Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Nebudu to zbytečně rozepisovat, jak to mám v oblibě. Prostě nejlepší béčko, co jsem zatím kdy viděl.(14.9.2008)

Slušná podívaná s docela cool Stathamem. Akční scény jsou povětšinou nadprůměrné, Joan Allen jako záporačka funguje o pěkných pár tříd méně než v Bourneovi. Pár nekorektních momentů se sotva vyrovná přejíždění důchodců a dětí v originálním Death Race 2000, ale od Andersona jsem žádný větší nářez nečekal. Průměrné béčko, kterému v druhé půli shází drajv (a ke konci koule) a mohl by být tak o 20 minut kratší.(28.9.2008)

Vězni jsou novodobí Gladiátoři a Terminal Island je jejich Koloseum…. Mé pocity jsou rozporuplný. Proč? Zastavme se u několika hesel: ULTIMÁTNÍ AUTOMASAKR - tak pod to se podepíšu!! Ovšem jen pokud o něco jde. A v tom je největší kámen úrazu. Mám totiž problém u filmů Paul W.S. Andersona: nedostanu ,,atmosféru“ pod kůži. Prostě koukám, řeknu si ,,to je dobrý“ a nic. Přesto, že výtečná zvuková složka rve ušní bubínky (DTS), adrenalinový srdce zůstává v klidu. BUĎTE V AUTĚ SE SVÝM ŘIDIČEM - každej z nich je navenek řidič a uvnitř zasranej hajzl. Mám rád věci dělaný na efekt, ale nic se nemá přehánět. A hlavně by bylo dobrý zvážit, kdy to má (a kdy nemá) smysl. Divný jsou hlášky (typu ,,jsi tvrdej chlap“), záporáci neosobní. A J.Statham? Producenti dobře ví, že za volantem mu to sekne nejvíc. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 18ti LET - je tu celkem dost krvavých záběrů, při kterých si labužníci smlsnou. Jsou příjemným doplňkem dravý akční jízdy. Ale jde hlavně o střih. A to, že je něco zahalený do šedivýho hávu ještě neznamená, že je ponurý, deprimující. Možná jsou 3* málo, ale na mě se TO bere moc vážně. Chybí odlehčení, ty keci kolem nežeru. Akce to je, ale žádný ,,fluidum“, jenž by mě naladilo na správnou notu. Ale jistý věci stojí za další zhlédnutí.(19.12.2008)

rozpočet : $45 million otvárací víkend : $12,621,090 tržby celosvetovo : $74,947,577(6.11.2008)

Masakr z doby plné paradoxů. Brutální béčko s naprosto vypulírovným a nejen po finační stránce skrz naskrz áčkovým vizuálem. Škoda jistý monotónnosti. Tři s plusem.(11.11.2008)

• - 14K po celou dobu závodu mluví čínsky a je překládán anglickými titulkami. Těsně před smrtí však vysloví anglickou nadávku, která je titulkami přeložena do čínských znaků. (c.tucker)

• - Hlavní postavu Frankensteina (Jason Statham) ve filmu oslovují zkráceně Frank. Stejně se jmenovala hlavní postava, kterou si Jason Statham vydobyl úspěch ve filmové sérii Kurýr. (foxing)

• - Pre Frankensteina zvažovali tvorcovia viac ako 30 rôznych masiek a overalov. (m.a.t.o.)