Neznámá

• Itálie La Sconosciuta (více)

Příběh mladé Ukrajinky žijící v italském městě brzy odhalí její smutnou minulost plnou násilí a ponižování. Ve snaze dosáhnout svých snů se snaží za každou cenu dostat práci. Stane se domácí hospodyní v bohaté rodině a stále více se jí rodina stává bližší. Ale jednoho dne přichází někdo z její minulosti a přináší nové zlo a násilí. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Celkem drsný snímek,na který jsem narazil spíše náhodou.Hlavní představitelka odvedla skvělý výkon,téma bylo velice zajímavé,opravdu jsem tento film přímo hltal. ()

CorvusBlek

Syrové, brutální, depresivní a právě proto velmi uvěřitelné.Výborný herecký koncert v podání Ksenije Rappaport. 80% ()

DonBraso

Kdo poznal Michele Placida tak jde nejspíš hodně z dobou,mě to vyšnořili až závěrečný titulky,kdy jsem si říkal,že tuhle menší roli vzal snad i s potěšením.Psát ty aspekty,co všechno ze života plyne,když jaksi jste podřízenem někomu cizímu nemá snad ani debatovat,jenom můžu říct,že film krásně plynul s Morriconeho smyčkama ze schodů až po střechu.Konec mi trochu stříknul injekci snovou se skoro bezkonkureční třičtvrťovou délkou stopáže,kdy najednou se událo všechno moc okamžitě a vysvětlování či pomalu thillerová krimi vložka byla sice duchaplnou náplní,přesto mě to trochu zradilo.Každopádně divák si tam najde co hledá a nemusí to být jenom kudrnaté vlasy. ()

Mr. Movie

Na rozdíl od jiných i dobrých filmů jsem tady neustále byl veden v nevědomosti. Prostě nebylo stále jasný, jak to dopadne a mělo to šťávu až do konce a přitom to pořád mělo hlavu a patu. Giuseppe, tohle se opravdu povedlo. ()

Leník

Kdybych měla hodnotit jen "umělecký dojem", tak bych dala 5 *, protože atmosféra filmu je velmi působivá, tíseň z něj přímo kape, mimo jiné i díky hudbě (Morricone je prostě génius). Ale když jsem se po skončení příběhu zamyslela nad scénářem, tak mi připadal nějaký zmatený, jako kdyby při střihu nějaké scény vypustili, ale nechali tam jiné, které s vypuštěnými souvisejí a bez nich nedávají moc smysl. Nemluvě o těch reminiscencích do minulosti, ty mi přišly celé divné. Ale určitě to stojí za zhlédnutí. ()

ludovit14

Giuseppe Tornatore nám vo filme Neznáma predstavil úžasnú drámu v ktorej exsceluje s výborným hereckým výkonom Irena/neznáma(Ksenija Rappaport).IRENA,tápe medzi duchmi minulosti a hľadaním budúcnosti.Tornatore nám jej príbeh kúsok po kúsku odkrýva(príbeh zo súčasnosti o zotročovania ľudí, pošliapanie ľudskej dôstojnosti a pomste.)Film má prepracovaný scenár, no je trochu ťažšie stráviteľný-krutý až ubíjajúci, hotová tragédia.HOD:80%.VIDEL 2 krát.PS:k dokonalosti,toto úžasné dielo-by chcelo mierne prestrihať!(A BOLO BY TO 100%.)Úryvok z filmu:PS:„Hľadám prácu, nevedeli by ste o niečom?“ pýta sa Irena domovníka. „Odkiaľ ste?“ „Z Ukrajiny“, odpovedá Irena. „Nemáme nič“, ukončil domovník. ()

Delmondo

Hodně hustej film. Drsný a syrový už od začátku, ovšem s nástupem Placida v roli zmrdskýho pasáka, drsnost eskaluje až mě to na konci totálně sejmulo. Emočně silný snímek s vynikajícími hereckými výkony především Ksenje Rappaport. ()

Kozlowski8

Příběh mladé Ukrainky Iriny, která se snaží utéct před svojí temnou minulostí, ale zároveň se touží vypořádat s křivdami, které na ní byly spáchány... Brutální, syrové drama, jehož příběh - proložený drsnými flashbacky, přibližujícími Irininu minulost - se postupně vyvíjí, s odkrýváním nových skutečností získává ucelené obrysy a spěje k nevyhnutelnému finále. Vše se točí kolem titulní postavy, která je vyprofilovaná velice nejednoznačně a rozporuplně, takže je vám jí na jednu stranu líto a cítíte s ní, ale naproti tomu ji pro její jednání a konání často nepřijímáte zrovna pozitivně. Iriin svět je plný protikladů a je těžké si k ní vytvořit silnější vztah. Giuseppe Tornatore natočil vynikající snímek, který si vás v úvodu lapne a až do konce nepustí. Skvěle vystavěný příběh, skvělá Ksenia Rappoport a dokonale krásná hudba Ennia Morriconeho. Tornatoreho práce mne velmi baví a spojení s hudebním géniem Morriconem ji ještě hodně zvedá. 85 %. ()

Spike86

Film vyniká hlavně zajímavým stylem výkladu příběhu. Linie současnosti je prokládána flashbacky z minulosti hlavní hrdinky jako její vzpomínky. To umožnilo postupné odkrývání příběhu a motivů činů hlavní postavy s několika překvapivými momenty. Abych to shrnul - film je tedy zručně natočené, napsané a sestříhané poměrně syrové drama s docela dobrou doprovodnou hudbou. 80% ()

tata22

Nemám rád násilí, na ženách už vůbec ne. Nejsem si ale úplně jist jestli tenhle film se s ním dokázal úplně vyrovnat. Možná si dal zbytečně velké cíle a mnoho motivů se snažil sloučit v jeden hlavní. Ten se ale vynořil až na konci, škoda. Možná tenhle film měl dobře našlápnuto a našel sem tam i pár zajímavých nápadů. Ale přeci jen... ()