poster

Cesta do Indie (TV film)

Dokumentární

Česko, 1998, 3x56 min

Režie:

Igor Chaun

Scénář:

Igor Chaun

Střih:

Petr Pauer

Zvuk:

Juraj Žák
(další profese)
 • Big Bear
  ***

  Zajímavý dokument o cestě po Indii, ve kterém jsem jen moc neuvěřil meditačním tranzům pána režiséra... A pokud to bylo opravdové, nemělo to niterné být takto veřejně prezentováno.Ten poslední díl byl takový hodně emočně hambatý...* * *(11.7.2012)

 • Rhed
  ****

  Dokument se tváří jako amatérský a přitom překypuje profesionalitou. Zvláštní je, že se původní úmysl popisovat indické reálie posléze zvrhl v nezřízenou propagaci buddhismu (ne, že bych proti němu něco měl). Ovšem Tändzin Gjamccho v rozhovoru velmi rychle zarazil jakékoliv pokusy o superioritu tohoto náboženského směru a nadšeného Chauna bleskově vrátil na zem. Dále souhlasím s kolegou L. Richard Gere je zajisté výborný herec a jak se zdá, umí to zahrát ve všech ohledech.(1.2.2009)

 • Terva
  ****

  Velice povedené cestopisné dokumenty o Indii.(5.6.2011)

 • tuntavala
  odpad!

  Chteli by Ctvrtnicka v Indii?(14.8.2013)

 • Lima
  ****

  První 2 díly jsou špičkou mezi cestovními dokumenty. Chaun jako žasnoucí turista podává portrét Indie jako okouzlující země (přátelská atmosféra, kultura, okouzlující mysticismus) i její odvrácené strany (mizivá hygiena, vypočítavá "žebrající komanda"), jeho poutavé vyprávění se moc hezky poslouchá, nechybí i vtipný nadhled, který dodává také jeho parťák na cestě Petr Čtvrtníček. Není pochyb o tom, že Chaun je velice inteligentní člověk a spousta jeho postřehů bylo velmi trefných. 3.díl se více zaměřuje na Chaunovy niterné pocity člověka hledající dušení rovnováhu a on v bezprostřední blízkosti "pupku" buddhistického světa - posvátného stromu, podléhá a ke škodě věci (můj subjektivní názor) "taje jako máslo". Ale celkově vzato vynikající počin. PS: Gereovi tu "hloubku" jeho víry nevěřím :o)(25.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace