Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

kubilov

Podobný koncept spolu zdánlivě nesouvisejících alegorických příběhů skvěle funguje v knižním světě, problém však nastává, že když se podobný vyprávěcí styl snaží proniknout i do světa filmu, nechopí se toho žádný extra kvalitní filmař, který by tak tomu projektu vtiskl duši a dokázal jej spolehlivě odvyprávět. Franklyn je fascinující podívaná, ke které je však nutno přistupovat poněkud opatrněji a sledovat nejasné souvislosti. Ve výsledku to potom nakonec do sebe zapadne trochu zvláštně, ale zapadne. ()

Miloško

Prvý krát som to nedopozeral, druhý raz som pozeral až do konca. Strašná nuda,nezmyselný dej.Vlastne ja ani neviem o čo tu vlastne išlo.Tú jednu hviezdičku zachraňuje Eva Green. 2/10 ()

jack_scott

Velice zajimavý experiment, kdy se zdánlivě nezávisle na sobě odehrávají příběhy dvou světů, a to tak dlouho, dokud se nakonec neprotnou. Ten futuristický je velice zajimavý, a jistě by vydal na samostaný film. Ten druhý méně, ale je zase...lidsky uvěřitelnější. Celková idea je vskutku originální, jen to není natočeno dost poutavě na to,aby to skutečně uspělo. Jistě, prvotina s nízkým rozpočtem....Faktem je, že za daných okolností to je úspěch, přesto ale mohl být nápaditější, režisér se držel dost při zdi...Alespoň to je můj názor. Místy snímek docela nudí, a proto mu dávám *** a 55%. ()

me3x®

Idem tak trochu proti prudu keď pozerám, ale mne to nejako sedelo. Dve dejové línie, ktoré divák keď pozorne sledoval, zbadal po cca 15 minútach, že sa prekrývajú. Pôsobivé tiež v zhľadom k tomu, že to vzniklo v Európe. Keby to vzniklo v Amerike, nik by sa nepozastavoval a Franklyn by mal určite červenú na csfd. ALe ktovie? možno. ()

Mr.Shon

Je zvykem debutujícím režisérům mnohé odpouštět, přesto si nejsem vědom žádných kiksů, které by se ve filmu objevily. Mnoha dějových linií sice film tříští na tolik, že je ve výsledku těžko uchopitelný, avšak v případě jejich malého počtu by hlavní pointa vyšla na povrch příliš brzo. Svět Johnatana Priesta je vizuálně velmi zajímavý zážitek, nicméně zbytek snímku působí převážně průměrným dojmem. ()

Weirdman

Nepochybne sa dajú nájsť aj vydarenejšie režisérske debuty ako je tento McMorrowov, ale to neznamená, že Franklyn by bol zlý. Práve naopak. Film je veľmi príjemne premyslený, dotiahnutý, zaujímavý. Avšak akosi sa nemôžem ubrániť pocitu, že napriek svojej uzavretosti, aj tak len zľahka kĺže po povrchu a pod kožu sa nie a nie zaryť. Navyše sa zdá extrémne dlhší než v skutočnosti je. Každopádne si ale šancu zaslúži... (●) ()

Charlinka

Celá první hodina filmu mě nudila. Příběh v Meanwhile City byl možná trošku zajímavej, ale jinak mě nebavil. Poslední půlhodina se mi fakt hodně líbila. Sice jsme tak nějak tušila jak to bude ale stejně si líbila propojenost s imaginárností a svým způsobem mi to trochu připomnělo třeba Donnieho Darka. Takže nakonec za lepší tři hvězdy. ()

dvurkarlin

Dávám 5 hvězd a trochu nechápu postoj ostatních, protože snímek se mi velice zamlouval. Takhle asi vypadá schizofrenie a v tomto podání obzvláště vydařená. Risknul jsem a shlédnul film, který mi nebyl doporučován a udělal jsem dobře. Každopádně je to i divácky rozporuplný film a takové patří většinou k těm výjimečným. ()

stool

zmatené, nesourodé, nekonzistentní, myšlenky plytké, spíš jen patetický hesla. 10% za Evu Green. Jo a ještě ten hrozně vlezlej hudební motiv, kterej se točí celým filmem. Zpočátku je atmosferický, ale časem začne lízt krkem. ()

CorvusBlek

Docela originální příběh a i zpracování se mi líbilo, ze začátku se příběh odvíjí v několika rovinách, úrovních, realitách, aby se postupně vše prolnulo ()

Aeres

Přiznám se, že mé hodnocení je naprosto neobjektivní. Film nastartoval s poměrně zajímavým tempem, nicméně moje pozornost pozvolna upadala k bodu mrazu,- a protože jsem po hodině pochopil, jak film asi skončí, musel jsem si položit základní otázku "proč na ten film vlastně koukám?" Dobře, dobře... v té větě mělo být původně místo filmu slovo "hovadina", nicméně nelze pochybovat o pokusu, natočit do jisté míry originální snímek, ačkoliv má podobné vedlejší účinky, jako třeba burčák. Na stránku druhou, jsou tu vyznavači úchylek jako "sadistický masochismus", nebo "sebepoškozování", kteří film budou vychvalovat do nebes jako kulervoucí biják a po závěrečných titulcích si žužlaje nehty pustí film znovu... Takže za sebe dvě hvězdy za steampunkové Meanshile city a praštěné obyvatele města. Jinak ODPAD (protože přesně tím by film bez Meanwhile city byl - konec spoileru). PS: než jsem se na film podíval, nikdy bych nevěřil, že se budu modlit k bubnu pračky. ()

sir XVI

Tahle myšlenka byla vždy pro film zajimavá. Já ji holduji také. Nemusí vždy téct proudy krve aby film zaujal. Souhlasím s Suicide ()

Innos

Riadne psycho a psycho ja rád, pretoze kazdy ho (ne)pochopi inak. Eva Green konecne nieco aj zahrala a je nozaj pekna. ()

Patr1k

S takým rozpočtom natočiť niečo takéto, ešte k tomu prvotina...spočiatku nedáva nič zmysel, nakoniec sa všetko "vyrieši" , vizuálne a zvukové spracovanie skvelé...herecké výkony tiež...oplatí sa vidieť, no nie je to film pre široké masy ako väčšina blockbusterových holywoodskych sračiek čo sa produkujú v poslednom čase. ()

veverysiak

Pripúšťam, že niektorým opovŕhačom pokleslých populárnych žánrov takéto kúsky spôsobujú zimomriavky umeleckej rozkoše, ja však pre ne nemám pochop ani trpezlivosť, určite sa chlapi namakali do roztrhnutia mozgu, aby vyskladali tento parádne vyšinutý príbeh, ale mňa nezaujal, za zmienku stoja kulisy a scény schyzofrenického sveta a snáď aj hudba, možno aj herci sa snažia, ale na čo je to dobré, som ani na druhýkrát neprišiel, takže 35%. ()

brasek

Na začiatku som tomu vôbec nerozumel a musel som si prečítať, že vlastne ide o niekoľko príbehov. Mám z toho zmiešané pocity... niektoré príbehy ako tak ujdú, iné asi zbytočnosť... a tie ktoré ujdú striedajú slabšie a priemerné momenty. ()