Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiální text distributora)

Horác

Tak se na to podívejme. Co se tam vlastně děje. Chlápek jede, doprovází rakev s jiným chlápkem, pořád dokola salutuje. Každou chvíli se k němu někdo připojí a taky vzdává hold - každý tak, jak umí. Všichni jsou vážní a uvědomělí. Patetický příval je veliký a já jsem se jím po jistém váhání nechal zavalit. ()

tiolek

Pokora,úcta a vlastenectví - to je to, co vás napadne po shlédnutí toho filmu. Můžeme Ameriku milovat, můžeme Ameriku nenávidět, ale jedno upřít nelze: v žádné jiné zemi nejsou občané hrdí na svou vlajku a své válečné hrdiny jako právě tam. A právě ta hrdost a zároveň i úcta na nás dýchá z každé sekundy tohoto filmu. Najednou nevnímáme, že je to film, máme pocit, že jsme uvnitř děje a máme chuť taky vznést holt mladému muži na jeho poslední cestě zpátky domů. Bravo HBO, bravo Kevin Bacon...mé oko nezůstalo suché.. ()

Patr1k

Keďže ide o film/poctu padlému vojakovi, netrúfam si ho hodnotiť, natočené tak ako má byť, po hereckej, hudobnej, vizuálnej, proste po všetkých stránkach, najsmutnejšie je predstava, že takúto poctu možno denne zložiť kvantu padlým... ()

djcremo

Film, ktorý sa snaží hrať na city, ale to v tomto prípade nevadí. Krásne natočený a zahraný film. Kamera je skvelá, trefné zábery presne v momente keď je potreba a aj napriek tomu, že vo filme sa toho veľa nenahovorí, tak nenudí. Všetko toto dotvára krásna hudba na pozadí, ktorá ešte viac zvýrazni atmosféru a pocity a ktorá neruší. ()

sue2008

Film, který ani chvilku nenudí, má spád a dokonce nepůsobí zbytečně strojeně, čeho jsem se velmi obávala. Věřím ale, že plný význam filmu nedokáže "malý český člověk" ocenit. ()

xhonza5

Čekal jsem zcela něco jiného. Nějaký akční válečný film. Byl jsem ale překvapen, když místo toho jsem viděl uctění památky vojáka Phelpse. Hodně pocitů se ve mě projevilo, tohle mě nemohlo nechat chladným. Dost lidí si neuvědomuje, co armáda pro nás dělá, a dost lidí neví, co se děje, když voják zemře. Nechtěl bych být v kůži rodiny pozůstalých. ()

Tomx112

Kevin je frajer, o tom žádná. Jen by mě fakt zajímalo jestli to takhle ve skutečnosti opravdu je, rozhodně by to bylo pěkný zacházení, ale chvílemi je to fakt už přehnaný. ()

FAxPR

na začátek nutno říct, že tenhle film asi nikde, než v USA odbytiště mít nebude, rozhodně ne v čr. kdyby se mě někdo zeptal o čem je- tak nevím, co bych řekl. nakonec se neuzdraví a neožení se spolu. nečekejte, žádné dějové zvraty nebo akci, tohle je velmi citlivě natočený příběh o poslední cestě domů. hudba je nevýrazná, ale neurazí. herecké výkony jsou přesně takové jako mají být. kevin bacon je skěle vybraný pro svoji roli. dojalo mě to. ps: pro ostatní komntátory/kritiky- dávejte si pozor na rozlišování mezi americkými ozbrojenými složkami. stavíte se do opravdu trapné situace, když nazýváte člena USMC "vojákem". google it. ()

ELDoctorow

Mne osobne príde smiešne patetický už aj civilný pohreb. Na čo okolo toho robiť veľké caviky, smrť patrí k životu, takže s mŕtvym šup do pece a je to, ide sa ďalej. Jemu je to v konečnom dôsledku už tak či tak jedno. Nuž a keďže mám takýto postoj k obyčajným pohrebom, môžete si predstaviť ako na mňa pôsobí keď sa tento pátos vynásobí asi miliónom a my dostaneme americký vojenský pohreb, kde sa s uslzenými očičkami a v erekcii stojí a salutuje aj keď sa rakva pohne o päť milimetrov doľava. Nehovoriac o tom, že som hrdým držiteľom modrej knižky, ktorú som svojho času dostal vďaka tomu, že som počas odvodu párkrát koketne zažmurkal na uniformovaného predsedu odvodovej komisie a pri pohovore som mu sladko povedal: „Zlatúšik, pod tebou budem slúžiť s radosťou! Dúfam, že ma necháš leštiť ti...výložky...“, takže aj tá armádna časť je mimo môjho hipisácko-pacifistického chápania. Tým pádom na mňa nejedna scéna pôsobila nechcene smiešne a keď sa pred koncom s preslovmi, ktoré vhrnú do úst každému normálnemu človeku ešte aj včerajšie raňajky, začnú odovzdávať krížiky s najznámejším zombiem všetkých čias, už som len prevracal oči a dúfal, že to čím skôr skončí. Od HBO by som bol čakal nejaký triezvejší pohľad na vec. Ale zas neurazí to, pozerať sa to dá a Bacon je tak správne usmažený. ()

rabaska

Velmi závažné a citlivé téma,kvůli němuž dávám 60 %.Film kazily místy scény trochu kýčovité a nereálné.Přesto odkaz a to co chtěl režisér vyjádřit má svůj smysl. ()

Poga

Nie, nie a nie. Veľká škoda, že Ross Katz nedokázal predlohu lepšie preniesť na plátno. Pritom sa mu núkala možnosť ukázať vojnovú drámu v úplne inom svetle. Takto tu máme v podstate nudnú a patetickú road wannabe drámu. Škoda. ()

Rozmarýna

Americký propagandistický film, zřejmě určen rodinám padlých a rodinám budoucích padlých. Přehnaný patos. Kdyby si USA nehrály na světového četníka a nemíchaly se do věcí, po kterých jim nic není. Nebyli by padlí vojáci a nebylo by o čem točit film. ()

WikingVik

Tak tenhle film mě vážně dostal. Prý válečný/drama. Z války vůbec nic a drama pouze potud, že přes hodinu překládají rakev z letadla do letadla. A člověk užasle čeká, že se něco stane a ono pořád jen samé překládání, místy doplněné o salutovaní. Nechápu, jak tohle dílo může mít 68%. ()

mic2.cz

Film o cestě dvou vojáků. Jednoho, který padnul za svou vlast a jednoho, který ho na jeho poslední cestě doprovází (výborný Kevin Bacon). TV film kanálu HBO ukazuje, jak lidé dokáží uznat a soucítit s někým, kdo za ně nasazuje život. Jedno podívání a 4*. ()

snowcube

Brilantně natočený film. Osobně tyhle dojáky nemám moc rád. Nicméně tohle bylo nevtíravé přirozené. Kevin Bacon byl těméř dokonalý. ()

zdenka99

Citlivý príbeh. Dúfam len, že je to naozaj všetko podľa skutočnosti. Pretože tí mladí ľudia, ktorí zomierajú kvôli ľudskej chamtivosti a túžbe po moci, si zaslúžia všetku tú úctu a česť. ()

Kowl3r

Uf silné...To čo prežívajú príbuzný musí byť neskutočné, to čo prežívajú tí chlapci tam takisto. Toto je pocta jednému a vlastne všetkým , ktorý tam "zostali". A myslím, že to je zvládnute bravúrne , ak je v tomto true story aspoň 80% pravdy tak, mám amíkov o trochu radšej... ()

eaglestar

Kurva silné a dobré. Někdy těm blbům z ameru závidím jejich národní hrdost a vlastenectví. Důstojné, bez sraček a tupého patosu. Válka je na piču. ()