Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiální text distributora)

Popluh

Celkem svěžímu a nápaditému scenáři zdatně šlape na paty hlavně nudná a obyčejná režie, která Franklyna nakonec zašlápne do průměru ze kterého ho nevytáhnou ani solidní herecké výkony. 65 % ()

UncleG odpad!

Psychoidní blábol, ve kterém ani hlavní postavy do konce celýho filmu netuší "vo co tady sakra de". Natož aby to snad tušil nebohý divák. Tohle není "těžko uchopitelná" látka, ve který si hlubavej filmovej pseudomudrc najde svou cestu, tohle je zkrátka neskutečná nesmyslná hovadina, která postrádá děj stejně jako pan McMorrow postrádá jakoukoli vypravěčskou schopnost. Neuvěřitelně nekonečnejch 90 minut rádobyArtu, který se takřka nedají vydržet, dokonale ilustrují filmařskou poučku "máš 25 minut na to, abys diváka vtáhnul do děje". Jenže: jak může být divák vtažen, když ze sledu nesouvisejících bezdějovejch scén s tisícem nezajímavejch postav není možno vykoukat jakoukoli kloudnou myšlenku? Blééééééé! Rád bych tímto tvůrcům vrátil jejich zvratek, kterej ráčili vrhnout do mýho obličeje. Bohužel ale až do Anglie nedobleju ani s tak epesně zvednutým žaludkem. ()

Freemind

Na debut slušné - a myslím si, že tento režisér nás ještě může překvapit. Přesto tomu schází určitá kompaktnost, vize a dopracovanost, takže bych se nebál, že tu máme nového génia. ()

suicide

Při sledování tohoto filmu jsem byl asi výjiměčně tupý, protože ta důležitá zápletka mi nedošla jenom nedlouho před tím, než nám ji vyzradili samotní filmaři - a to přestože od začátku filmu házeli tolik indicií. Na druhou stranu můžu být spokojený tím, že jsem se vlastně nechal překvapit, protože až do okamžiku rozuzlení jsem si říkal průměrný filmík, ale pak když se mi všechno spojilo, tak jsem mohl jen otevřít pusu a dozízat na konec. ()

Remedy

Nedopečené. O kousek lepší vizuální zpracování a větší "výpravnost" by dodaly "Franklynovi" potřebnou šťávu. Ale na druhé straně jde o režisérský debut s nízkým rozpočtem, takže to "technicky" asi opravdu být lepší nemohlo. ()

m@rz

První polovinu filmu mi těžce vrtalo hlavou, jak jsou asi ty světy propojeny. Druhá polovina už byla takové to spojování a rozuzlování. Konec už docela nuda. Ale mohlo to skončit jinak. Škoda. ________ A taky by mě víc bavilo, kdyby to bylo jen o tom fantasy světě, což jsem původně i očekával. Škoda (podruhé). ()

Dexter1

Mám rád filmy, kde hneď od začiatku neviem ako to dopadne. A tento k nim rozhodne patrí. Absolútne rozdielne línie z ktorých najlepšia je tá v Meanwhile City, má každému čo povedať. Z každej tej línie si človek niečo odnesie. ()

dee-key

Nečekaně dobré. Iluzorní svět plný náboženství je vtipný nápad a líbilo se mi řešení toho tmavého, skoro všemi stavebními prvky oplývajícího města. I ty komanda, kdyby neměly tak směšně veliké cylindry. Asi do tří čtvrtin filmu jsem si říkal, co je to za chujovinu, proč to do sebe nezapadá? Konec nebyl nakonec tak překvapivý a zaváněl plytkostí, ale dokázalo mě to udržet v napětí dost dlouho. Nadprůměr. ()

IceQueen

Film začína Senecovým výrokom o náboženstve a ja si vravím, že to asi nebude až taká somarina, ako som sa dočítala v niektorých komentoch. Pri záverečných titulkoch som si ale uvedomila, že som práve absolvovala patetickú náboženskú agitku. Aj keď teda Preest bol zo začiatku vo svojich antináboženských vyhláseniach dosť sugestívny. Či išlo o úprimné vyjadrenie názorov zabalené do opak tvrdiaceho celku, to netuším. Žiaľ, z jedinej racionálne zmýšľajúcej osoby urobili psychicky narušeného človeka, žijúceho vo svojom súkromnom iracionálnom svete. Odkaz svetu je taký, že ateizmus patrí do cvokárne. Takže ak máte chuť na nejaké tie božie cesty a plány, pustite si Franklyn. Tentokrát to bude bez hviezd. Nie som si istá, čo chcem pri hodnotení brať do úvahy. ()

HappySmile

Velmi originální snímek, u jehož sledování by měl člověk dávat dobrý pozor. Rozvíjí se zde totiž několik příběhů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí a vlastně jsem celou dobu musela přemýšlet, jak je proboha chtějí na konci spojit do jednoho celku. Povedlo se to opravdu mistrně a tohle jsem v nejmenším nečekala. Také herecké výkony jsou zde velmi povedené. Jenom bych chtěla upozornit, že celý snímek provází taková ponurejší atmosféra. ()

MrPierc

Začátek nepochopitelný, konec překvapivý. Někoho možná odradí zdlouhavost zdánlivě nesouvisejících příběhů, ale stojí to zato. Nápad je velmi originální a dělá tento film něčím výjimečným ! Český dabing docela sednul. ()

Wormboy

Viacmenej dva jednuduche pribehy spojene mindfuckovou formou do celku, ktoreho zmysel zacne vychadzat na povrch asi po hodine, avsak s troskou snahy sa da az na vztahy postav predvidat po par minutach. McMorrow ma celkom talent a ako debut to nevidim az tak zle, no myslim, ze si zobral na svoje plecia prilis velke bremeno. Kazdopadne ma film prinutil trosku popremyslat /nie, nie nad jeho hlbsim zmyslom/ a to si cenim. Zaver radsej nekomentujem. 2,5/5* ()

Dannysek4U

Formalne zajimavy a rozhodne nejen proyasovskou atmosferou Meanwhile City, samo o sobe ale bohuzel dost prazdny a bezcilny. Zajimava cesta, ktera nikam nevede. Eva Greenova nuf:o) ()

Martrix

Na tomto filmu je snad úplně všechno zvláštní. A v některých ohledech i jedinečné, protože Gerald McMorrow natočil pouze tento film. Přestože šlo o prvotinu, má velmi silné obsazení dokonce i ve vedlejších rolích a víc než slušný vizuál. Co se týče děje...první polovina filmu je velká zkouška pozornosti, ale hlavně trpělivosti diváka. Budete se snažit najít v tom všem smysl, nebo budete opatrně doufat, že se ten zmatek smysluplně propojí. I když je zajímavá linka jen s Evou Green a ta, která se odehrává ve fantaskním světě, má to atmosféru, i potenciál. O to překvapivější je finální zjištění, že je to vlastně až nepříjemně prostý příběh o tom, co všechno se musí stát, aby vše zapadlo na své místo a setkali se ti, kdo se setkat mají. A taky o lidech, bytostech, které tady s námi jsou jen proto, aby nám pomohli v těžkých chvílích. Úplně rozumím tomu, proč už Gerald McMorrow nic nenatočil. Sdělil co chtěl, nepochopení kritiky i diváků ho zarmoutily, snad i ztratil důvěru producentů... . Přitom jako debut, je to skvělá práce... . Osobně mě to mrzí, rád bych od něj viděl i další film. Jedna hvězda je standardně jen za mou milovanou Evu Green, druhá za odvahu a čisté sdělení. ()

bartias

Zajímavý koncept spojuje vyprávění z dvou odlišných světů, ať už se ale jedná o fantastický nebo reálný, ani jeden nedokáže vtáhnout do děje. Příběhy několika hrdinů se proto míhají před očima, aby se v závěrečné scéně setkaly a spojily. Některé mírně překvapivě, jiné nepřesvědčivě, ale žádné nijak zvlášť působivě. Výjevy ze snového fantasy světa mají zřejmě fumgovat jako na první pohled lákavý protiklad k šedé realitě, jenže už od začátku jsou v menšině a postupně jich ubývá. ()

Aquarius

Zhruba hodinu trvá kým to "začne dávať zmysel" (aj keď dalo sa to čakať, jediné čo som nevedel uhádnuť boli vzťahy medzi jednotlivými postavami), no a keď zaznie ono kúzelné slovíčko začínajúce na veľké písmeno "I" (i, nie L) tak sme doma. Nebudem kaziť partu keď poviem, že fantazijná zložka je na tom najlepšia, aj keď samozrejme aj tie ostatné dejové linky tam neboli len tak na parádu. Bohužiaľ celé je to dosť kvalitne dodrbané lacným a stupídnym záverom, pri ktorom mi neostalo nič iné len sa smutne zasmiať. ()