Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky. Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět.

Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera, který byl jedním z vězňů nasazených na tajný program a shodou velkých náhod se mu podařilo přežít. Jeho kniha ĎÁBLOVA DÍLNA nyní přichází ve filmové podobě do kin. (oficiální text distributora)

Brano

Veľmi zaujímavý a originálny námet o tom, ako chceli Nemci počas druhej svetovej vojny pomocou falošných peňazí, ktoré vyrábali židia v koncentračných táboroch zničiť ekonomiky zahraničných krajín. Príbeh ma zaujal, ale celkový priebeh deja mal pomalé tempo a nezanechal u mňa veľké emócie. Rozhodne to nie je zlý film a za pozretie stojí, ale na vyššie hodnotenie mi tam niečo ešte chýbalo. ()

Jehan

Pozoruhodný film o šíleném projektu zrůdného režimu v šílené době. Díky tomuto filmu jsem "objevil" svébytný talent a nevšední zjev Karla Markovicse. Díky za to. ()

adamix

Malý pútavý skvost z Nemecka o profesionálnom židovskom falšovateľovi, ktorého talent využili nacisti pre svoj vlastný prospech a vďaka tomu dokázal prežiť. Väčšina amerických a európskych vojnových filmov nebola tak zaujímavá a psychologicky tak presná ako Die Fälscher. Český názov filmu je zavádzajúci, pretože prekrucuje pravdu o hlavnej postave Salomona Sorwitscha, ktorý nebol ani taký hrdina, ako preživší a už vôbec nie bezcitný odľud, ako ho preložený názov uvádza. Za mňa 85%. ()

Miloško

Dobre sa na to pozerá od začiatku do konca.Výborne natočené,dobrý výber hercov,super kamera,filter hodný vojnovému filmu.K.Markovics tou postavou žije,Všetko v tomto filme je podávané jeden raz,bez roznych úvah,atd.Potvrdzuje sa že európsky film je veľmi kvalitný. ()

hRob

Zajímavý námět, který mi doslova kazí některé záběry kamery - opravdu, ale opravdu se do válečného filmu nehodí zoomovací efekty ve stylu MTv. Škoda... ()

GOGAN

Salamon je tak neskutečně desný až je úžasný. Tento film velice dobře mapuje jak se lidé chovají ve vypjatých okamžicích, a pobyt v koncentračním táboře je skutečně vypjatý okamžik. ()

Nupaky

Trochu jiné pojetí než by se čekalo,když víte,že Vás čeká film z Sachsenhausenu. Ukazuje jinou a přesto stejnou zoufalost, sílu, naději a bezmocnost. Věřila jsem v každý pohyb a každé gesto...jako by oni sami zažili život za plotem Sachsenhausenu. Já můžu byt zase ráda, že jsem to místo viděla až v 21. stol. ()

darebacek

Mám rád filmy z koncentráků, ale Ďáblova dílna byla dost slabá oproti třeba Život je krásný nebo Člověk bez osudu. Dalo se předpokládat jak film asi dopadne, když na začátku hlavní hrdina vzpomínal na válku, tak mi bylo jasné, že přežil. U jiných filmů z touto tématikou se to předpokládat nedá. Myslím si, že na oskara za cizojazyčný film byl snímek dost slabý, ale jak říkám filmy tohoto rázu rád sleduju. 70 % ()

PMakufka

Tenhle film rozhodně není pro každého. Prostředí nacistického lágru je vylíčeno bez zbytečného patosu, ale o to více s chladnou realitou. Film je inspirován skutečnou historickou událostí (operace Bernhard), kde skupina židovských vězňů padělá ve velkém zahraniční měnu s cílem destabilizovat jejich hospodářství. Film je věrně natočen a děj postupně graduje. Hlavní hrdina (mistr padělatel Salmon Sorwitsch) je výborně zahraný, stejně jako většina vedlejších postav, včetně hlavního esesáka. V průběhu filmu vás bude občas mrazit, ale rozhodně stojí za to ho vidět. Závěr je pak velmi povedený. 70% ()

cimrman2.

Nejméně drastický film z prostředí koncentračního tábora! Operace Bernard si o zfilmování říká a pan Ruzowitzky to zvládl dobře. Karl Markovics tu hraje osobu se kterou bylo pro mě těžké se ztotožnit a i proto 3/5. Fun fact knihu napsal původem Čech. ()

david666

Film, který u mě vyvolával spoustu otázek o tom jak by se člověk zachoval v takové situaci. Jestli by pomáhal za cenu přežití (i když vlastně nejistého) nebo by práci sabotoval. Navíc ještě v takové situaci řešit rozpory uvnitř skupina - no nevím. A na konci mít ještě strach, že Vás zabijou vlastní lidi. Další věcí, co mě fakt zaujala byla vizáž hlavního hrdiny - pořád jsem ho musel sledovat:-) - skvělý výběr ve skvélém filmu. ()

fferdas

Velice zajímavý příběh, o kterém bych se rád dozvěděl více. Ovšem samotné zpracování filmu, by mohlo být lepší. ()

Vitex26

Zajímavá epizoda z dějin 2. světové války, jejíž potenciál však nebyl naplno využit. Snaha o syrovost působí mírně strojeně, vůbec celá vizuální stránka snímku je poměrně konvenční. Navíc některé skutečnosti ve filmu zobrazené, se tu více, tu méně, odklánějí od reality. Kladně naopak hodnotím obsazení hlavní role. Markovicsovi skutečně jeho židovství uvěříte, a to nejen kvůli jeho vzhledu. I to, že scénárista, spíše než se snahou diváka dojmout, pracuje s otázkami mravní odpovědnosti, morálky, kolektivní viny a vlastního svědomí, lze hodnotit nadmíru pozitivně. Na německo-rakouskou produkci velmi slušné. Slabší 4*. ()

sAreOn

Pozoruhodný film s tématikou války. Pochvalu zaslouží práce s postavami, kde není vyložený záporák, k tomu přispívají i velmi dobré herecké výkony. Celkově je film velmi dobře natočen a strhne vás svojí ponurou atmosférou. Nudit se určitě nebudete. ()

superzurda

Holokaust trochu jinak. Žádné hromady mrtvých ani morbidní šikana tady není. Je to prostě příběh pár vězňů, kteří uměli něco víc a díky tomu přežili. Ke konci jsem byl čím dál víc vystaven morálnímu dilema. Jak bych se asi zachoval já? Udělal bych to a zachránil své kamarády nebo bych to neudělal a zachránil možná tisíc jiných? Neumím na to odpovědět. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky