poster

Cesta do Indie (TV film)

Dokumentární

Česko, 1998, 3x56 min

Režie:

Igor Chaun

Scénář:

Igor Chaun

Střih:

Petr Pauer

Zvuk:

Juraj Žák
(další profese)
 • tuntavala
  odpad!

  Chteli by Ctvrtnicka v Indii?(14.8.2013)

 • MarekLucin
  *****

  Igor Chaun si právem zaslouží maximální hodnocení už jen proto, že se jako jediný dokumentarista v době porevuloční věnoval tématu buddhismu, potažmo duchovna a víry.Samozřejmě to souvisí s jeho vlastní cestou hledáni pravdy a smyslu života.Díky Igore.(18.1.2011)

 • NeutrinoX
  *****

  Dokumentární unikum, filozofickou- sociologický pohled na odlišnou kulturu a mentalitu, pohled lidský, prožitkový, nikoli klasický odtažitý a hodnotící. Chaun nabízí niterné, meditativní pocity, snahu pochopit odlišnou mentalitu, odlišný svět - vstoupit do něj a ukázat jak tento svět snad vypadá uvnitř a co nabízí po duchovní stránce. Aby toho však nebylo příliš najednou, je duševně - prožitková rovina příjemně vyvažována humorným nadhledem a cestovními zážitky - to celé tvoří unikátní dokument, který stojí přinejmenším za vidění.(9.4.2008)

 • Rhed
  ****

  Dokument se tváří jako amatérský a přitom překypuje profesionalitou. Zvláštní je, že se původní úmysl popisovat indické reálie posléze zvrhl v nezřízenou propagaci buddhismu (ne, že bych proti němu něco měl). Ovšem Tändzin Gjamccho v rozhovoru velmi rychle zarazil jakékoliv pokusy o superioritu tohoto náboženského směru a nadšeného Chauna bleskově vrátil na zem. Dále souhlasím s kolegou L. Richard Gere je zajisté výborný herec a jak se zdá, umí to zahrát ve všech ohledech.(1.2.2009)

 • Big Bear
  ***

  Zajímavý dokument o cestě po Indii, ve kterém jsem jen moc neuvěřil meditačním tranzům pána režiséra... A pokud to bylo opravdové, nemělo to niterné být takto veřejně prezentováno.Ten poslední díl byl takový hodně emočně hambatý...* * *(11.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace