Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Velká cena Terminal. Místo Schumiho jede Jason, dvojité difusory nahrazuje napalm s rotačním kulometem a lehce úchylná ředitelka věznice je novodobý Bernie Ecclestone. Anderson se zjevně inspiroval nejen Death Race 2000, ale i Shawshankem (příjem vězně, rozhovor Amese a Coache na dvoře, Bratrstvo/Sestřičky, závěrečné setkání atd.) V Rallye smrti ovšem naděje nedává křídla, ale galon benzínu navíc.. Toto poněkud brutálnější dopravní zpravodajství Standy Humla z českých silnic uteče rychle jako olej z prasklé vany a já musím chtě nechtě připustit, že Mohsova stupnice tvrdosti definitivně doznala změny. Od teďka je to: ..Křemen; Topaz; Korund; Diamant; Statham.(24.4.2009)

Vcelku cool destrukční orgie aneb jak tvrďas Jason vězeňskou bábu přechcal... Závody, káry, rvačky, demolice, ostří hoši a vnadné kočky - to vše je víceméně na úrovni. Debilita a samoúčelnost určitých dějových pasáží můžou urazit jen někoho, koho sem vystřelili z Marsu. Někdo by více krve, fuckování a rozšmelcované chodce, ale mně Andersonovo béčko na solidní zábavu stačilo. 7/10(15.9.2008)

Kruté, drsné, brutální. Stará verze s Carradinem a Stallonem se tomuhle vůbec nemůže rovnat. Závody jsou supr, všechno bouchá všude se střílí a Anderson šel tak daleko, že tam jsou normálně vidoherní módy alá vjedu na políčko s mečem a dostanu zbraně..pecka přesně tohle jsem chtěl někde vidět. A do toho novodobý akční král Jason Statham v masce láme vazy spoluvězňům a dělá uhrančivý pohledy do kamery. Jason mi poslední dobou vůbec dělá radost, protože je jedinný stále věrný akčnímu žánru, když Rock hraje v dětských komediích a Vin Diesel zmizel. Death Race sice není taková anarchie jako třeba Doomsday, ale střelby do "civilů" a detailů rozsračkovaných těl rotačákem se dočkáme taky.(6.10.2008)

Slušná podívaná s docela cool Stathamem. Akční scény jsou povětšinou nadprůměrné, Joan Allen jako záporačka funguje o pěkných pár tříd méně než v Bourneovi. Pár nekorektních momentů se sotva vyrovná přejíždění důchodců a dětí v originálním Death Race 2000, ale od Andersona jsem žádný větší nářez nečekal. Průměrné béčko, kterému v druhé půli shází drajv (a ke konci koule) a mohl by být tak o 20 minut kratší.(28.9.2008)

Rozpočet: 45 000 000 $ Otvárací Víkend: 12 621 090 $ (v 2 532 Kinách) Tržby USA: 36 316 032 $ Tržby Celosvetovo: 75 677 515 $(10.5.2012)