Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

wampire23

V mladosti odrastený na Mortal Kombat a podobných vecičkách. Anderson sa vo filmoch podľa hernej predlohy cíti ako ryba vo vode (na rozdiel od jeho kolegu Uweho:D). No a filmom Death Race pokoril tvrdenie, že film podľa hernej predlohy nemá šancu preraziť u širšieho publika. Táto audiovizuálna pastva pre oči musí chytiť za srdce každého fanúšika dobrej akcie, našliapaných kár a Jasona Stathama. Keď sa k tomu pridá skvelý soundtrack, tak musí zaplesať každá filmová dušička. Nečakajte tu žiadne veľké úvahy ani nálevy sentimentu. Toto je režba od začiatku až do konca. Niektoré scény by sa kľudne mohli porovnávať s majstrom Bayom a jeho najlepšími sekvenciami. 4* sú pre tento filmík prinajmenšom objektívne. ()

Murphy722

Prvotřídní béčko nadupané akcí!! Stantham ukázal opět co v něm je a že v něm někdy není málo. Jen si hold vybírá filmy, které stojí za....Pár teček přátelé. Tenhle měl hrát Hitmana a ne nějaký Elephant :-) No suma sumárům sečteno podtrženo, bavil jsem se a jestli ten film nedodržel nějaké měřítka, tak jsem u tohoto dílka na to kašlal!!! Čtyři hvězdy Amigos!!! ()

Illy

Nadupaná pocta béčkovým filmům. Obrazově dokonalé, zábavné a Jason Statham je král těchto rolí. Sice umí jen tři výrazy (zarputilý, hoodně zarputilý a totálně nasranej:-)) , ale zato dokonale ! Povedené a nad Andersonem jsem ještě hůl nezlomil. ()

punk_zero

Skvleý film . Odporúčam pozrieť, aj keď si to pozrela už večšina uživateľov csfd :P Už som videl mnoho filmov s tematikou vezenia, ale tento bol kus iný. Nebojovali tam pesťami ale autami - ďalší originál do zbierky . ()

(Z)denny

Masakr, masakr, masakr.. To jsem netušil, že autoři scénáře čerpali také v pracovních denících řidičů šalin brněnské MHD.. ()

kubyno

Blbost? Ano, ale s dokonalou vizuální stránkou a pěknou akcí. Pohodová akční oddechovka pro pobavení, ve které hlubší význam radši nehledat. ()

h6852

Velice vydařené, tento film kombinuje všechno co normální divák potřebuje -> akce, krev, zbraně, hezké auta a slečny a v poslední ředě velmi dobře obsazené role. ()

Pitrsss

V podstatě je to jako Zabij, nebo budeš zabit, akorát se super vizuálem a nabušenym Stathamem v hlavní roli. Sice se tu vězni nehoní po ostrově s TNT na noze, ale závodí na život a na smrt, v autech s kulomety na střeše, ale jinak je tam vážně ta paralela maximální. Nebránil bych se ani srovnání s Gamerem, který hraje v podstatě tu samou písničku, akorát mnohem stupidněji natočenou (nemluvím o efektech). Zpátky k rallye smrti. Automobilové honičky jsou natočeny skvěle. Statham je skvělý. Příběh je z prdele. Dialovy jsou z prdele. Ostatní herecké výkony jsou z prdele. To je asi tak všechno. V žánru akčních béček, u kterých se nemusí přemýšlet je to ale samozřejmě nadprůměr. 60% ()

Ole92

Filmy s vězeňskou tématikou ty já můžu. Jason Statham zahrál výborně Frankesteina a není tu nouze o výbuchy,bouračky, miliony vystřílenech nábojů a všeho co k pořádnýmu akčnímu filmu patří. ()

betyn

Za tu skvěle vyváženou akci (dokonce rozdělenou na etapy :-)) nemohu jít níž.Navíc s myšlenkou se kterou jsem si sám mnohokrát pohrával. ()

Pedro Morales

Poctivý akčňák, s jednoduchým scénářem, jdoucím bez velkého zdržování a zbytečných odboček jasně vpřed. To vše v líbivém vizuálním hávu a s perfektními akčními scénami. ()

xxxvodnikxxx

co k tomu napsat, jak to zhodnotit... záleží na úhlu pohledu, je to celkem povedenej mix rallye, akce, napětí, ale samozřejmě se to musí brát s rezervou a trochu nadhledem, potom je to jako film celkem pěknej, bez toho tak nějak béčko a nuda ()

JK-Stinger

Bombová zápletka, výborný Statham a parádně zmáknutý design bojových vozítek. Má to prostě šťávu, vše co potřebuju. ()

cskomando

Napětí, akce, sexy navigátorka, potuněné rychlé auta, blázni za volantem, zmagořelí záporáci, Tyrese Gibson (rychle a zběsile) a hlavně Jason Statham, to mluví snad za vše! ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne