Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

VasaX

Není to špatný film. Adam Goldberg jako Jack mě bavil celou dobu. Roli zvládl bravurně a věrně, že jsem si ho oblíbil zase o něco víc. Julie Delphy už ani tolik ne, a její role mě taktéž poněkud odpuzovala. Jestli někdo nemá rád "typické" francouze, Francii, francouzský styl života, tak se v průběhu filmu vžije do Jacka a bude mít pocit že mu film hraje jaksi do karet (a podle mě tomu tak trochu je...). Každopádně zase jednou dobrý film z úrovně komorních osobních dramat říznutých dávkou sarkastického humoru. ()

mandlova

Uvolňující romantika končícího léta s lehce katastrofickým scénářem. Adam rulezzz :o) ...krajané si musí pomáhat... ()

blackJag

V poslední době se filmů z Paříže (a hlavně mající v názvu obsaženo jméno této metropole - PAŘÍŽI, MILUJI TĚ/2006/, PAŘÍŽ/2008/, PAŘÍŽ 36/2008/) vyrojilo požehnaně a za sebe musím říct, že sklizeň je to úrodná. V tomto "pařížském" snímku je pěkně kombinovaná přirozenost každodenního života a dialogů s uvolněným ovzduším oblíbené filmařské destinace, kterou zdařile umocňuje prchavý (a slábnoucí, což je v kontextu filmu paradoxní plus) půvab Julie Delpyové, základního kamenu (doslova) tohoto malého snímku, a trpká komika Adama Goldberga. Možná to ale přeci jen chtělo o chloupek zkrátit. 70% ()

Autogram

Dva príšerné dni v Paríži, to by sa od tohto mesta ani nedalo čakať. No ale autorka, režisérka, skladateľka, strihačka a hlavná postava v jednom si to takto napísala a nie je to úplne márne, na pobavenie je tam toho dosť. Na zamyslenie už menej, lebo absurdnosť jednotlivých situácií je extrémna a s časom prebiehajúceho filmu sa ešte zvyšuje. Najmenej uveriteľná bola tá jazyková bariéra, takto nerozumieť by si Američan nemohol snáď ani s hotentotom a len jeho flegmatická povaha by ospravedlňovala, že to mohol vydržať až dva dni. ()

Hortenzia

ja som sa teda výborne bavila, najmä vďaka adamovi goldbergovi a slušnej dávke humorných situácií a pravdepodobne aj preto,že som nebola odkázaná na titulky,lebo verím,že tie polovicu vtipov skazili...zaujímavý pohľad na rozdiely medzi američanmi a francúzmi,akurát by som asi mala pocit,že autorka chcela francúzov uraziť,keď zobrazila všetky zlé veci na nich,keby som nevedla,že ona sama je francúzka ()

Heraldika

Já to prostě zbožňuju, to je přesně moje gusto. Už od dob mého milovaného Od soumarku do úsvitu a od té doby, co rozumím angicky na té úrovni, že se nemusím rozčilovat nad nepřesnými překlady.. ()

Wally

Když jsem se chystal na tento film kouknout, rozhodně jsem si o něm nemyslel, že mne bude bavit....a on mne fakt bavil. Oba hlavní hrdinové to zahráli skvěle, i když musím vyzdvihnout A. Goldberga, který byl k popukání zpruzenej a věčně s něčím nespokojený.... Chudák Američan mezi Frantíky to neměl lehké, ale popasoval se s tím na jedničku. Víc než jednou se na tento film sice kouknout asi nebudu chtít, ale i tak dávám 3* ()

nameadel

A víte co? Já dám 5*. I kdyby to mělo být jen z principu, že takhle dobrej film nemá v modrym co dělat. Skoro celou dobu jsem se upřímně nahlas smála a to se člověku neděje každý den. Julie Delpy je úžasná a Adam Goldberg, kterej mi vždycky přišel neuvěřitelně směšnej ve 2 Dnech v Paříži fakt stojí za to a dokonce je tu dost sexy. A jako vždy - KOČKA!!!!!! ()

1860

tato konverzační komedie mě velmi pobavila a málem smíchem přizabila s pár vyšperkovanými hláškami.. v částech, které mě tak vtipné nepřišly, to bylo alespoň zajímavé.. rozhodně DOPORUČUJI, ale do kina na to radši nechodit.. ()

wosho

Na filmu je vidět, že ho napsala a režírovala herečka Julie Delpy. To znamená, že se jedná o silně herecký snímek, postavený na obou star a ukecaném scénáři, ve kterém se skoro nic neděje. Co potěší, že Delpy není zahleděná do sebe a většinu prostoru přenechala svému kolegovi Goldebergovi a ten je opravdu skvělý. Dva dny v Paříži nemusí svědčit každému, kdo čeká komedii, či romanci bude nemile překvapen. Kdo má rád malé, osobní filmy, pro něj je to dobrá volba. ()

dormouse

Hodnocení by se pohybovalo někde kolem 75%, ale cítím povinnost přidat evropskému filmu vzhledem k tomu, co se dnes točí za odpad. I když film nepostrádá klišé: konfrontace americké a evropské kultury ve francouzské metropoli, Woody Allenovský neurotik v podání Adama Goldberga apod, pořád to funguje, a Julie Delpy jako režisérka (scénáristka, střihačka, skladatelka a v neposlední řadě jako herečka) vtiskla snímku odlišnost. Film je uvěřitelný, přesvědčivý a velmi ženský. ()

Abiosis

*WOODY V SUKNI* Mám rád filmy, v ktorých sú nosným elementom dialógy. Dva dni v Paríži obsahujú toľko hovoreného slova, koľko by sa zmestilo do troch akčných filmov, siedmych hororov, alebo do polky Quentinovho filmu. Postavy pôsobia veľmi prirodzene a od prvej minúty vás vťahujú do svojho slovného ping-pongu, ktorý sledujete až do (ne)očakávaného konca. Film obsahuje množstvo vedľajších a často len epizódnych postáv, ktoré upútavajú pozornosť svojou nevšednosťou a výstrednosťou a rovnako originálne pôsobí aj nespočetné množstvo scén (napr. spoločný obed páru a jej rodičov, oklamanie amerických turistov, dialóg v posteli a iné). Verdikt v 1 vete: Svižné, vtipné a veľmi ukecané. 04.08.2010 ()

santiamén

Dle mého názoru jeden z nezaslouženě podhodnocených filmů na čsfd. O to víc jsem se bavila, protože takovou příjemnou a sympaticky vtipnou oddechovku jsem nečekala. Takže díky. ()

ElizabethB

Tie 2 dni mi prisli ako vecnost… Celkovo mam z toho zmiesane pocity, ale ak by som mala nieco ocenit, tak to bude Adam Goldberg, cierny kocur a fotka s balonmi ;)…inak uplne obycajny film. ()

sona123

On je Američan, ona Francouzka. Během svých cest po Evropě zavítají na dva dny k jejím rodičům do Paříže. Potkávají její známé, bývalé...hodně mluví. Přestávají si věřit a chtít se. Hrozí rozchod. Jakpak to asi dopadne? Film nijak nevybočuje ze svého žánru (konverzační, psychologický, romantický), ničím neohromí, ničím nezklame. Pokud máte chuť na chvíli nakouknout do vztahu někoho jiného a nic nečekáte, určitě fajn volba. Hledáte-li něco hlubšího, nebo vtipnějšího, nebo akčnějšího, sáhněte po něčem jiném, jinak proč ne. ()