Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Shakers

Jediný film, ktorý Andersonovi vyšiel. Či už sú to herci, príbeh, akcie, efekty alebo scenár toto je Anderonov najlepší film. Naháňačky super, Jason Statham a pekná Natalie Martinez tiež. 80% - 4* ()

lamps

Paul W.S. Anderson je zpět a zase se vyžívá v nenáročných a pěkně drsných příbězích. Sice se obávám, že vynikající Horizont události už nikdy nepřekoná, ale i tento akční thriller je maximálně zábavnou, pekelně rychlou a řádně krvavou jízdou. Je to přesně takový ten film, kdy si po celou dobu jeho sledování říkáte, jaká je to strašná hovadina a jak je vůbec možné, že tohle může někdo natočit. Ale nakonec to stejně dokoukáte s otevřenou pusou, budete se skvěle bavit a možná i dostanete chuť pustit si to znovu- já osobně si Rallye smrti určitě ještě zopakuji. ()

Pepinec

Akční jednička začátku nového tisíciletí Jason Statham v plné parádě. S bravurou představuje chlápka, kterému jsem z celého srdce fandil, aby všem natrhnul zadnici. Až mám pocit, že díky svému naturálu ani příliš hrát nemusel. No a i kdyby snad tempo Rallye na chviličku polevilo, máme tu Natalie Martinez, která by svým sexappealem zamaskovala i potrhané plátno. ()

Arkos

Akční nářez, kterému vévodí Jason Statham. Na startu vypnete mozek, pak se budete dobře bavit a v cíli mozek zase zapnete, čímž chci říct, že strávíte příjemnou hodinu a půl bez nutnosti o čemkoli přemýšlet, protože tady jde opravdu jenom o akci a o to, Vás pobavit. Což není tak málo. ()

Boogeyman

Škoda, že jsou ty honičky tak nepřehledný, to je takovej problém to všechno natočit z vejšky? Já nepotřebuju mít kameru někde na volantu, na kole, nebo ve vejfuku a neustále mezi nima přeskakovat, já se chci kochat krásnýma madmaxovskýma autama a kaskadérskými kousky. Anderson mi to však podává v nechutně moderním klipovitém hávu a to mě sejří! Jinak je to ovšem zábava na druhou, jen víc podobných béček! ()

playboxguest

Auta, ženský a zbraně v akci pěkně pohromadě, tak to diváci chtěj... Ou yeah baby, mě to teda stačilo bohatě na to, abych se udržela v sedačce po celých 100 minut bez jedinýho zívnutí. Parádní jízda. Skoro taková zábava jako když rozjedete na playstationu Mashed ve čtyřech lidech, kteří si to hodlají opravdu užít. ()

sheen

Pokud má člověk rád jednoduché akční filmy s rychlými koly, tak tady není co řešit. Plno střílení, nárazů, výbuchů,nitra a dokonce krásných žen. Film balancuje na pokraji 3 až 4*. Ale už díky velmi chladnokrevné ředitelce věznice musím za 4. Určitě příjemné překvapení a oživění na poli akčních filmů. ()

Hromino

Název dokonale pasuje. Tohle je ta pravá rallye smrti, kterou by asi nikdo z nás nepřál nikdy jet a můžeme být rádi, že si doma užíváme klídku a pohody, teplého čajíčku a máslových sušenek (které právě žeru) a šéf nás nijak nenutí tyhle hry hrát. ()

petaspur

Totální výplach mozku, který by si měl každý jednou za čas pustit, aby se mu hlava nezavařila ze samého umění. Děj nemá cenu rozebírat, protože v podstatě žádný není. Přesto film sviští, šedá kůra mozková má po těžkém dni zasloužený veget a prvotní signální soustava vše zachytí i v polospánku. V rámci hrdě přiznaného béčka se jedná o vysoký nadprůměr. ()

hippyman

v pachu nafty, svíček, prachu jezděj trucky beze strachu a mě to bavilo mnohem víc než původní verze z pětasedumdesátýho... má to prostě šťávu a když se člověk přenese přes očekávané nedostatky, může se u téhle slušně audiovizuálně vytuněné béčkárny docela dobře pobavit... 70% pozn. po druhém shlédnutí (nutno podotknout, že v dabingu a s pětadvaceti reklamama na tv hovn@, už to nemělo takové "kouzlo" a šel bych tak o hvězdu níž. ()

Rosomak

To je tak strašně hloupý film, ale odpustíte mu to hned po prvním startu na dráze. Film vlastně tématizuje kam až to může zajít v době reality show, kdy se odbourávají hranice toho, co je přípustné ukázat. Nejvtipnější na tom ale je, že divák je zde postaven právě do role diváka v samotném fikčním světě filmu, takže je to vlastně on, kdo je ta svině, které nestačí a chce víc a víc akce, smrtí a napalmu... ()

Stegr

80% - Stejně jako Death race 2000 je tento film čistokrevné béčko, ale pro mě je o třídu lepší díky modernímu vizuálnu, výbornému Stathamovi (i když Stallone... :D) a větší akčnosti... ()

Deimos

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +zběsilá akce -je to jen akční jednohubka/// Už jsem se nemohl dočkat. V kině jsem to bohužel minul, tak jsem si to užil alespoň teď. Jo přiznávám, celou dobu jsem tvrdil, že to je adaptace Carmageddonu, což by bylo ještě větší maso. Navíc mě v tom utvrdil popis původního filmu. Jenže zrada nastala když jsem viděl trailer. Sem si říkal: "Vždyť to je adaptace hry Death Rally" Pohled je z vrchu, dostanete auto, se kterým závodíte. Auto které tuníte a při závodu na trase zbíráte různé bonusy (útočné a obrané). Cílem je zničit všechny soupeře a nebo dojet do cíle alespoň první. A v tomto případě se to režisérovi bezchybně povedlo převést na plátno. Jen k tomu vymyslel příběh s vězením a možná tady postrádám "houbičky", ale namísto toho je tady charismatický Jason Statham a nějaké ty kočičky a troška krve. Prostě v rámci námětu naprosto dokonalé. Jen to není Carmageddon./// Celkem 86%/// ()

666teen

Wachovských podivný, pastelkovitý a metrosexuální Speedracer dostal nařezáno od Andersonova smradlavého křížence pitbulla a kombajnu....Do druhého kola už nevstávej, nebo tě zabije. ()

Cappuccino

Rallye smrti mi strašne pripomína jednu hru, ktorú som vyše mesiaca mastil na mojom Samsungu Galaxy S Advance, teraz si už nespomeniem na názov, ale jednalo sa o playku z vtáčieho pohľadu, grafika bola pomerne prepracovaná, mali ste na výber rôzne autá, od tých klasických, ktoré vám pridelia na začiatku, cez terénne jeepy, kamióny, rýchle závodné, tie všetky mali svoje vlastné vymoženosti, či už dočasnú neviditeľnosť, vypúšťanie nášľapných mín alebo priebežné doĺňanie healthu atď a k tomu všetkému ste nakupovali do výbavy všemožné lasery, guľomety, rakety, výbušniny. Skrátka Rallye smrti in da phone. Niet potom divu, že ma rovnaká akcia, tentokrát však v kinematografickej forme, v čele s opäť vynikajúcim Stathamom mimoriadne bavila. Demoličná jazda ako sa patrí! ()

Ruut

Death Race je pátým filmem, který jsem od pana Andersona viděl a hodnotím ho po Resident Evil jako druhý nejlepší. Fakt jsem s ehodně bál že to bude nějaká nezávadná krotká pitomost pro malé děcka a o to víc mě režiser překvapil. Je to pěkně drsná jízda a Jason Statham s 0% podílem tuku na těle je letos vedle čtvrtého Ramba nejlepší drsoň na plátně. Člověk má chuť zamáčknout slzu v oku v nostalgii po osmdesátých letech. Ale mohlo to být lepší kdyby nebylo klasických Andersonových neduhů. o scénáři se bavit nemá smysl. Akci a atmosféru tento muž ve svých filmech taky zválá slušně. To co mi tam chybí je větší nadhled a schopnost si dělat srandu sám ze sebe. Jo i v Závodu smrti se člověk občas zasměje, ale do toho opravdováho béčka jako byl naposled Doomsday přeci jen kus chybí. ()

Allien.9

"Rallye smrti" je v podstatě "Rychle a zběsile", akorát ve vězeňském prostředí a se zbraněmi... Po slibném začátku, kdy se uzavírá krachující továrna, přichází tolikrát viděný příběh o pomstě, aby byl v zápětí opět odsunut stranou. Ale díky bohu za to, protože právě ono "smrtící závodění" (ukázková kamera a střihy), okolo kterého se Jensenův příběh neustále točí, prakticky táhle celý film... No, co ještě dodat?:-) Snad jen tolik, že úniková scéna má ty správné grády, Statham výjimečně nevytáčí a soundtrack nemá chybu. Nebýt toho nechutného happy-endu, bylo by to možná za čtyři... Ale jenom možná.XD ()

HAL

Je to zvláštní, ale i přes veškeré snahy ostatních je jediným člověkem schopným slušně natočit herní adaptaci stále ten samý člověk - za zprasené AvP nenáviděný Paul W.S.Anderson. V Béčkovém hávu mu to zkrátka vždycky pekelně šlape a když si může dovolit vycákat na plátno hektolitry krve a kořenit příjemnou nekorektností, tak jede ještě líp. V Death Race nejde o logiku, příběh, emoce, nebo nedej bože myšlenku - jediný dostačující důvod existence jsou hyperakční závody aut jezdících na čistý testosteron. 7/10 ()

misterz

Tento film sa naozaj oplatí. Rozbieha sa z ostra hneď od začiatku a potom si drží vysokú úroveň akcie a brutality až do konca. Škoda len tej jednotvárnosti a predvídateľného záveru. Inak by to bol výborný akčňák, skvelý na zábavu a odreagovanie. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne