Pre francúzsku kinematografiu mám slabosť a francúzske krimi považujem najlepšie na svete, takže Truands ma už z príncípu nemohol sklamať... Je to drsná gangsterka, v ktorej nechýbajú ani nejaké tie nahotinky a menšie "mučeníčka" (aj keď Ichi the Killer to zrovna nie je). Scenáristi filmu si však toho na ramená zobrali priveľa a počas 107 minút sa pokúsili súbežne rozvinúť príbehy až troch zločineckých skupín, čo sa im príliš nepodarilo, skôr to do deja vnieslo menší chaos a neprehľadnosť, najmä čo sa týka hlavných postáv a ich vzťahov.(27.5.2010)

• Aqualung

Chvilku se podívám, řekl jsem si.Nakonec jsem to dokoukal.Co napsat?Na podnose plátna je nám naservírován guláš lidských kreatur, které chtějí peníze, v jejich jménu dělají zvěrstva, která považují za normální v komunikaci.V tomhle šedivém polosvětě se nejspíš dějí věci podobně nebo týmž způsobem.Mám na mysli reálný svět....Jediným motivem je žvanec a ten se získává jakýmkoliv způsobem....Nu co dodat?Třeba to tak je....Třeba ještě horší....A(14.4.2012)

• Arx

Zmatené, nelogické, zdlouhavé a nezáživné. Člověk musí i občas takovéhle špatné filmy vidět aby poté řádně ocenil ty kvalitní a chytré. 30%(1.5.2009)

• jajinka

Naprosto nudná, bezduchá kravina plná drsného násilí, krve, drog a sexu..(6.4.2008)

• Dever

Soundtrack Bruno Coulais: 1 lean and hungry look ,2 Generique Debut See All 4 ,3 Vers la Lumiere ,4 La Boite D' Allumettes ,5 L' Attente Au Parking ,6 La Photo De Marriage ,7 L' Assassinat De Claude ,8 Les Bons Du Tresor ,9 Le Meurtre Dans L'hotel ,10 L'avocat ,11 L'aquarium ,12 La fouille de l'appartement ,13 Execution Sous La Pluie ,14 Le snif ,15 La visite de Claude ,16 Tirs dans le parking ,17 Le hammam(3.6.2011)