Příběh pramení v dávném starověku, kdy se střetne nesmrtelný Marcus Octavius s dalším z klanu MacLeodů, Colinem, který je ochoten obětovat cokoliv, aby se mu pomstil za smrt své milované Moyi. Z boje však nevzejde jako vítěz. V průběhu historie se Colin pokusí zabít Marcuse nesčetněkrát, ale štěstí nestojí na jeho straně. Další šanci dostane až v New Yorku roku 2187, kdy už zdaleka nejde jen o pomstu, ale highlander musí svrhnout Marcusovu vládu tyranie a odvrátit i jeho ďábelský plán na vyhlazení lidstva a zničení světa. Do cesty se mu navíc připlete dívka Dahlia, jenž mu tak připomíná jeho dávnou lásku. (Crowen)

perko

Graficky je to parádní, ale to nestačí. Bohužel jsem se nemohl zbavit dojmu, že hlavní hrdina je strašnej tupoun, kterej se 2000 let honí za pomstou. Paradoxně se mi zdál záporák mnohem chytřejší. Čas, který mu byl dán, využil mnohem smysluplněji než hlavní hrdina. Z tohohle filmu mám při druhém zhlédnutí velice rozporuplné pocity. Ze čtyř hvězd jsem šel na tři. Mám se podívat i potřetí? ()

TaanStari

Stejně stylové jako Vampire Hunter D. Nicméně příběh je velice jednoduchý a mám z toho pocit jako z jakéhokoliv průměrného akčňáku... ()

fr3ak

V celku docela průměr, který má fajnový vizuál a je solidně brutální, škoda toho anglickýho dabingu, za ten bych střílel. ()

Hapretor

Dějově ne bohaté ... čekal jsem ještě větší nářez než film ... ale na zabití času ok ... mrtvých dost ... nahota také ... opravdu nic pro děti ... ()

Meiers

Pro highlanderovský svět mám už od malička slabost. Škoda jen, že tady se nepovedlo vymyslet pořádnou dějovou linii, protože tohle bylo přímé jak ostrovtip předškoláka. Začínám mít pocit, že většina anime to hraje na formu na úkor obsahu. Nutno podotknout, že filmová zpracování taky neoplívají bůhví jakou kvalitou. Možná by si highlander zasloužil větší pozornost a pořádné zpracování ve stylu dnešních komix filmů jako jsou hellboy nebo spidey. Ale i tak nemůžu, než za čtyři. Nostalgie neumírá ()

Al44...

Kvalitní animovaný film s tematikou cestování časem. Velmi pěkné je vizuální stvárnění postav a vůbec celého filmu - tento styl mi vyhovuje. Nicméně předchozí autorův počin Vampire Hunter D je o něco lepší. ()

Likan7

Nápad spojit svět Highlandera a anime není špatný, jenže film je strašný bahno s příšerným scénářem a nudnou akcí. Nechte sérii spát, nebo jí dejte někomu, kdo si s ní umí poradit. Highlander je jen jeden, jmenuje se Duncan MacLeod. ()

Raven_PWL

Velice luxusní, přiběh. Ten kdo nikdy neslyšel jméno Colin McLeod nebo Highlander. Mu toto anime řekně vśe důležité aby pochopil děj. Děj se sice od začátku předvídatelný ale nenudil jsem se u toho. Spíš jsem čekal na odhalení dalšich tajemnství z Colinova života. Doporučuji se podívat. ()

Everwin

Skvělé anime, které kupodivu i z velmi vyčpělého námětu dokázalo vykřesat slušnou a svižnou akci. Vzhledem k předchozím pokusům na toto téma se jedná snad o nejlepší kousek . Animace postavená na osvědčených principech ruční práce kombinovaná citlivě s PC průlety, kompozice některých záběrů přímo legendární - úvodní plavba na řece s promítací plochou, kukuč ve finále využívající klasicky odrazu protivníka na kataně a zároveň sveřepého oka Highlanderova, které dokáže eskalovat veškeré napětí dalšího boje. některé prvky trošku vyčpělé, design úrovní natolik eklektický, že se z Marcuse stává spíše kýčař nežli císař. Velmi sympatickým shledávám trpitelskou cestu zaslepeného a zahořklého hrdiny, který neustále prohrává svůj nekončící zoufalý boj za neustálých připomínek svého ironického ducha/svědomí. Novodobý Kristus, který má místo kříže dobře nabroušenou katanu a o lásce nejen mluví, ale hlavně za ni seká. Podle mě nejsilnější kousek celé této 80' mánie, kterou nemůžete vynechat kvůli několika průměrným komentářům. ()

jack_scott

Musím poznamenat že jsem nikdy předtím žádného Highlandera neviděl, protože Christopher Lambert mně nikdy nelákal....Naopak Yoshiaki Kawajiri mne nezklamal. Od příběhu sem nic nečekal, leda tak že by to mohlo být zajimavé anime...ale tohle jsem vážně nečekal. Příběh sám až tolik bevylepšil, ale provedení...je famozní! Film mne strašně bavil, typicky japonský rukopis se dá naroubovat na cokoliv, když to někdo umí, a Yoshiaki umí! Jediný nedostatek byl scénář, kdy bylo pár logických chybiček, a pak ...příběh Highlandera samotný...je zvláštní. Ale budiž. Nemohu dávat jiným filmům 5 hvězdiček pokud bych tomuto nedal, takže ***** a 90%! ()

Palisander

Poznámka pre seba: Vyzerá to na vyhulený americký superhrdinský megaepos. Vydržal som päť minút. Nepozerať. Hodina a pol života k dobru :-). ()

the_doctor

Kdyby takhle vypadal nejaky novy Highlander film, smele by mohl vyrazit do kin a nedelat ostudu, takhle je to jen vyborny animovany film. ()

tyzmrde

Doporučuji. Po původním Highlanderovi 1986 je tohle nejlepší z Highlenderovské série... jediné co je možná škoda je že film je krátký a mohl být aspoň o 15 minut delší. A taky je škoda že tento scénář využili pro animovaný film a ne pro hraný... s tímhle scénářem by mohli Highlanderovské filmy pokračovat... ()

plpa

Situováno do postkatastrofického New Yorku roku 2187, Marcus Octavianus má pod kontrolu téměř celé město. Do toho přichází Colin McLeod na své pouti za pomstou, Marcus před více než 2000 lety brutálně zavarždil jeho milovanou Moyu... Animace podobna jako v predchozích dílech Yoshiaki KAwajiri/Madhouse -Ninja Scroll http://www.csfd.cz/film/35304, Vampire Hunter D http://www.csfd.cz/film/35066 ), tentokrate v kombinaci s CGI. Kvalitni soundtrack, nosná zápletka navazuje na to nejlepsi z tradic Highlandera. Dá se skouknout i víckrát. 80% a po peti letech: max 3* ()

Zdenek.D

Poctivé 3 hvězdy. Pokud máte rádi vizuální styl, budete spokojeni . Souboje jsou slušně zpracovány, jedinou vážně skřípající věcí je scénář. Je plytký a člověk si těžko vybuduje vztah k hlavním hrdinům. Problesky do dob minulých spíše ruší zážitek. Pokud to pro Vás je první film z podobného soudku - rozhodně doporučím Džubei a umění...(skvělý hlavní hrdina a neskutečně dobře zpracované souboje) nebo Vampire Hunter D (scénář a opět silný hlavní hrdina. ()