Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiální text distributora)

MartinezZ

Jsou filmy, na které bych do kina nešel - jsou strašné. Pak jsou filmy, na které bych do kina šel i víckrát, mít tu možnost - jsou výborné. A pak jsou filmy, na které bych do kina nešel právě proto, že jsou tak dobré - ledaže bych seděl v sále sám... ()

MATADOR

I když zrovna nevěřím všemu co se ve filmu událo, jedno se opomenout nemůže. Něco tak citově silného jsem už dlouho neviděl! Opravdu s velkým citem natočeno, tak aby se to zainteresovaných nedotklo a zároveň ostatní postrčilo, popř: aby pochopily. Těch pár typických amerických rádobyhodnot odpouštím. ()

grogodil

Síce sa vás snažia presvedčiť o tom, že je to všetko podľa skutočných udalostí, no z každého záberu a z každého jedného výrazu tváre tečie na diváka toľko úcty, ľútosti, pokory, sústrasti a patriotizmu, že to je miestami až do neba volajúco prestrelené a trapné. ()

GILLWANDER

Žiadny dej či zápletka len akási posledná cesta padlého hrdinu k jeho zarmútenej rodine. Nepripadalo mi to nudné, len akési zbytočne. Keď by sme mali točiť filmy o padlých vo vojne alebo v nejakom konflikte, bolo by ich toľko, že by sa to nedalo ani spočítať. To je len môj osobný názor. 50% ()

SonG

Dokonalost....Filmů jako je Taking Chance je po čertech málo...Každá scéna, dokonce každý záběr na vás dýchá pravdivostí a skrytou pokorou...A v čem že je Taking Chance tak vyjímečný?Protože to, co jsem viděl na na obrazovce těch 80 minut, byla čistá úcta a čirá pocta nad každou složenou amerikou vlajkou....Vlhké oči plné dojetí jsem měl pokaždé, když doprovod vzdával poctu člověku, kterého ani neznal..,,The following is based on actual events,,- vyplnilo se do poslední kapky.....Třešničkou je Kevin Bacon, který nehraje, měl jsem pocit že on tu roli opravdu žil......V neposlední řadě chci vyzvihnout hudbu, která dodává filmu šmrnc..Taking Chance by si v mých očích nezasložil ,,pouchých,, 79%, jako je tomu teď, kdy píšu tento komentář, zasložil by si hodnocení 90% a výš, už jen díky originalitě a skvostnému odkazu, který se snažil zanechat.... ()

Joe321

Neskutečně emotivní. Ačkoliv takové tlačení na emoce nemám rád, navíc ve spojení s americkým patriotismem, tak tady to se mnou hodně zahýbalo. Například scéna s automobily. Neměl jsem ani nejmenší představu, jaký obrovský proces se skrývá za eskortováním padlého vojáka domů. Kevin Bacon je čím dál tím lepší. -"For Lance Corporal Chance Phelps (1984-2004) and for all fallen, military and civilian." ()

Hees

No je pravda, že je to prehnané (patriotizmus + Ameriku moc nemusím) ale o to v tomto prípadne vôbec nejde.Ide skôr o to, že si treba ctiť ľudí čo položili život za svoju zem aj keď by bolo lepšie ak by vôbec nemuseli existovať.Pozitívne hodnotím dĺžku filmu ako adekvátnu a hudbu ako excelentnú.(Je to fakticky prehnané a v USA to takto nie je to je môj názor). ()

kaposlav odpad!

Sku*vená americká propaganda. Cynizmus a pokrytectvo to je tak americké. Film mal asi vzbudiť dojem, súcit, či ľútosť, ale nie nie. Viac sa starajú o mŕtvych vrahov, čo vraždia na peniaze a 4 000 000 bezdomovcov a niekoľkonásobne viacej nezamestnaných majú u prdele. ()

Jino

Dobré, víc než dobré. Kevin Bacon je výborný a celý příběh o cestě domů padlého vojáka je velice vkusně natočen. ()

Amroth666

6.2. 2010 - velká neznámá v podání režie Ross Katz. Kdybych měl točit jen čistě teoreticky tento film, byl by to pro mne daleko těžší úkol než třeba natočit nějaký trikový trhák, protože filmy podle skutečné události jsem nahustěné emocemi a musím říct, že Kevin Bacon jako podplukovník Strobl se mi vyryl do paměti a byl to pro mě nezapomenutelný armádní zážitek. Jinak když se podívám na film zpětně, tak to bylo silné, ale nemůže se to rovnat s jinými rozpočtově lépe založenými filmy. Čtyři hvězdy budou spravedlivé. ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - cena (1) - *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Kevin Bacon + nominace (1) - Nejlepší minisérie / TV film ()

kocik1

Záměrně melancholický agitační film útočící na city a národní uvědomnění. Těžko se to asi dalo o tomto tématu natočit jinak, ale když se nad filmem člověk zamyslí, proč vlastně filmovat právě cestu rakve domů jako celovečerní film? Celé to téma mě prostě irituje. Chybí mi tam alespoň vzdálený příběh vojáka. ()

ecceHOMMO

Autori tohoto príbehu sa hneď od začiatku snažia zaplaviť divákov, teda nás - emóciami. Či a ako sa im to darilo nechám nech posúdi každý z vás. Snímok je to veľmi pekný, ale pravda je taká, že ma nijak zvlášť neoslovil. Teda okrem tej ušľachtilosti a pocte. Lebo je to príbeh o vzdaní pocte ľuďom - príslušníkom armády, ktorý sa oddali službe vlasti a za svoju vlasť padli. A druhom rade je to pocta tým, ktorý ich sprevádzajú na poslednej ceste ....ceste domov. A to považujem za ušľachtilé. Vzdať poctu hrdinom - hrdinom vlasti ( a nemyslím, že tu ide len o vojaka ameriky...verím že ide o všetkých ľudí služiacim svojej vlasti a tudiž akákoľvek zmienka o amerikanizmus mi príde čisto ako vec politická a neobjektívna z pohľadu toho čo to tvrdí...). ()

lennyd

Američani jsou opravdu hodně zvláštní národ - vyšlou statisíce svých mužů do války (a je jedno jaké, ať je to Vietnam nebo Irák). A dokud jsou tito vojáci naživu, jsou to jen pouhá čísla - ale jakmile voják zemře, najednou získává své jméno, ale hlavně úctu - a je úplně jedno jak žil, ale stává se hrdinou. A Poslední cesta je přesně o tom, podplukovník Stroble (Kevin Bacon) doprovází jednoho z těchto vojáků na cestě úplně poslední. Pokud se oprostím od samotného příběhu, který mne - jako neameričana - nijak moc neuchvátil, tak po filmové stránce musím smeknout. Film je velmi citlivě natočený, až tak - že se mi nechce vůbec polemizovat nakolik je pravdivý, a i Kevin Bacon se vybičoval k extrémnímu hereckému výkonu... ()

fefee

Film o chlápkovy a truhle...Trochu nadnesene povedané ale nemôžem si pomôcť, nuda, nuda, nuda!!! Zase jeden americký vlastenecký film o ničom. ()

DavidS.

Nezvyklé zpracování jedné poslední cesty... Jednoduché, ale působivé...Soustředěný a precizní Kevin Bacon... ()

rozbris

Taking Chance je aspoň pro mě velmi nudné. Určitě to má něco do sebe, je to slzy drásající....ale natahovat do do filmu o délce 80 minut??? Co snad mohu vychválit je kamera, toď vše. ()