Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Paul W.S. Anderson je dost nevyzpytatelný režisér, protože člověk nikdy neví, jestli jeho další projekt dopadne dobře, nebo naopak opravdu špatně. No tentokrát mu to naštěstí vyšlo - Death Race je královskou béčkovou zábavou, která sice není tak bláznivá jako Doomsday, ale mnohem lépe drží pohromadě. Tímhle filmem mě tedy Anderson potěšil, ale AvP mu stejně neodpustím.(11.10.2008)

Dialogy jsou kurva tupé, ale akce kurva dobrá.(23.11.2008)

Akcia je veľmi dobrá a bol som milo prekvapený aj demoláciou áut. Nechýba tomu nápaditosť a celý pretek pôsobí hravo (tvorcovia sa iste dobre bavili). Omáčka okolo toho však nie je veľmi zaujímavá. Hudba mohla byť nadupanejšia, predsa len sa nejaký ten metal ku rýchlim obrneným kovovým monštrám hodí viac ako Hip-Hop. Nájde sa tu aj pár siláckych rečí. Také je už však béčko. Je síce blbé, ale solídne natočené a aj napriek pár neduhom - baví. Takú chuť mám po filme na poriadnu jazdu, ale kde zohnať guľomety? kua!...60%(20.9.2008)

Nepřiznaná Andersonova adaptace Carmageddonu a přiznaný remake Death Race 2000. Nebýt Rallye smrti tak zapšklá a bez vtipu, potažmo ujetosti, tak mohla směle konkurovat i béčkovému králi letošní sezóny, Soudnému dni. Ani tady totiž není béčko synonymem pro neumětelství, ale nefalšovanou zábavu. Sice tupou (ale ne hloupě), avšak zároveň stylovou, nabušenou a nepřetržitou, byť poněkud repetitivní.(21.9.2008)

rozpočet : $45 million otvárací víkend : $12,621,090 tržby celosvetovo : $74,947,577(6.11.2008)