bearmeedek

Nebýt úvodního upozornění, že se jedná o film natočený podle skutečné události, začalo by to obehranou historkou o vyloupení významné banky tunelem vykopaným z vedlejšího obchodu. Jenže to tenkrát tak opravdu proběhlo, loupež se povedla a nikdy nebyla objasněna. Další souvislosti objasněné v závěru, týkající se skutečných postav z oblasti mafie, porno průmyslu a vysoké politiky. Takže ať je do filmu přimícháno cokoliv vymyšleného, tak je to uděláno moc dobře a poutavě. ()

Kingjiri

Sice bych si přestavoval vzhledem k obsazení Stathama větší porci akce (všehovšudy se objeví jen jedna větší v závěru) a při loupeži víc napětí, ale ve výsledku jsem vlastně spokojenej. Jde totiž o příběh inspirovanej skutečnejma událostma, při kterym se mi moc často nestává, že bych se nenudil a dokonce i bavil. Na začátku jde spíš o lehce oddychový heist movie, ale s blížícím se závěrem se z něho stává vážnější thrillerový drama. Obě polohy šlapou bez větších zádrhelů. Za filmařinu, sympatický herecký obsazení (Stathamova loupežnická partička dobře fungovala) a povedenou dobovou atmosféru čtvrtá slabá hvězda. ()

rublik05

Námět původně vypadal opravdu slibně, bankovní loupež, Jason Statham, to je samo o sobě lákadlo jako prase a vyloženě to vybízí k očekávání povedeného akčňáku. Statham je jasná sázka na jistotu, byť mi přišlo, že se v tomto snímku nijak zvlášť nepředvedl. Na můj vkus má film poměrně vlažný rozjezd, v první půlce se nic moc zajímavého neděje, akce je po celou dobu zoufale málo. Až druhá polovina nabídne svižnější tempo, žánrově se posuneme spíše k dramatu s krimi prvky a dá se říct, že právě tato část celý film zachraňuje. Zamrzelo mě minimální množství akčních scén, díky čemuž jsem se z velké části docela intenzivně nudil, filmu by jistě prospěla i kratší stopáž. Nepopírám, že snímek má své nesporné kvality, zejména co se týká filmařské stránky. Mě však nijak zvlášť nezaujal, patrně jsem očekával něco krapet živějšího, ačkoliv chápu, že Čistá práce je podle skutečných událostí, takže se tvůrci museli alespoň trochu držet reality. 6/10. ()

gemi

Based on true story, přitom ale těžko uvěřitelné. Tunel, který vedl do sejfu, byl celkem solidní stopa k dopadení pachatele (minimálně jednoho z nich), ale nikdo to ve filmu ani slůvkem nezmínil. Banda se svým amatérismem dostane do kaše, aby se z ní nakonec profesionálně vylízala. Není to typický vysokorozpočtový blockbuster a vypadá to spíš jako dobrý televizní film. Slabší čtyři. (Druhé zhlédnutí, první 22. 2. 2009) ()

Likan7

Průměrná kriminálka, která mě přestala bavit asi po deseti minutách a nezačala až do konce. Všechno je zoufale nudný, televizní v nejhorším slova smyslu. Nebýt tu známá tvář Stathama, upadne to do úplného zapomění. ()

keane

7/10 Velmi příjemné překvapení na to, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel; jen závěr mi připadal trochu přitažený za vlasy ()

john.h

Elegantne natočená bankovní loupež, kde rabující parta našla kromě peněz netradičními úlovky v podobě kompromitujících materiálů a fotografií a díky tomu se po úspěšné loupeži situace trochu zvrhne, protože každý chce své materiály zpět. Takže zápletka je povedená. Navíc tu hraje můj oblíbenec Jason Statham a mluví se tu klasickým anglickým přízvukem. Čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží, i když úplně čisté nejsou. ()

godspeed

celý je to odvyprávěný (zfilmovaný) povrchně, bez nápadu, vtipu a originality ve zpracování. jako bych koukal na rekonstrukci policejního případu, který nemá za cíl diváka pohltit, napínat a bavit, ale věcně řádně odvyprávět, jak to všechno vlastně bylo. škoda. zlatí cowley, bodie a doyle z CI5. ()

crjules

Pro me jednoznacne "cista prace" !!! Podobne ladene filmy s mnozstvim zapletek ,vystupujicich postav a zvratu v deji , dokazi obcas akorat pomotat hlavu. Tady se ale nic podobneho nestalo, film je srozumitelny a svizny. Navic podle skutecnych udalosti..coz mam rad! :) **** a pul.. ()

vetsinezobri

A sakra, po tomhle filmu se mi slila dohromady Čistá práce, Sbal prachy a vypadni i Podfu(c)k a nejsem schopnej říct o čem, co bylo. Jen ten ďolíček na bradě hlavní hrdinky, který jsem obdivoval už v Troji, mi z hlavy nejde ven. ()

hero_bk

Začíná to už podivným překladem do češtiny, který se tentokrát opravdu nepovedl (on i v té slovenštině je ten název fakt debilní...). Celý plán vykradení banky je imbecilní, protože kopat tunel do trezoru je něco tak nesmyslnýho, že se to jen tak nevidí - protože ten tunel tam zůstane a vyšetřovatele dovede přímo do míst, odkud se kopalo - a tedy přímo k pachatelům. Všechno je neskutečně předvídatelný a rádoby konspirace na pozadí ohledně Michaela X a pornofotek princezny je totálně směšná, a to že by snad mělo jít o film podle skutečné události je k smíchu. Ke konci už se film zvrhne v autoparodii a scéna, kdy Jason Statham vykopne ze zdi cihlu, aby měl zbraň už mě přesvědčila o odpadu. Nakonec ho ale nedám - ne proto, že bych se bál odpadovat, ale prostě proto, že jsem to dokoukal a to už je v poslední době úspěch, a navíc nějaký maličkatý smysl by se tam dal najít. Stejně se ale jedná o nejhorší Stathamův film. ()

Alojs

Je jen málo filmů Jasona Stathama, o kterých bych mohl beztrestně říci, že jsou kvalitní. Tohle je jeden z nich. Drsná dohra zprvu bezstarostné loupeže je prostě a jednoduše strhující. ()

Zombiepod

Bank Job je doteraz jednoznačne najlepším filmom so Stathamom v hlavnej úlohe. Síce to má trošku vlažný rozbeh a odporne klišovitý záver, jedná sa o necelé dve hodiny adrenalínom nadupanej zábavy, ktorá sa na nič nehrá. Premyslená banková lúpež, a ešte premyslenejší scenár - aj keď sa to samozrejme nezaobišlo bez úsmevných situácii a logických dier. Mierne uškodila občasná predvídateľnosť pred záverom, ale samotné vyvrcholenie bola jedna nervydrásajúca bomba. K päťke veľa nechýbalo. ()

vaava

Spouštím film s očekáváním spádného zamotaného krimi, ale jeho první čtvrtinu se chci tvůrců zeptat, jestli jsem se nesplet? Hloupé repliky (Terry se propadne podlahou. "Terry, co se stalo?" "Propadla se podlaha!") a pomalé tempo mě téměř nudí, když tu ale zjišťuju, že loupež není hlavní zápletkou filmu. Do děje jsou zapletení všichni padouši z Londýna i mimo něj, což ve výsledku způsobuje dlouhodobější stažení půlek s velkým očekáváním, jak se to sakra všechno vyvrbí!! Happy end nakonec je trochu nešťastnej, ale co naplat, když se to tak opravdu stalo. -1 za začátek; -1 za konec; +1 za pěknej film mezi tím = 4* ()