Antikrist

• Slovensko Antikrist (více)
Drama / Horor / Mysteriózní / Psychologický
Dánsko / Německo / Francie / Švédsko / Itálie / Polsko, 2009, 109 min

Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourg) se vášnivě milují. Tragédie, která se dala snadno odvrátit, navždy změní jejich životy. Ona zcela zkolabuje, on se snaží zachránit jejich manželství. Navrhuje společnou terapii v odlehlém srubu uprostřed lesů, které jako by vystoupily z té nejhorší noční můry. V tu se mění i pobyt manželů. Jeden z nejkontroverzněji přijatých filmů 62. MFF v Cannes nenechá žádného diváka chladným. První snímek z Trierovy „trilogie deprese“ vynesl Charlotte Gainsbourg v Cannes cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Experimentální psychologický horor inspiroval vlastní boj Larse von Triera s depresí a úzkostí. (Aerofilms)

katmandzoo

skvelý úvod a záver filmu s nádhernou hudbou a vizuálnymi efektmi..to, čo sa odohrávalo medzitým snáď nepotrebuje žiaden komentár, určite neodporúčam ľuďom, ktorí majú slabé žalúdky, i na mňa boli niektoré scény moc a to toho znesiem pomerne veľa..myšlienka však zaujímavá, režisér sa nebál natočiť aj takéto niečo neobvyklé, zaujímavé, dráždivé, kontroverzné a za tú originalitu má u mňa 4* ()

barcisz

Drsný. Musim říct,že mi dalo zabrat ten film dokoukat,no dokoukala sem ho asi až po půl roce..a jednou mi to stačilo ()

denisavary

Přiznávám, jsem pořád v šoku z toho filmu...jediná vzpomínka na něj mi nahání husí kůži...snad poprvé nehodnotím "líbívost" filmu....tohle se mi sakramencky NELÍBILO...Film jsem viděla v kině, takže jsem nemohla nic vypnout, utéct či se schovat :). A to je právě ono....drželo mě to sedět na zadku, sledovat a nechápavě zírat na ty scény. Je to hodně drsné psycho. Hodně jsem v tom filmu nepochopila...ale herecký výkony Dafoeho a Gainsbourg byly neuvěřitelné. Hodnocení je hlavně proto, že film je opravdu nezapomenutelný a odnesla jsem si z něho silný zážitek...na ty drsný scény opravdu nemůžu zapomenout :) /silnější 3*/ ()

TommyGun89

Tohle jsem moc nepobral... začátek dobrý, ale po chvíli to začalo nabírat takový směr, který jsem už absolutně nechápal. ()

Filmárik

Bol raz jeden pozitívne narušený dán ktorý sa rozhodol po divadelných hrách bez kulís natočiť naturalistický pornohoror a kritici to nazvali umenie. Toto umenie dotiahol na Cannes kde si odnieslo cenu. Môj človek. ()

ex.it

Film jsem hodnotila jako umění, takže si zasloužil 4*. Kdybych ho ale hodnotila podle toho, jak se mi líbil jako obyčejnému průměrnému divákovi, musela byt dát jen 1*, protože tahle volba byla na úterní večer s přítelem vážně přešlap. Zajímavé, ale já na tyto filmy nejsem a už nikdy víc. ()

Mandalorian

JAsně: Počítá se s tím, že si nějaký věci domyslíte. Ale to nevadí. O jiných si můžete zas myslet, co chcete. To taky nevadí. Ale u toho filmu tuhne krev v žilách. Pomalu ale jistě utahuje smyčku kolem diváka. A ten konec je dokonalej... ()

Kultak

Tenhle film jsem tak nějak nepochopil. Je to sousto pro učitele češtiny, kteří by nám samozřejmě cenzurovali ty "nechutné" hambaté scény a naopak nám vytřeli xichty těmi duchaplnými obrazy hnijících zdechlin, které jsou přeci jednoznačným zobrazením mykózy v tříslech autorova otce. Na tohle sousto jsem zkrátka málo nebo naopak příliš zvrácen, protože má degradovaná mysl již nedokáže najít krásu v nechutnostech a sadismu jakési šílené krávy. 20% za sex ve sprše na začátku. ()

Kadas97

Film, ktorý obsahuje scénu, kde som zavrel oči a vždy ich zavrem, aj keď myslím že viac krát si ho nepustím. Celkovo som príbeh nejak nepochopil lebo to bolo na mňa až moc preumelkované. 5 z 10. ()

myxomatoza

Pořád jsem si řikala, že se to třeba zlepší a já budu cejtit to umění, ale když polomrtvá liška začla mluvit, tak jsem to vzdala. Ten závěr byl o něco lepší, ale 85% času filmu jsem zívala nudou. Sorry, asi tomuhle umění nerozumim. ()

Whannell

Exploitation a extrémy nějak zvlášť nemusím a nevyhledávám je, a Antikrist je přesně ten typ filmu, který bych si nikdy nepustil. Kdyby ho teda nerežíroval ten magor Lars. Nakonec jsem nedostal tak úplně to, co jsem čekal - film se v prvních dvou třetinách tváří jako klasické úchylné Larsovské drama, ale od momentu útoku na koule se to otočí v... v já nevím co. Nevím jak tomu říkat. A jelikož já na takové věci nejsem tak úplně zvyklý, musím říct, že mě to dostalo (a jo, u amputace vítečeho jsem odvrátil oči a měl chuť vypnout televizi a odejít). Ale vydržel jsem to a kdyby mi to nepřivodilo týdenní depku a zkažených pár dní, možná bych za to byl i rád. Každopádně - už si to nikdy nepustím a pokusím se na to zapomenout, ale Trier mi dokázal zapříčinit takovou depku, že tomu 5 musím dát. ()

cerbygerby

Tak tohle jsem asi fakt nepobral.. film mě zaujal první scénou, dobře natočenou, jsem si říkal ty voe to bude nějaký péčko né, potom mi bylo jasný že to dítě už asi nezachrání..hm, ty vado to teda byl začátek..takže co bude následovat.......nic...nic...nuda, se divím že jsem to dokoukal, už jsem to chtěl vypnout, ale pak jsem se tedy nějak dokopal a dal to, ale fuška to byla.. dvě hvězdy dávám za tu první scénua a druhou za ten konec, kterej byl tedy masakr, ale dal bych ten film jako krátkometrážní tak max na půl hoďky, pak by to bylo super, tohle bylo dlouhé a proto jen 2* a 25% ()

Blowler

Můj problém asi bude, že se nedokážu dostat na Trierovu vlnu. Antikrist je v pořadí třetí film, který jsem od tohoto režiséra viděl; dokázal ve mně probudit dosud největší míru nechutenství. Nádherná estetika zpomalených záběrů střídá scény, u kterých si řeknu WTF?! proč tohle někdo točí? Zároveň obdivuju hereckou dvojici, že se do tohoto projektu nechali uvrtat a podat takový výkon. Lámat hůl nad Trierem nechci (už kvůli Melancholii), ale Antikrist už nikdy více! ()

KUFI

Libilo se mi to hlavne proto, ze mi to v urcitych chvilych dost pripominalo muj milovanej Silent hill (hru). ()

MatyTroy

Zpočátku se to zdálo jako zajímavý psychologický drama. Temný, ponurý, často dost nepříjemný, ale konec to pro mě prostě zabil. Hnus velebnosti. Mám rád horory a všelijaký psychologický terory typu funny games, ale to, že je něco vyloženě nechutný a brutální, že se člověk sotva vydrží dívat, to mě opravdu neděsí, nic to se mnou kromě obracení žaludku nedělá a fakt mě to ani nezajímá. Navíc se mi to takhle hozený na konec vůbec nehodilo k celkovýmu dojmu, co jsem z toho filmu do tý doby měl a přišlo mi to jako zbytečná snaha šokovat. Bohužel na úkor filmu. Jednu hvězdu dávám za to, že na tenhle film asi jen tak nezapomenu. ()

Vabr

Spolu se Ženou mi to WatchMojo doporučoval v žebříčku filmů, které nedokážu v klidu prosedět do konce. Tak to se pěkně mýlil! Ze začátku se mi originalita záběrů v černobílé líbila, tak jsem čekal artovější příchod Antikrista na svět. Proto jsem k tomu zprvu přistupoval jako k typickému artovému filmu  z A24. Bohužel jak minuty ubíhaly, tak jsem se čím dál tím víc od filmu vzdaloval k posteli, kde bych nejradši usnul. No, a nakonec jsem to vzdal před poslední 1/2 hodinou. Postavy byly nesympatické a celé mi to přišlo strašně vleklé a o ničem. Vyhodnocení: Asi jsem Antikrista nepochopil, to ale neomlouvá to, že to mohlo být provedené lépe ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (více)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla