Obi-Wan a Anakin infiltrují fregatu hraběte Dooku ve snaze ho chytit, ale místo toho všichni tři nouzově přistanou na planetě Vanqor. Zatímco jsou Jediové zaneprázdněni bojem s Gundarki, Dooku padne do rukou pirátského gangu vedeného Hondo Ohnakou. Náčelník pirátů pak nabídne Republice výkupné za Dookua. (KGBelik)

johnsnow

Trošku slabšia epizóda, čakal som podľa názvu viac ale spokojný som a tá potvorka v jaskyni vyzerala dobre. Akurát v ´ďalšom dieli zrejme dostane priestor Jar-Jar tak som zvedavý koľko tam bude odpadov len zato. ()

Illithune

Celkem povedená epizoda. Nicméně překvapila mě jedna věc. - SPOILER - Pokud si vzpomeneme na The Phantom Menace na scénu, kdy Qui-gon a Obi-wan vstupují do vody, používají "kapesní dýchací přístroje", které pravděpodobně použili i na začátku epizody při plynovém útoku. Proto asi patří ke standardnímu vybavení rytířů Jedi. Čekal jsem, že jej vytáhnou při úniku plynu v jeskyni, avšak nestalo se tak. ()

• „Jedi fortune cookie“, který otevírá epizodu, zní: „Spletitou cestu k míru je třeba podstoupit, třebaže vede nejednou oklikou.“ (KGBelik)
  • Jedná se o první epizodu, ve které se neobjevují klonoví vojáci v mluvených rolích. (KGBelik)
  • Zvuk a rotace pirátské lodi Weequay evokují představy o UFO z 50. let 20. století, jako například ve filmu Earth vs. the Flying Saucers (1956). Lodě s retrosaulery byly součástí konceptu prequelů již od Epizody I (1999) – buď jako plavidla Obchodní federace, nebo jako alderaanské lodě, ale na filmové plátno se dostaly až nyní. (KGBelik)