poster

Útěk ze Sibiře

 • USA

  Way Back, The

 • Slovensko

  Útek zo Sibíri

Drama / Dobrodružný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Zprvu nejspíš zaskočí nevelké využití napětí a emocionálního potenciálu u tak silných momentů útěku jako je... útěk samotný, "boj" s vlky, teplotní výkyvy apod. Noznačoval bych to ale přímo za nedostatek, Weir se prostě raději soustředí na cestu - na dlouhou, únavnou cestu, jenž nakonec i jednomu z hrdinů přijde více naplňující než samotný cíl. Během více než dvou hodin spatříme pěkné obrazové kompozice, nasajeme atmosféru putování, ale stejně tak se stačíme proti těžkosti útěku i imunizovat. Film postrádá výrazných dramatických vrcholů, vyprávění obrazem a snaha ovlivnit city diváka pouze skrz atmosféru je fajn, ale evidentně to neutáhne celý film, resp. ne na základech takového scénaře s poměrně zaškatulkovanými postavami a příšerným klišé závěrem. PS: Excelentní Farrell! 7/10(10.11.2011)

 • Malarkey
  ****

  Nedokážu si představit, co ta skupina tenkrát musela zažít. Nejdřív jako vězni na Sibiři, později samotný útěk a důvod přežít na Sibiři, následně průchod nekonečným Ruskem do Mongolska. Tam si užít největší poušť na světě a projít, pro změnu, přes nejvyšší hory na světě dolů do Indie. Nechce se mi věřit, že to někdo dokázal, ale zázraky se dějí. Útěk ze Sibiře je filmem, který vypráví právě tento příběh plný extrémních situací, na kterém mi ale vadí jedno. Nedokáže je naplno vcucnout do filmu abych z toho filmu ve skutečnosti něco měl. Útěk je tak příšerně odfláklý, že se mi to ani nechce věřit. To samé pak samotný průchod přes hory. Ty záběry mohli být daleko hezčí, ale co naplat. Pořád to je pro mě neskutečně silný film, který na Sibiři a pak především na poušti vládne všemi smysly. Nic jiného mu tak vytknout nemůžu. Autenticita je opravdová, problém s jazyky výborně vymyšlený a herci jsou absolutně dokonalí. Není lepšího Rusa, než v podání Colina Farrella. Ten je ve skutečnosti Ir, ale jak to vypadá, zvládne všecko. Útěk ze Sibiře tak není dokonalý film, ale s čistým svědomím může říct, že se snažil převést realitu na plátno. Podařilo se mu to, ale nemůžu se zbavit dojmu, že i přes to všecko ho jeho tvůrci šíleným způsobem odflákli.(9.5.2011)

 • Shakers
  ****

  Peter Weir je skúsený režisér a po ruke ma skvelých hercov so slušným scenárom.Zrežírované je to na výbornú (cítil som sa ako keby som celú cestu išiel s nimi), herci viac ako len dobrý, príroda je pekná a drsná a ja osobne mám rád takéto filmy.Zvlášť v tom období.No jediné čo mi tam vadilo bola dĺžka filmu.Skrátiť to tak o 20 minút a je to možno aj a 5*.Ku koncu mi to už pripadalo strašne dlhé, niekdy aj na tri hodiny a cítil som sa viac unavený ako hlavný hrdinovia. 85% - 4*(28.6.2011)

 • pan Hnědý
  ***

  Navzdory dobrodružnému žánrovému posunu pořád stoprocentně Weirovské.(15.6.2012)

 • RHK
  ***

  Cestopisné drama slovutného Petera Weira o útěku skupiny muklů ze sibiřského gulagu v třeskuté zimě na jih, stále na jih - k Bajkalu, BAMu, do Mongolska, Nepálu a Indie. Survival smíšený s road movie, jenže bez cest, pěšky, tisíce kilometrů a bez potravin a vody. Má to sice místy parádní atmosféru se spoustu zajímavých lokací, jenže děj je přes skvělý námět celkem popisně jednotvárný a bez výrazně dramatických momentů. Přeživší hrdinové tak na konci cesty padají vyčerpáním tak trochu jako divák. A o filmu lze tedy spolu s hrdiny konstatovat: "Chutná jako kuře." - Jo,... kuře bez nohou." Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3rMhn0AjxCg(9.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace