Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Cool zábava, jejíž fluidum zmizí jako pára nad hrncem ještě během závěrečných titulků. Zbude jen matný pocit, že se člověk ani sekundu nenudil.(11.5.2009)

Rozpočet: 45 000 000 $ Otvárací Víkend: 12 621 090 $ (v 2 532 Kinách) Tržby USA: 36 316 032 $ Tržby Celosvetovo: 75 677 515 $(10.5.2012)

Paul W.S. Anderson je dost nevyzpytatelný režisér, protože člověk nikdy neví, jestli jeho další projekt dopadne dobře, nebo naopak opravdu špatně. No tentokrát mu to naštěstí vyšlo - Death Race je královskou béčkovou zábavou, která sice není tak bláznivá jako Doomsday, ale mnohem lépe drží pohromadě. Tímhle filmem mě tedy Anderson potěšil, ale AvP mu stejně neodpustím.(11.10.2008)

Tak tohle byla jizda, sice je nejdriv nutny preckat pulhodinovej uvod do deje, ale pak zacnou zavody, ktery s drobnejma prestavkama trvaj az do konce filmu. Pribeh je sice jednoduchej, ale jelikoz tady jde hlavne o to zavodeni, tak absolutne staci. A ze je to zavodeni kurevsky vostry, autaky nabouchany jak hovado, ty spestreni s mecem, stitem a lebkou skvelej napad a jedina skoda je, ze tu maj vsichni stejny zbrane, urcite by to bylo zajimavejsi s ruznejma. Samozrejme tu je jedna vyjimka, nejnabusenejsi kamion, jakej sem v zivote videl. Taky je skoda, ze vetsinou auto vybuchne, ale neni videt hezky rozmasirovanej ridic, to se postesti jen obcas. Nicmene je to cely perfektne natoceny a s perfektnima trikama. A to se nezminuju jeste o hercich, Statham tady ma svaly jako jeste nikdy a Ian McShane je ultimatni hlaskar. Na cistejch pet hvezdicek to neni, ale dam je, protoze tahle jizda si je fakt zaslouzi.(24.1.2009)

Bizardní, neopakovatelný a nikdy nezopakovaný "Death Race 2000 (z roku 1975)" nemůže být nikdy napodoben. Tento film je jen jeden a vymyká se všem standardům i ujetostem, je vyjímečný, ale nikdy nezkultovněl. Potažmo mnohem "uhlazenější" Cannonball (1976)" rovněž s Davidem Carradinem a od stejného režiséra již byl dosti přístupnější širšímu publiku, ale nikdy nebyl výrazně přijat. Z těchto dvou filmů má vycházet moderní "Death Race (2008)", ale není tomu tak. Film si bere jako námět opravdu pouze název, nic víc. Jedná se o víceméně klasické vězeňské drama na pozadí nonstop brutální akce (nikoliv naopak). Akce a akce, brutální závody, výborné triky, rychlost, bouračky a celkově šílený masakr. Výborný nasraný Standham. Prostě parádní oddechovka. Každopádně bez děje a nápadu, ale o ten zde přece nejde. Když vyrazil do závodu superozbrojený náklaďák, tak jsem šel fakt do kolen. Paráda!!(6.11.2008)