Díky Igore.(18.1.2011)

 • paascha
  ***

  Chaunovo velmi slušné odpoledne, zvlášť když víte, že je to kretén jako stodola:-DD Ale filmy umí a tady je to znát(7.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace