Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

fimler

Jako ono v tom filmu pořád čekáte, že se něco stane, ale ono to stále nepřichází a nepřichází, až najednou dojede stopáž (na katastrofický film velmi malá 85 minutová) a zjistíte, že film byl naprosto o ničem. Snažíte se přijít, z čeho teda ti lidé umírají a napadají vás nejrůznější věci, až se nakonec film naprosto zabije svým vlastním stupidním vysvětlením. To ani nemluvím o spoustě scén, které postrádají špetku logiky (zastřelení na verandě nebo i závěrečné scény u babiny, které sice vytvořily perfektní napínavou atmosféru, ale nechápal jsem jejich pointu, ve filmu neměly vlastně žádnou funkci, nijak nás neposunuli dál v ději, akorát nás zmátly od hlavního pointu filmu). K tomu všemu herecké výkony, vztahy mezi hlavními postavami a i celý závěr jsou naprosto nefunkční. Toto je jeden z těch dost nezvládnutých filmů, který ani ten potencionál neměl. Na trhu je 20x víc lepších katastrofických filmů o pandemii než tento stupidní výtvor. Místní uživatele by asi s klidem napálili jednu, dvě hvězdy, ale stále i přes tyto hlavní výtky mě film až tolik nenudil a ani nijak víc neštval, takže dávám 3 hvězdy. P.S. Nechápu, proč to nemá v žánrech katastrofický a také nechápu, jak toto mohl natočit Shyamalan. ()

Zabuza

Priznám sa, nebolo to zase až také strašné ako som čakal z doterajších informácií. Začiatok bol napínavý a vlastne Shyamalan udržival napätie počas celého filmu, ale neprišlo k nijakému vyvrcholeniu, ani dejovému zvratu, ako to býva u neho zvykom. Ale aj napriek tomu to bolo pozerateľné a Marky Mark zahral sovju postavu vcelku slušne. Čo ma však mrzí, že mi nejakým nedopatrením ušla postava M.N. Shyamalana. Zatiaľ som si ho všimol v každom jeho počine. ()

Patr1k

Čakal som naozaj oveľa viac, herecké výkony a dialógy sú strašné, miestami to vyzeralo, že film bol natočený narýchlo, od hudobnej stránky som čakal asi najviac, lebo tá dávala Night-ovým filmom šmrnc, no tu ma moc neuchvátila, filmu dávam tri hviezdy pre moju slabosť pre katastrofické filmy ()

gu-staff

Co to k čertu bylo? Ekologická agitka? Pilot k nějakýmu děsnýmu seriálu? I když je film na dnešní poměry krátký, stejně mi přišel o půlku delší, než bylo potřeba. A to se s daným tématem dalo podle mně vyhrát o dost víc...Herecky dost slabota, Marky Mark lehce nadprůměr, ale ten to nezachrání, na to nemá...15% - ať nežeru. ()

Dexter666

Shyamalan nepresvedčil. Zostal na pol ceste k úspešnému filmu - napätie nepostráda, ale prekvapenie áno. Prekvapenie malo v jeho filmoch vždy inú podobu, teraz tu však proste nebolo a rázom sa z toho stáva priemerný film. Ostatnými aspektami sa podľa mňa nemá cenu zaoberať. ()

david666

Shaymalanovy filmy už opravdu za moc nestojí. U tohoto počinu mě však vcelku dost bavilo cca prvních 45 minut, kdy člověk nevěděl odkud se "to šílenství" lidí bere. Také za námět dávám jednu * navíc. Jinak ale rozuzlení - nuda, vztahy mezi hlavními postavami - o ničem. ()

FincherD.

Ani mi nevadilo, že jsem se nedočkal nějaké Shyamalanovské pointy, na kterou jsem si u jeho filmů zvykl, co mi ale vadilo je, že filmu chyběla i atmosféra jeho předchůdců. M.Night, tak už úplně ztratil šestý smysl a přestává být vyvoleným - to není dobré znamení:)) ()

Lancer

S panem režsérem to jde z kopce. Kdysi dávno se v hororech utíkalo před neviditelnými mimozemšťany, protože efekty byly drahé a špatné. Dnes to působí ale tuplem trapně! "Bože! Ten vítr nás dohání - utíkejte!" Ano, utíkejme z kina. Jedna hvězda za vrytí filmu do paměti. ()

wasabi

Po prvom zhliadnutí traileru som si povedal : "to bude bomba" . S odstupom času som prestal mať takéto očakávania. Ale napokon ma film milo prekvapil a takpovediac mi sadol . Podľa hodnotení je viac ako podpriemerný , dovolím si nesúhlasiť . Mark túto rolu zvládol podať veľmi zaujímavo aj napriek jemu dosť nepodobnému zafarbeniu hlasu. Ostatné herecké výkony boli adekvátne situácii v akej sa ich postavy nachádzali. Je pravda ,že so samotného príbehu sa dalo dostať viac "šťavy" a preto 3,5* (3,5 sa zaokrúhľuje hore takže 4*) ()

vlada-xxx

Scenar k tomuto filmu byl hotov snad za den.Virus,panika,hrdina putuje z bodu A do bodu B, a absolutne nic se nestane.Audiovizualni "herecky" projev Zooey Deschanel je naprosto nesnesitelny. Duvodem 3* hodnoceni je atmosfera a prece jen zajimava ekoagitka. ()

Andre.w

Shyamalanovi filmy sem nikdy nemusel, nepřišli mi nikdy příliš strašidelný, pouze "jiný" a "divný". To mě na něm stále přitahuje, že se snaží hledat nový a zajímavý témata, nebo ty starý natočit novým způsobem (Signs). Z toho důvodu každej jeho film očekávám s nadějí, že snad konečně přijde trhák. Tenhle film to nesplňuje ani z poloviny. Téma Shyamalanova filmu je, že příroda dělá bububu, poněvadž sme jí zničili. Samo o sobě celkem zajímavý téma, nicméně tady to vypadá jako kdyby záchrana vlastního života byla stejně fascinující, jako poslouchat desky Jamese Lasta. Dost nelogický je, že když je člověk dezorientovanej, jak může mít tolik orientace, aby se byl schopnej systematicky zabít. Taky ztráta sebezáchovy znamená, že mi na mým životě nezáleží, ale ne, že ho chci aktivně ukončit. Dvě scény lze vypíchnout jako zajímavé - zastřelení těch dvou zmetků co starýmu pánovi bušili na dveře a setkání s typicky "Shyamalanovskou" postavou, starou pání na samotě u lesa, který z toho mírně ruplo v bedně. Minus tohohle filmu je, že je špatně nastíněný motiv toho co představuje nebezpečí, strach, neznámo. V Signs to bylo kukuřičný pole a ufo, ve vesnici to byl okolní les, ve šestym smyslu duchové a tady příroda. Ruku na srdce, kdo se bojí kytek. Ten film má jasný poselství - není za 5 min. 12, ale už je 12. Prohráli sme, skončilo to, finnito, můžem to zabalit, prostě bude po nás a už s tim nemůžem nic dělat. ()

Danielitto

Pro každého se zde najde něco. Pro muže je to krásná Zooey Deschanel, pro ženy svalnatý Mark Wahlberg, a pro milovníky Shyamalanových filmů je to zase ta nakažlivá atmosféra tajemna. Škoda jen nevyužitého potenciálu originálního příběhu, na kterém film stojí a padá. ()

da.rk

Rouzlení je opravdu nulové, člověk na něco čeká a nic se neděje. Z námětu se dalo vytřískat více. ()

bonovox

Som fanúšikom M.Night Shyamalana ale musím povedať, že Stalo sa je jeho najslabším filmom. Napätia je v ňom poskromne a herci sú neuveriteľne otrasní, ani si vlastne nepamätám tak zlý casting.Hlavne M.Wahlberg je veľmi toporný. No i napriek tomu je vo filme viacero skvelých momentov, len škoda, že sľubný motív filmu je málo využitý a záver filmu bez výraznej pointy len umocňuje celkovo nie príliš vydarený film, takže skôr 2,5 ()

crow-x

Narozdíl od všech ostatních se mi film velice líbil, i když musím uznat že Markvi Wahlbergovi role učitele trochu nesedla, ale zase tak hrozný nebyl. Vztahy mezi ním a jeho manželkou byly krásným odrazem současných reálných vztahů. Od poloviny filmu jsem měl opravdu "hnusný" pocit beznaděje a mrazení. A silně jsem se stotožnil s osudy filmových hrdinů.A film mě opravdu donutil k zamyšlení. Na film jsem koukal jenom v malém okně na pc ale i tak mě vtáhl 100% do děje, koukat na něj ve fullscreen, myslím že by dostal 5 hvězd.Souhlasím s "userem" Jurijem že hlavní hrdina není žádný "superhero" co nakonec spasí celý svět (z takových to pohádek už jsme snad vyrostli). Naopak se mi moc líbil nedokončený závěr, protože to bylo dílo přírody, které nedokážeme vysvětlit a můžeme jenom hádat... ()

lisma

No tak to byla ovšem parádní taškařice. Stručně řečeno je to průser a to nemyslím jenom myšlenku tohoto filmu, i když ve své podstatě ve finále taky . Herci jsou podprůměrní, co ovšem zaujme je dvojice Wahlberg, Deshanel. Toto povedené duo ve filmu buďto přehrává nebo působí dojmem jakobysi během natáčení na něčem fičeli, obzvláště Zooey je často uplně mimo. Zřejmě i Shyamalana chemicky ovlivnila flóra při nějakám tom závanu větru a proto z toho vzniklo to co vzniklo. Nejlepší moment nastane, když si Mark snaží udobřit plastikovou palmu. Opravdu je to úlet ale v negativním smyslu tohoto slova. Zkártka bída a jedna hvězda je akurát a možná je to i luxus. ()

sAreOn

Tak tento film (jako všechny filmy od Night Shyamalana) má v sobě něco co nechápu. Tolik stupidních dialogů, které nedávájí smysl. Tolik zbytečných a hloupých scén. Sice hezký nápad, ale bez napětí (ikdyž o něj byla snaha, ale kde nic tu nic) a bez atmosféry. ()

Kečo

Bolo to nemastne neslane, napatie akurat chvilu v tom dome, ale to bolo asi vsetko...popravde, na chvilu som pri tom aj zaspal :) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány