Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

shyster

Po prvním shlédnutí dávám zatím jen 4. Počkám si ještě na jedno, jestli mě smysly nešálí. Protože Death Race je nejlepší moderní béčko, který jsem dlouho neviděl (možná naposled to bylo Running Scared). Film má všechno, co správný béčko má mít. Nařachanou akci, závody rychlých aut, kulomety, výbuchy, ženy s pořádnou porcí sex-apealu, Jasona Stathama, hlášky, velmi úsměvné dialogy a řadu dalších. O to mě více překvapilo, že tento béčkovský skvost natočil Paul W.S.Anderson. ()

Skleena

Mně se to prostě líbilo. A moc. Čisté béčko se vším všudy. Vynikající vizualizace. A v neposlední řadě krásnej mustang. ()

Rocky88

Věčný béčkař (tím zde myslím Andersona) se dal opět do práce a - světe, div se - dokázal to. Takhle tupé béčko (celý děj se dá předvídat už po 4 minutách děje) narval téměř nepřetržitou vyšponovanou akcí a cool lookem, takže se celou dobu bylo na co dívat. Statham, Allen, Martinez - ani na minutku jsem se nenudil. Nikdo jiný by to asi neuměl zrežírovat lépe. ()

Attta

Zajimavý nápad, ale průměrný akčnák. Jak většinu Stathamových filmů můžu tak tady jsem nebyl zase tak moc pozitivně odměněn nečím co by mě fakt přikovalo do sedačky. Co musím uznat je skvělý začátek, který byl fakt slibný, ale část ve "vězení", kde byly opět použité "Stathamovy" nepřirozené nadlidské výkony mě tady vůbec nesedla. Tady bych opravdu uvítal trochu serióznější pojetí a dal bych tomu klidně i plnou palbu. ()

joker.george

Nečekal jsem, že mě takovýto typ filmu něčím nadchne a pobaví. Ale jo, dokázal to a já jsem si prakticky celých 100 minut skvěle užíval. Dostalo mě to nepřestávající dávkou adrenalinu, pohlednou akcí, skvěle zpracovanými závody i neměnícím se Jasonem Stathamem. ()

cubajz

videohru připomínající akčňák, který si nehraje na nějakou překombinovanou story a rovnou rozjíždí titulní rallye smrti - brutální destruction derby kde se používají zbraně namontované na autech a pokud chcete vyhrát, protivníci nesmí přežít. Největší nářez rozhodně představuje zapojení obrněné cisterny do závodu - taková menší pocta Mad Maxovi... Atmosférou i vyzněním mi film evokoval Kingovo Running mana či Pochod smrti. ()

humanbeing

Slušné béčko, kterému vévodí videoklipovitý styl z prostředí ne úplně normálních závodů. Pro: béčková atmosféra, sbírání zbraní (známé z Rollcage, Mashed), divák může vypnout mozek. Proti: málo mrtvých, málo bizarní, sterilní styl, málo krvavý předfilm od F. Renče, slabší herci. ()

4daPeace

Verdikt: Ve své podstatě se jedná o totální shit, blbost, která nepřináší vůbec nic nového. K porovnání mě hned napadl kultovní Vodní svět, což ale byla naprostá pecka, kritikou i diváky nepochopitelně odeslána do filmových bažin. Rallye smrti je o 13 let mladší film, o třídu horší úplně ve všem a vůbec... proč já nedám 2*? Nic převratného stejně nikdo nečekal, každý si chce užít pořádnou akci a sexy holky....bohužel, dopadlo to jinak. Na tak drsoňský název se připravte na setsakra málo krve, chabých smrtelných scén komparzistů (snad to nebyli herci?!), nula nula nic sexy navigátorek a obehranou kulervoucí písničku k tomu. Čekal jsem více. ()

DruidKarel

700. hodnocený film: Záměrně jsem si tenhle film vybral jako svůj jubilejní 700. a musím uznat, že to byla fakt pecka. Určitě nedosahuje co do své kvality na 5*, které jsem mu dal, ale pobavil mě natolik dobře, že jsem se fakt unáhlil (záměrně) a fakt mu je tu nechám. Skvělé honičky, dobré kulisy a nadprůměrně dobrý scénář, navíc krásná ženská, to se fakt ocení. I když je to hodně lacinej trik, tyhle všechny kombinace na mě fakt zapůsobily a 5* tam je. 5* ()

ifa

Autům nerozumím, ale přesto jsem pár filmů s jejich tématikou zahlédla nejen při okružní jízdě, dojela jsem mnohdy do konce s rozházeným názorem na věc. Tady tahle Rallye, no nevím, je to jasné B,to by ani nevadilo, prostě oddechovka, kdy si chcete hlavu nechat zacákat olejem a házet po sobě pneumatiky. Ale když mi byl naservírován tenhle kousek se scénářem hodným chleba a vody, nemůžu jinak než koukat na něj kriticky, silácký řeči alá jsem mačo překousnu, v tomto případě však tyto "hlášky" nenesly ten správný ohlas a v mém případě se nesnesly ani na povolanou osobu. 60% ()

Amroth666

Rallye smrti je přesně příkad kvalitního filmu, kterému ovšem chybí něco navíc v těch akčních scénách.Jsem rád, že se tam objevilo vězeňské prostředí, které trochu více vypomohlo celému ději.Ty jízdy byly na hranici možností. Dobrá krátká akce ke konci - já tuhle hru miluju.Bomba auto byl ten Mustang a vůbec všechny auta se povedla.Zmíním také vždy nenápadného Roberta LaSardoa, který se přisere snad všude. Nečekal jsem z toho nadprůměrný film. Rallye smrti předčilo má očekávání, které byly velmi slabé. ()

C0r0ner

Anderson chce bavit a ve větší půlce případů se mu to daří. Rallye smrti se mi od něj líbí nejvíc ze všech filmů možná i proto, že tím vzdává poctu klasickým osmdesátkovým filmům typu Running Man, Total Recall a podobně. Brutální benzínová řežba je jedničkou ve svém oboru a překonává ji pouze Šílený Max se svou Zběsilou cestou. Hráčům Carmageddonu plesá srdce. 95% ()

Dannysek4U

:o) Divoka kombinace Shawshanku, Beziciho muze, Bez dcerky neodejdu a Carmaggedonu. A ve vysledku? Vyslovene neslozita, za to prijemne fofrujici akce se smradkem spalenyho benzinu, strelnyho prachu, s krvi na steracich a s nezbytnou peknou buchetkou. Moc prijemna zabava, ktera se da videt vickrat za sebou a lidi, co maj radi auta, si ji nepochybne zamilujou. ()

Flynn

Tradiční oddechovka, od které jsem nic nečekal a tak nějak nic ani nedostal, Jason byl jako vždycky poměrně stejný, do toho pár oplechovaných aut a pár zbytečných postav a pár modelek... klasická americká podívaná, kterou bych spíše čekal na DVD než v kině... ale dalo se to vydržet... ()

lakikaki

Megahlúpe, ale tiež megazábavné a miestami dokonca megacoolové - také je Death Race. Paul W.S. Anderson je ako scenárista úbohý, ale točiť (vlastné) hlúposti vie efektne. Jason Statham, autá krížené s tankmi, šťavnaté úmrtia, Jason Statham, explózie, väzenkyne, zatknuté zrejme kvôli príliš dobre tvarovanému telu; dobrý soundtrack a v neposlednom rade Jason Statham. Ten by utiahol aj film, v ktorom by sa dvaja chlapi po dobu deväťdesiatich minút naháňali dookola v jednom dome a hoci jeho charizmu tento snímok až tak nepotrebuje, štvrtá hviezdička patrí predovšetkým jemu. Death Race je béčko. Efektne natočené béčko. Ak vám to nevadí a ak máte radi okrem Jasona Stathama ešte aspoň jednu z vyššie vymenovaných vecí, o zábavu máte postarané. A mozog môžete na tých 105 minút pokojne poslať na prechádzku alebo do postele. ()

iommi

... pretože som sa ako decko vedel celé hodiny hrať s "angličákmi" a plastovými vojačikmi na scény, ktoré ako keby boli vystrihnuté z tohto filmu, pretože Mad Max 2 považujem za neprekonateľný kult a Carmageddon 2 som dokázal hrávať od rána do noci, pričom som si na plné pecky púšťal Sepulturu na dokreslenie atmosféry. Ale ináč som celkom normálny. ()

Wormboy

Tento film mi velmi pripomina Marshallov Doomsday, aj ked ten ma dostal ovela viac. Death Race je ultrabecko, nad ktoreho dejom sa nema zmysel ani zamyslat, ale jeho videoherne ponatie je tak zjavne a film je natoceny tak sikovne, ze tych 105 minut som si naozaj uzil a vynikajuco som sa zabavil. A aj to z casu na cas treba ;) 3,5/5* ()

Shorty_

Od filmu člověk dostane presně to co čeká už dle plakátu. Pěkný auta, baby a akční nářez servírovaný navíc s bonusem působivého příběhu. Paul nezklamal i přes předvídatelnost díla. Jak píšu skoro všude - Statham je prostě frajer. Ale zde mě nejvíc upoutala Joan Allen která roli opravdové bestie ztrvárnila až překrásně mistrovsky. PS. Neni hlavní hrdina náhodou Frank Martin alias kurýr ? :) ()

agathon

ale jo, ale jo... beckova estetika vstoupila do noveo tisicileti uz pred casem tim, ze otlucene koncepty obrnuje novym stylovym havem. muzeme to tem mamonarum z L.A. mit vlastne za zle? asi ne... a proto Zavod smrti vznikl, aby se vlk nazral a koza zustala cela. Nikdo od toho neceka katarzi, nikdo od toho neceka prulomovost. Proste jenom masozer... a ten Andersonovi funguje. ()

Fallen_One

Na 5 hvězd to nemá, ale je to slušná jízda a fanoušci Fast and Furious, Jasona Stathama a krásných latinogirls budou slintat blahem. Jak už napsala Chise, nejáčkovější béčko co se v poslední době v kinech zrodilo. Má to šťávu, grády i drive, jen osud hlavních záporáků mohl být zajímavější. A co se týče Natalie Martinez...mám snad něco dodávat nebo je to jasné? :-) ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne