International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

MATADOR

Do té hodně cool přestřelky jasné čtyři, ovšem potom už se to jen vleče do marného konce, který neuspokojí. Jinak docela překvapení. ()

m@rz

Pohodový, chvílemi poněkud náročnější na pochopení, thriller, který bohužel není až tak akční, jak bych si přál. ()

FilmFan24

Konspirační thriller s tolik oblíbeným námětem jedince, tentokráte agenta Interpolu Louise Salingera (herecky strohý, ale o to víc přesvědčivý Clive Owen), bojujícího proti mocným tohoto světa. A ti jsou velká soukromá švýcarská banka, která provádí nekalé obchody ze zbraněmi. Tentokrát nad příběhem daleko víc vyčnívá vizuál filmu, který je natočený v opravdu skvostných architektonických interiérech a interiérech. Nejvíc asi zaujme budova banky pro kterou posloužilo "rodné" město automobilů VW Autostadt ve Wolfsburgu. Akčním vrcholem je bezesporu umně natočená a doslova dechberoucí přestřelka v Guggenheimově muzeu v New Yorku, která je ale natočená ve starém skladišti, kde filmaři postavili opravdu věrnou repliku interiéru stánku umění. Shrnuto a sečteno: Tom Tykwer má určitě rád takové Pollackovy "Tři dny Kondora" či "Tlumočnici" a pokusil se o podobný typ filmu. Nakolik se mu to povedlo ale privěří až čas. Vůbec ne špatný thriller, který ale bohužel díky ekonomické krizi, která momentálně hýbe světem, dnešního diváka moc nezaujme. ()

Dexter1

Film ťahajúci sa ako sopel z päty bol z úvodu nemastný a neslaný. Po polhodine som sa zmieril s tým, že tempu nepomôže ani drsný Clive Owen, ktorý svoju drsnosť nemal komu vo filme ukázať. Pristúpil som na Tykwerovu pomalú kriminálku a ešteže som tak urobil. Film je veľmi peknou inteligentnou kriminálkou, ktorá sa síce pozerá ťažko, no výsledný dojem z nej je mierne nadpriemerný. A prestrelka v múzeu, akoby skopčená z posledného levelu Mafie, stojí fakt za pozretie. Tykwer vie robiť akčné sekvencie veľmi krásne. Škoda len, že ich tam nedal viac. ()

grogodil

Mám rád ťaživé, chladné, paranoidné a konšpiračné s odstupom natočené špionážne trillery, kde svet z luxusných presklenných kancelárií riadia intrigánske bezcitné právnické hyeny v najdrahších oblekoch... a síce kvalít naposledy podobne ladeného Michaela Claytona to určite nedosiahlo, no vďaka zažranému výkonu Clive Owena som sa určtite nenudil. ()

PP66

Slušná krimi z prostředí nadnárodních zájmů bankovních domů a kapitálu obecně. U mě za 3,5 hvězdy. ()

Dubro

U nás doma zavládol smútok. Rodinný miláčik ráže 3 alias konzola PS3 na nás vyblafol kód smrti 80010514 a následne odmietol čítať nielen hry, ale aj karlovarské oblátky, pivné podtácky a brúsne kotúče všetkého druhu. Smrad jeden malý čierny. So slzami v očiach a s mobilom v ruke, na ktorý majú poslať SMS-ku z reklamačného oddelenia, som do DVD prehrávača včera vtlačil Clive Owena, aby mi v The International trochu zmiernil utrpenie. Nepotešil ma. Asi nemal dôvod alebo čo. No nepresvedčil ma on a ani tá viacmenejdopočtu Naomi, že to celé myslia vážne a nemajú chuť sa na to vy...., teda odložiť to bokom. Aký taký luxus poskytne prestrelka v galérii a zbytok je tak na 3,3 periodických. ()

kalap

Aj keď to nieje podľa skutočného príbehu, ale je to tak reálne pravdivé až hrôza, lebo som to poznal do určitej miery aj na vlastnej skúsenosti, takže kuknite si to. ()

Eldrick

Politicky a bankovně konspirační thriller o prohnilosti dnešního světa. INTERNATIONAL je formálně blízký Bournovi i Bondovi, ale přitom je to obsahový mix Tlumočnice, Michaela Claytona, nebo třeba 3 dnů Kondora. Přestřelka v galerii byla fajn a Naomi Watts zase úplně zbytečná. ()

Sheldra

Stupidita tohoto filmu je přímo úměrná jeho délce - čím déle se na něj díváte, tím blbovzdornější je. Po vizuální stránce je to sice pěkná podívaná, kterou ale obratem kazí přihlouplý scénář a nelogické jednání postav, hlavně těch "kladných". Clive Owen asi definitivně zcepeněl v roli drsných chlápků, kteří se tváří, jako by je bolely zuby, a Naomi Watts je na tuhle roli až příliš dobrá herečka, ale co může chudák dělat, když má tak pitomě napsanou postavu? Inspirace Bournem je až příliš průhledná, ale kam se film na Bourna hrabe! Od režiséra Loly a Nebe bych čekala víc... Quo vadis, Tykwere? ()

fmash

Studená a odosobněná atmosféra vysokého světa železobetonu a skleněných konstrukcí, hry mocných, beznaděj. Fuj, ošklivé korporace a banky, chtělo by se říct. Bezvýchodná situace a bezmoc hrdinů je postupně až tak moc bezvýchodná, že by člověk kolem poloviny filmu čekal, že se to celé utípne a zbyde z toho jakési kvaziartové torso. Potom se zase začnou dív věci a příběh chytá druhý dech. Buď jak buď, od samého začátku jsem byl nadopovaný adrenalinem a ačkoli nejde zrovna o akční film, ten stav mě nepřešel až do konce (popravdě, jediná opravdu akční scéna mi spíš vadila, protože po vší té konspiraci mi nasazení artilerie v muzeu nepřišlo dvakrát věrohodné). Trochu slabší čtyřka, ale kdyby vzal Tykwer nůžky a šikovně vystříhal cca půl hodiny, nemělo by to chybu. ()

SonG

Relativně dobrý příběh, ale podaný tak hrozně nudně, že jsem měl co dělat, aby mne nepřepadl spánek....Owen dobrý a Naomi nevýrazná...Ano, film má dobrý, dokonce místy geniální nápad, ale kde je nějaká energie? ()

ilemas

Od samého začátku až do konce nuda se spoustou dialogů a jednou akční scénou. Film by nebyl vůbec špatný, ale chtělo by to svižnější tempo. Na jedno shlédnutí dobré. ()

M.i.k.e

International sice není akčňák v tom pravém slova smyslu,akční scéna je tu de-facto pouze jedna,ale i přesto,že se zde více kecá než koná jedná se alespoň z mého pohledu o jeden z těch povedenějších "špionážních" akčňáku poslední doby.Clive Owen je ve své roli tradičně výborný,stejně jako Naomi Watts,kterou mám hodně rád a je škoda,že v Internationalu nedostala víc prostoru... ()

Lyncha

Nejslabší Tykwerův film, doufám, že to tak zůstane a nečekají nás slaboty ještě větší. Krásná kamera a hudba, ale jinak nuda. Vychvalovaná přestřelka byla pro mě prozměnu nuda, nuda, nuda, protože jsem film nesledovala jako fanynka špionážních nebo gangsterských filmů, ale jako fanynka Toma Tykwera. Jediné dvě minuty, které dávají filmu smysl, pak zmršil český distributor (nebo kdo to má na starost) tím, že je nepřeložil do češtiny. ()

Hees

Rýchlo odohrávajúci sa akčný film, ktorý ma mierne prekvapil.Napriek svojej minutáži sa zdá ako keby trval krátko.(Hodnotenie 3,5) ()

Martin741

International je vyborny film z reziserskej kuchyne Toma Tykwera o osamotenom bojovnikovi proti nadnarodnym mocnym korporaciam. Dej je plny napatia, dokonca aj akcne sceny tu su. A vyborny Clive Owen s krasnou Naomi Watts /dievca vie, v com hrat .....hehe/. 81 % ()

Figu

Tak jak nám to vyšetřování začalo, tak to myslím že i končí... To znamená, že těžce bez života a emocí! Chválím obsazení, pač duo Owen - Wattsová bylo supr! Palec nahoru i za parádní scénku v muzeu. Jenže to bylo tak nějak vše. International se brzy v mojí paměti promění vniveč! Každopádně Clive je sympaťák a vyhledám si s tímhle bourákem ještě nějaký žvance lahodící očním bulvám. 55% ()

dezorz

Zakladom kvalitneho umenia je nedopovedanost. Zasifrovane posolstvo, ktore divak musi rozsifrovat bez toho, aby dostal navod. Zakladom nekvalitneho umenia je tiez nedopovednost. Tvorcovia sice nedopovedaju, ale nedavaju sancu rozkodovat svoje posolstvo. Popripade niekde inde nasilu prilis napovedaju. Tykwer uz jeden europsky umeleckejsi thriller za sebou ma (Nebo). Vie ako na to. Vie ako nedpovedat. Len tentoraz, v medzinarodych vodach nedpoveda raz vela a raz malo az je to taky film, ako povedzme belgicka stella: vela vody, malo chute a po par poharoch citit opicu. Viac chuti do toho umenia/thrilleru. ()

bourec

Od tohodle snímku jsem vážně nevěděl,co můžu čekat.Jméno režiséra sice slibovalo určitou kvalitu,ale ne vždycky to vyjde.Tentokrát ale film dopadl nad očekávání dobře.Režie,scénář,kamera-vše na úrovni,herci taky v pohodě.A akční scéna?Trochu jak z jinýho filmu,ale třeba je to přislib do budoucna,kdy Tom Tykwer natočí nějakou akční nakládačku!60%. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)