Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Freemind

SPOILER! Kura, chlapi, můj synátor si stáhnul z netu ten novej bomba film o těch autech, se stavte večer, dáme pivko a zkouknem. Je tam týpek z fabriky, co mu zabijou babu a narafičej to na něj, že to byl on jako a přinutěj ho závodit na život a na smrt - a z toho budete stříkat, kuci - dostane fakt vytuněnýho mustanga nebo co, s pancířem a rotačáky jako kráva - čuf, čuf, čuf to solí do jinejch aut - a může lít olej a sypat hřebíky a všechno a úplně hustě rozfláká pár jinejch týpků, sice tam mezi tím něco kecají, ale zato se mlátěj hasákem po držkách, takže se to dá snýst, a je tam i negr, co mu pomůže, to asi aby v Americe na to čuměli úplně všichni a jo, choděj tam ve zpomalenejch záběrech prsatý, naolejovaný mulatky nebo hispánky nebo co a v lochu sou drsní, pokérovaní týpci a ještě je tam, kura, kamion s plamenomety. Tak v osm, co? ()

buldock

Paul W.S. Anderson si BACK! Vynikající akční pecka pyšnící se skvělou videoklipovou akcí , několika vynikajícími nápady , Rkovou přístupností , která dodává filmu tu správnou porci brutality a v neposlední řadě také okouzlující Natalie Martinezovou. Prostě akční nářez jak se patří. Film: 85% ()

Lum3n

Parádní béčko. Statham drsnější než Chuck Norris (doufám, že Chuck nechodí na CSFD), pekelný auta, pekelný závodníci, pekelný navigátorky a hodně zbraní... a mrtvol... víc takovejch filmů. ()

zipper111

He? No tak asi jediná pro mě příjemná věc v tomdle filmu (kromě koček:D) bylo zjištění, že poznám specifický styl točení Paula W.S. Andersona... což je tak naprosto nezajímavá informace a přesto přebíjí všechen můj zážitek z tohoto klišé a kýče plného rádoby drsného akčního béčka... a to se tváří zcela áčkově. ()

vorheese

Tohle proklatě zábavné béčko si vás nedovolí obtěžovat luxusem jako logický scénář nebo kvalitní herecké výkony. Svižně sviští k rozuzlení, které stejně tušíte (rozuměj víte) už od začátku. Béčkař-srdcař si může 1 hvězdičku přidat a filmový labužník, opájející se šíří svého intelektu, si může 4 ubrat...vlastně jen 3, protože jedno duchaplné poselství na konci přece jen přijde :-) ()

gogos

Tri sestry zpivaj: Na kovarne to je narez.... Na P.W.S. Andersona by se hodilo: Na co sahne, to je narez... Mortal kombat, horizont udalosti, Resident Evil, AVP, tejka Death Race.... To je proste rolls royce mezi reziserama beckovejch akcnaku... Solidni soundtrack, vyborna kamera, skvela akce, dobrej strih, vyborny efekty a zpracovani a jako vetsinou vynikajici Statham... Proste oddychovy akcni becko se vsim vsudy!!!! ()

BloodyVamp

Rallye smrt je jedním z nejbéčkovějších béček za poslední roky. Mě jako fanouška videoher velmi potěšilo dobrých 40 minut akce závodů, na které se fantasticky dívá a jsou skutečně adrenalinové, trikově precizní a prostě...dokonalé. Připomíná to něco mezi drsnějšími Rollcage (nabíjení zbraní, štítů), Carmageddony (ostrá řežba, brutalita) a Need For Speed (závěrečná honička opravdu připomene Hot Pursuit). Bohužel však kromě této vydařené řežby film opravdu nenabízí absolutně nic, scénář je tupý až běda (klasický Anderson), dialogy k uzoufání nudné a herci na výjimky (Statham, Allen) prázdní a postavy nezajímavé. Je jasné, že o děj jako takový šlo až v druhém sledu, ale jen super 40 minut akce výsledek nezachrání). Jako myšlenkově prázdný videoklip s hezkejma holkama a cool hrdiny přesto obstojí a výsledek nenudí. Jak není soundtrack Paula Hauslingera poslouchatelný na CD, tak báječně funguje v této absurdní béčkové jízdě. 55%. ()

Pragrik

Zájímavý námět a zpracování,zase něco jiného,ale jinak takový o něco málo lepší průměr.Žádná filmová bomba plná napětí pocelý film. ()

blackrain

Šílená akční jízda s brutálním závodem smrti, který je součáští reality show. Dokonalá relaxace pro nenáročné diváky, co nechtějí nad filmem příliš přemýšlet a rozmotávat zápletku. Prostě si užijete pořádnou řežbu. Ředitelka věznice byla pěkná mrcha. Pro balík peněz a sledovanost všechno. Trošku mi to připomínalo PC hru Carmageddon. Tady platí, kdo vyhraje, ten přežije. Rallye smrti přináší svěží vánek mezi béčkovými filmy. ()

SarumanKo

Ako akčný nárez to funguje výborne, no scenárom tento film v podstate nedisponuje. Blbosť, plytká a nezáživná blbosť. Keď však Statham a ostatní sadnú za volanty a dajú sa do hry, naberá to také prudké obrátky, že zabúdam na nezaujímavosť príbehu. Ako som už povedal, v akčnej rovine je to výborné a plech sa tam našťastie trhá dosť často, preto tej prvoplánovosti scenára môžem čo-to odpustiť. Ale žiadna bomba sa nekoná... (Teda až na tú v závere od strýčka McShanea.) (60%) ()

Žralok

Z originálu (Cesta gladiátorů 2000) si bere pouze závody na smrt a postavy Frankensteina a Machine Gun Joea. Po smrti starého Franka je třeba najít někoho jiného. Zkušeného řidiče. Protože Frankestein je velice populární postava Rallye smrti. A nikdo neví jak vlastně vypadá. Je to pouze maska. A tak se Jensen Ames ocitá ve vězení po falešném obvinění z vraždy. Dostává masku Franka a šanci po dvou vyhraných závodech získat svobodu. Dokáže ale přežít na trati kde smrt číhá na každého ? A opravdu se velitelka věznice jen tak vzdá natolik oblíbené postavy. Která jí zajišťuje obrovské příjmy z online přenosu závodů smrti ? Svůj přeodbraz Death Race 2000 to nechává daleko za sebou. ()

Kreeki

Takový Speed Racer pro dospělé. Paul Anderson umí natočit skvělou podívanou, která si na nic nehraje. V žánru naprostá tutovka. ()

IllIlIlIIl

Od tohoto filmu jsem nic vlastně neočekával. Jen se mi líbila myšlenka, že je tento film vlastně podle PC hry Carmageddon. Film bez nějaké hlubší myšlenky, ale tu by zde mohl očekávat jen blázen. Akční podívaná, která určitě neurazí. Závody plné krve, nabušených aut, namakaných týpků a i pár hezkých slečen....To vše na vás jen čeká:))) ()

Remedy

Opravdu povedená věc s nabroušeným vizuálem a skvěle zvládnutými triky. Jason Statham jako neprávem odsouzený Jensen Ames nemilosrdně likviduje veškerou "konkurenci" v armádně vybavenym Mustangu, stihne se i pomstít, přičemž se snaží opět dostat na svobodu a k tomu mu pomáhá krásná Natalie Martinez. Výběr hudby taktéž lze jen vychválit. Hodně silné 4*. ()

movieband

Vybroušené akční scény, brutální děj a dost dobré místo na takovou Rallye smrti. Vcelku povedený děj, ale něco mi tam chybělo. Jason Statham byl super a Natalie Martinez byla nádherná. Uvidíme co nám řekne Death Race 2 o tom jak to bylo s Frankensteinem. Každopádně je to další Andersonův povedený filmový kousek. Lepší 4* a 72%. ()

Rakosnicek77

Jason Statham je záruka zábavy! Sice je to v podstatě megaptákovina, ale já se bavil! A pokud někdo ne, tak ať si pustí trojku a pokud vydrží až do konce, tak si musí zákonitě ustřelit hlavu :-) ()

MATADOR

Sakra dobrá akční podívaná se směsicí herců, kteří umí zahrát své role, i když v tomhle by mohl hrát i Karel Gott a bylo by to stejně skvělé. Kam se na tuhle masakrální nálož dere ubohoučký Speed Racer. Něco tak originálního a zároveň pohlcujícího jako je tahle "hra", která i přes některé nelogičnosti a nemastný scénář nenabízí prakticky nic nového. Ale přeci jen je důležitá ta zábava, a ta se v mých očích v Rallye smrti našla. 78% ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne