Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

CrazymanM

Lehce stupidní film,přesto jsem se na něj v klidu podíval,dokonce mě i chvílemi pobavil,člověk nemusí moc přemýšlet,což mi někdy vyhovuje.Na tzv.těžké filmy musí mít člověk náladu. ()

Saros

Základ hodně podobný jako Gamer, akorát s auty. Takže čistá akce bez větší myšlenky. Tohle už je asi třetí film, co jsem viděl s námětem „znuděných diváků v blízké budoucnosti, kterým se servíruje to nejhorší a nejbrutálnější přímo na televizní obrazovky“ a asi nejlepší (sorry Arnie:) ).Snad tak taky jednou nedopadneme… ()

gefr

Auta, zbraně, holky, exploze a Jason Statham. Přímo smrtelná kombinace, která se tvůrcům vydařila na výbornou. Anderson opět ukázal jak se nechá rozhýbat plátno. Za zmínku stojí i výborná Natalie Martinez, která pro mě byla doposud neznámá a příjemně překvapila. Jen do toho a víc takových filmů!!! ()

maxnot

Super podívaná, kterou mohu jen doporučit všem šílencům, kteří jsou "udělaný" do Akce, Automobilových Honiček, Soubojům a ... Stathamovi. ()

Stanmi

Rallye smrti nesází na důmyslný příběh, skvělé herecké výkony, promyšlené dialogy nebo oscarového režiséra. Nic z toho opravdu nemá. Má, ale Jasona Stathama, Paula W. S. Andersona a plno opanceřováných bouráků. A i s tímhle arzenálem se dá natočit zábavný film. Jasona tu máme jako Jensena Amese, obyčejného chlápka, který se ač nevinný dostane do basy za vraždu své ženy, záhy je mu, ale nabídnuta šance dostat zpátky na svobodu účastí v závodě jen s minimálními pravidly a minimálními šancemi na přežití. Pokud vyhraje je volný. Režisér Anderson udělal to co mu jde nejlépe - efektní a dobře vypadající podívanou, která je, ale ve svém srdci béčko jako hrom. Herci v čele s již zmíněným Stathamem se většinou tváří drsně a nepřístupně a s tím si vystačí celou dobu. Jediný kdo skutečně hraje je Ian McShane jehož postava Coache mi byla ze všech nejsympatičtější.Rally smrti svůj úkol splnila: pěkně se na kouká, místy je příjemně brutální a hlavně je docela zábavná. ()

Seuata

Akčňák s trochou nadsázky, ale moc se mi líbil. Hold tento film se nedá brát vyloženě vážně, ale který akční ano? Opravdu se mi film líbil, hlavně ten nápad. Ono se celkově to velmi vyvedlo! Dávám pět hvězdiček, horších pět hvězd, ale čtyři mi přisli málo, jsem někde mezi :) ()

route60

Bouráni lidí, zabíjení aut, nebo naopak? ale tak či tak blbina jak bolavá noha jediná věc co beru je výborná práce kaskadéru, nic víc. ()

rasto87

Zaujímavý snímok v podaní J. Stathama. Rallye smrti je konečne film, ktorý sa len tak nevidí na filmových plátnach. Väzni, guľomety, rýchle autá a krásne kočky, no čo viac si môžete želať keď máte byť zavretý. Krásne a nákazlivé béčko, ktoré vás naozaj naštartuje ()

bobin

Je to určitě akční, zběsilé, rychlé a destruktivní, jenže z té pomatené podívané jaksi bolí oči. Je to totiž také stereotypní , předvidatelné a bolí nejen oči, ale i uši. Snad to ale ocení ti patnáctiletí. ()

PamelaJJK

Pro milovníky Jasona Stathama (tedy i mě) takřka orgasmus. Naprostá oddychovka napěchovaná až po okraj zběsilým tempem, akcí a zase akcí a zběsilým tempem. Netřeba přemýšlet, stačí jen sledovat a královsky se bavit a užívat si to. Celkovým vyzněním a ideou (i když v jiném prostředí) mi to připomělo běžícího muže Arnolda S.. To mi však nijak nevadilo, protože i to je fajn film. ()

Domin1359

Skvělý akční snímek, který i pobaví. Statham úžasný. Anderson ví, co udělat, aby ho lidi měli rádi. Bohužel další díly ne tohle nemají ani zdaleka. ()

BenchPress

Nápad je to výborný. Co se týče scénáře, tak mě to také potěšilo a zároveň překvapilo. Čekal jsem nějakou rutinu, ta ale nepřišla. Jason Statham seděl do role jako ulitý. Spokojenost. 4/5. ()

Marty_cz

Mám rád rychlá auta, akční filmy a spoustu jiných věcí, které se v tomhle filmu objevovali, ale v tomhle filmu mi to nestačilo. Sice to je pěkný akční film, ale zabíjení žen takovým brutálním způsobem mě k tomuto filmu absolutně nesedělo. Příliš jednoduchý a často nudný děj. Na druhou stranu měl ten film, alespoň dobré herecké obsazení bez Jasona Stathama a Tyrese Gibsona bych musel jít s hodnocením ještě níž. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne