Neznámá

• Itálie La Sconosciuta (více)

Příběh mladé Ukrajinky žijící v italském městě brzy odhalí její smutnou minulost plnou násilí a ponižování. Ve snaze dosáhnout svých snů se snaží za každou cenu dostat práci. Stane se domácí hospodyní v bohaté rodině a stále více se jí rodina stává bližší. Ale jednoho dne přichází někdo z její minulosti a přináší nové zlo a násilí. (oficiální text distributora)

gemi

Poměrně depresivní mišmaš, který ještě půl hodiny před koncem nedává žádný smysl. Pak se dost věcí objasní, ale některé ne. Co třeba měly znamenat ty květináče? No a s hlavní hrdinkou se člověk ztotožní snad jedině za podmínky, že byl někdy v životě zneužívaná prostitutka. ()

Dave Lister

Giuseppe Tornatore patří již dlouho mezi přední evropské filmaře. Má za sebou skvělé snímky, jako jsou Nejvyšší nabídka, Legenda o 1900, či Malena. Výjimečný film Neznámá (La sconosciuta), vypravý příběh ukrajinské ženy Ireny (Ksenija Alexandrovna Rappoport), která má velmi pohnutou minulost. Zážitky, plné násilí, zneužívání a útrap, které měl na svědomí nelítostný pasák Muffa (Michele Placido). Ireně se za dramatických okolností podaří uniknout a chce začít normální život. Minulost ji však pronásleduje všude a díky flashbackům se vracejí i stará traumata. Jak to tak bývá, začne ji dohánět i v jejím novém životě. Irena si najde práci, jako chůva u bohaté zlatnice, paní Adacher (Claudia Gerini), kde se začne starat o její malou dcerku Teu. Nic však není jak se zdá a cesta k normálnímu životu vede přes velmi krutou konfrontaci s minulostí. Dlouho jsem neviděl film, který by měl tolik dramatických zvratů a díky ději udržel absolutní pozornost, která se vyplatila. Z Neznámé se okamžitě stal jeden z nejlepších filmů, co jsem do této doby viděl a to že jich bylo nespočet. Můj zlatý fond, kde se první desítka mění jen zřídkakdy, tak tam toto neskutečné dílo získalo sedmý post. Film jede jako namazaný stroj a jednotlivá ozubená kolečka do sebe zapadají a vše to funguje v dokonalé kompatibilitě. Snímek obsahuje značně brutální scény, ale zároveň je to velmi citlivé psychologické drama s mysteriozními prvky. Rozhodně film doporučuji každému, kdo miluje silné příběhy, úžasné herecké výkony, napětí a také geniální hudbu Enia Morriconeho. Ve vedlejších rolích se zde představí i slavný italský herec Pierfrancesco Favino a v netypické roli ďábelského a brutálního pasáka se objeví Michele Placido, představitel charismatického Corrada Cataniho. Kdyby to bylo možné, udělil bych tomuto filmu deset hvězd! ()

polonius

Nádherná filmová lahůdka dokreslená dokonalou Moriconeho hudbou. Kseniya Rappoport je obrovským překvapením a Corrado je tentokrát na druhé straně...Bravo Tornatore ()

Ronee

Príliš toto na mňa. Násilie na ženách, agresivita, hej, je toho plný svet, ale učiť deti biť sa už odmalička a nayvše takým krutým spôsobom? To bolo už príliš...Radšej si pozriem nejaký horor, ako toto. Udržovalo ma to v napätí, herecké výkony boli tiež dobré, ale inak na takéto psycho thrillery príliš nie som.Navyše tá hudba bola dosť prepálená, aj keď sa hl. postava len rozprávala s dieťaťom, hrala tam hudba, akoby ho chcela zabiť...veľmi som tú hudbu vnímala a to nie je dobre. ()

fantomas19

Dráma, v ktorej ukrajinská prisťahovalkyňa Irena (Ksenia Rappoport) sa snaží začať nový život. Irena si prežila peklo prostitúcie. Jej svetlý bod budúcnosti je nájdenie údajnej dcéry, avšak ani nepríjemné spojenie s temnou minulosťou nie je ľahké pretrhnúť. Taliansky režisér Giuseppe Tornatore (Malena) opäť rozohral vynikajúcu hru nervov doplnenú typickou a skvelou hudbou. (Ennio Morricone). Podobne ako Malena - krutý film, ale umne pôsobivý a ostane silným zážitkom. ()

Miagy

Film spočiatku nenaberá príliš rýchle obrátky, treba si však počkať a kto si počká, ten sa dočká skvelej drámy. Film zaujme hlavnou postavou, prelínaním deja, vynikajúcou zápletkou ( vyvrcholenie príde fakt až tesne ku koncu), nádhernou dramatickou hudbou a výborným hereckým výkonom. Film je možno trocha dlhší, ale stojí za to si ho pozrieť. Hudba mi inak dosť pripomínala tú zo Psycha a filmu dodáva prvky hororu. ()

papadoce

Toto je silná káva. Pre mňa to čo do krutosti a surovosti prekonalo suverénne aj Requiem za sen.Výborný výkon Ksenije Rappaport a Giuseppe Tornatore u mňa zase stúpol. Oba palce nahor. ()

1mArc0

Na každú sviňu, sa voda varí! Hlavné predstaviteľka ňou určite nie je! Výborný príbeh, ktorý je napĺnený strachom o svoj život, prenasledujúcim bláznom...a ešte aké svinstvá existujú....úžasné, čím si dokázala prejsť a pri tom bola, úplne nevinná. Jeden z najkrutejších snímkov od nového tisícročia. Kruté, dokáže dojať k maximu mu chýba trocha väčšia prehľadnosť, pretože človek sa musí doslova SNAŽIŤ, aby sa dokázal zorientovať v tomto filme. Minulosť má dlhé prsty... a že mala! Ani náhodou by som nespojoval s One women herecká show. Je vidieť, že tu je skúsený režisér. eľmi poučný, krutý a dobrý film, vrelo odporúčam. Pre silné žalúdky! /80 %/ Mimochodom lahodná hudba v podaní Ennio Morricone. ()

epoh

Tohle je Tornatore, jak ho neznáte. Podobně černý film vyzkoušel už jednou v Pouhé formalitě, ale tady to dotáhl úplně. Je to film značně deziluzivní, bezvýchodný a syrový, ale zcela výjimečný. Je to prostě mistrovská thrillerová práce pro mě v současné době nejlepšího italského režiséra, od kterého jsem skutečně ještě neviděl špatný film. A když k tomu ještě připočítáte nepřekonatelnou hudbu klasika Morriconeho, máte co do činění s jedním z nejlepších evropských filmů loňského roku. ()

Pochtli

Velmi působivý snímek o vypořádání se se svojí minulostí a snahou o lepší budoucnost. Rozhodně stojí za podívání... ()

DJ Kritik

Milé tragické dielo, ktoré ma nenechalo ani chvíľu sa nudiť. Všetko je tu podávané veľmi nenásilným spôsobom. A skutočne cítiť nenávisť a hnev ako aj smútok a bolesť. Akcia: *** Dramatičnosť: ***** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** ()

Vikinec

Příběh ukrajinské prostituky se zajímavou zápletkou s poměrně uvěřitelnými motivy postav. Mělo to hlavu a patu, což se dnes vidí jen sporadicky. Pád a vzestup a zase pád přistěhovalkyně, dobře hrající ruské herečky, ke všemu s prakticky nerozpoznatelným Michelem Placidem a několika skvělými scénami dělá z tohoto filmu dobrý kousek do každé filmotéky. Silné 4* ()

nula87

Silný, syrový zážitek bez zbytečných odboček a kudrlinek, podpořený nádherným Morriconeho doprovodem. Postupné odkrývání zdrcující minulosti vtahuje diváka hloub a hloub do příběhu a na konci do odhodí naprosto psychicky vyčerpaného. 80% ()

Jerris008

Neskutečně depresivní, bolestný film o ženě s drsnou minulostí hledající svou dceru. Velice poutavý a reálný děj, že vám ani nepřijde, že koukáte na film, neskutečně skvělé herecké výkony. A vím, že se má připomínka vůbec nehodí, ale v některých momentech mi hlavní představitelka strašně moc připomínala Anetu Langerovou.. Což jí na jejím skvělém hereckém výkonu nic nezkazilo. ()

B.Jay

Drsný důkaz toho, že před minulostí se utéct nedá. Dá se jen bojovat a to především se sebou samým. Ksenija Rappaport bojuje takovým způsobem, že jsem se až lekl, že předlohou pro její výkon muselo být něco podobně hrůzného. Pokud k takovému to hereckému vcítění přimícháte minimalistickou režii italského (pardon sicilského) mága Tornatoreho a hlavně hudbu (ach ta opět byla) od velmistra Morriconeho, tak lze i na jinak stísněně temném snímku nalézt světlo, které člověku tak potřebný úsměv vyloudí. ()

SAINTS

Film obsahuje niekolko pozoruhodnych scen ,zručnu režiu a dobre herecke vykony.Neznama ma pôsobivu miestami priam hitchkokovsku atmosferu.Vo filme sa rieši aj vykorystovanie cudzincov z chudobnych krajin a ženy často končia ako Irena .Drsny filmovy pohlad na imigrantku v Taliansku 75%. ()

Ukrizku

Dramatický příběh ženy je pozoruhodný zejména její velkou transformací. Divák si může jen domýšlet, zda její původní profese byla svobodnou volbou a jak se vlastně ocitla v tak otřesném prostředí, jak mohl prasopes vstát z mrtvých a vcelku klidně se svojí vražedkyní vyjednávat... no, tady mi zkrátka chybí akční fantazie. Současnost je čitelnější, možná právě proto, že ze submisívní a manipulované dívky se stává plně organizovaná, extrémně chytrá a disciplinovaná zralá žena, která jedná absolutně cíleně, odhodlaně a bez zaváhání. Avšak dokonalá Italština či detailní plánování jsou mantinely, přes které se nelze dostat k pohnutkám. Osobně bych potřebovala, aby Giuseppe Tornatore pár záblesků nahé šikany proměnil v psychoanalytický pohled do zoufalství. ()