REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Sairina

Emo opera, která mě nedostala svým jednoudše předídatelným dějem, ale skvělou ghotic atmosférou. Velmi mile mě překvapil Anthony Head, kterého jsem si do této doby nedkázala představit jako zpěváka. Taky mě potěšíl štěk Paris Hilton, která vlastně hrála sama sebe. Určitě se najde mnoho lídí, kterým se tento muzikál nebude zamlouvat, ale podle mě si určitě každý, pokud shlédne film až do konce, najde jednu píseň, která se mu bude líbit, i když jako já tenhle styl hudby moc nemusí. ()

Prochy38

Uff, tak to byl teda šok. Popravdě mě nalákal trailer, ale jinak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Ale to byl fakt šok. Parádní hororová jízda s geniální hudbou. Dokonce se tu střídalo jedno velké jméno za druhým. Zážitek, opravdu, a pořádnej! Kloubouk dolů před T. Zdunichem! ()

Abiosis

*KEĎ HUDBA UMRIE* Veľmi som chcel, aby sa mi tento film páčil, no nepodarilo sa i napriek tomu, že mierne predispozície k tomu mám: mám v obľube rockovú hudbu a tiež hororový žáner. Vizuál filmu sa mi pozdával: všetky tie použité filtre a nasvietenie mu dodávali ponurý "look" a svet budúcnosti bol zobrazený ako miesto, na ktoré svojich potomkov priviesť nechcete. Gýč, úchylnosť, fetiš, goth, to všetko a mnoho iného je viditeľné v každom zábere, a i keď je neustále citeľná akási "interiérnosť" aj v scénach, ktoré sa odohrávajú akože v exteriéri, je to predsa len niečo, čo sa dá filmu odpustiť. Oko si teda užije svoje, avšak ucho akosi nespokojne poťahuje nosom. Hudba je totiž otrasná, a to až do takej miery, že ničí zážitok z celého filmu. Nenachádza sa tu žiadny výrazný a zapamätateľný hudobný moment, všetky piesne sú vlažné a nevýrazné natoľko, až sa stávajú otravnými. Podráždenosť taktiež prináša nepomer v hlasitosti spevu a sprevádzajúcej hudby; spev počujeme ako príliš výrazný a hudbu často len tušíme. Verdikt v 1 vete: Experiment hudobnou zložkou zničený. 15.06.12 ()

Teabag

Tenhle film jsem prostě nebyl schopný dokoukat, což se mi jinak téměř nestává (většinou vydržím alespoň za jakési úcty k autorům do konce). 2* ale dám za zajímavý nápad a několik dobrých momentů, přestože mě jinak Repo! The Genetic Opera naprosto minul... ()

El_Rabbit

Docela zajimavej, uchylnej projekt, na kterej jsem se tesil, bohuzel me to dost zklamalo.vetsina filmu se mi zdala jako strasna slatanina a az konec se mi docela libil. Po hudebni strance taky nic moc, par songu se da poslouchat0, ale vetsina za moc nestala... skoda, cekal jsme vic :( ()

Dallas

Bousman ma doteraz svojimi počinmy nijak zvlášť neoslovil. Saw sa mi páčil jedine prvý a ten on netočil. Ale toto, toto je teda iné kafe. Darren si týmto filmom zrejme plnil svoj dávny sen. A treba povedať že to teda bol ale sen. Film, ktorý sa má šancu stať mojím osobným kultom. Parádna muzika (musím priznať, že lepšia ako v nedávnom Sweeney Toddovi), mnoho zaujímavých nápadov a kulís, ktoré perfektne dotvárali atmosféru (smetiarske autá zvážajúce mŕtvoly) a výborné hlavné duo (duet) zostavené z už nie tak malej :) Alexy Vega a perfektného Anthonyho "Gilesa" Heada. Ten už v Buffy dokázal, že spievať vie a bol výbornou voľbou pre obsadenie práve Repomana. Ak na toto existuje soundtrack, určite ho chcem. Tento film sa nebude páčiť každému, skôr to rozdelí ľudí na skupiny blbosť a parádne. Ak nie je človek vyslovene odborcom niečoho podobného, tak by to mal skúsiť. Každopádne na to len tak nezabudne. U mňa zatiaľ veľmi dobré a miestami geniálne. Infikovaných 75% ()

Shogin

Po shlédnutí traileru a pění ód od pár přátel na tento počin, jsem byl velmi natěšen a navnaděn... možná to zapříčinilo to, že už od prvních minut jsem pocítil, že tohle nebude ono... pro mě velké zklamání... písně byli obyčejné, nikde žádná silná linka, která by se člověku zaryla pod kůži (pravý opak například Swenney Todda od Burtona) a ještě víc mi občas vadilo zpívání obyčejných dialogů, občas by se tam ta mluvená pauza hodila... příběh je vyprávěn poněkud chaoticky a nedrží pohromadě... zajímavé momenty tu rozhodně jsou a co musím opravdu vyzdvihnout jsou komiksové pasáže, které mě bavily snad nejvíc ze všeho, každopádně hodina a půl se pro mě táhla až moc pomalu... ()

AlchENEMY

Spíš ale tak tři a půl. Je to rozhodně originální, originální natolik, že to částečně omluví celkem špatně zpracovanou hudební stránku. Saka když už dělám muzikálovej film, tak se trochu snažím pop hudební stránce zapracovat ne?! Myslím, že kdyby upustili v některých místech od zpívaného slova ( krátké rozhovůrky atd..) dalo by to dohromady lepší dojem. Celkově mě to ale bavilo a je to rozhodně zajímavá zkušenost a zse něco jiného:) ()

Frederika

Je to jiné, je to úchylné, morbidní, absurdní, vizuálně zajímavé a vůbec. Je to sranda. Skvělí herci (Zdunich, Brightman, Head), geniální soundtrack, zajímavý námět, styl. Jediné co bych Repo vytkla, je několik hluchých míst ve druhé polovině filmu, kde se člověk chvílemi nudí. Konec už ale zase jede. A dá se na to koukat i napodruhý :) ()

drtalec

Velice rozporuplný film, který rozdělil diváky na dva tábory - jedněm se film velice líbí a hodnotí ho 4-5hvězdami, jiní ho považují za naprostý odpad. Já osobně se řadím k první skupině. Nejen kvůli zajímavému zpracování, ale zejména kvůli jednomu z nejlepších soundtracků. ()

Oralfabet

Nový fun fact, jimž mohu ohromovat kohokoli, koho by to mohlo zajímat: Režisér Saw 2, 3 a 4 natočil naprosto šílenou rockovou hororovou operu a hraje v ní ta holka ze Spy Kids a Paris Hilton. Jinak jako... Ono to je někdy tak nějak neoddiskutovatelně špatný, ale stejně mě to celou dobu dost fascinovalo a jsem si skoro jist, že v pár místech se mi to i vyloženě líbilo! Jo a Anthony Head a Terrence Zdunich jsou oba fakt borci... Třeba muzikál od Toma Sixe už by na mě ale asi byl moc. 7/10 ()

rcorp

Přestylizované, ale jinak poměrně usedlé kabaretně-operní představení. Pokud máte alternativně směřující sestru ve věku 14-16 let, tak ji na to pošlete, je velká šance, že z toho bude nadšená ()

Dzarule

Je to hodně a hodně ulítlý film, skoro az uchylný a tím se stává hodně dobrým a zajímavím snímkem....jak muzikálový filmy moc nemusím Repo mě dostalo (a dostala mě v tom aji Alexa Vega.... vybavuju si ji jako jelito ze Spy Kids ale v tomtok zaválela fakt luxusně....) ()

Kroupa

Pěkná hudba, solidní herci, dobrá zábava. Ne dost propracovaný scénář a dialogy. V tuhle chvíli nemůžu hodnotit celý film kvůli té úžasné hudbě, která se zažrala pod kůži mně i mým spolubydlícím, takže jsem celý soundtrack slyšel dneska už asi 4x a pořád nemám dost :)) Tak po třech shlédnutích jsem stále nadšen, takže hodnocení musí být maximální. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány