Příběh pramení v dávném starověku, kdy se střetne nesmrtelný Marcus Octavius s dalším z klanu MacLeodů, Colinem, který je ochoten obětovat cokoliv, aby se mu pomstil za smrt své milované Moyi. Z boje však nevzejde jako vítěz. V průběhu historie se Colin pokusí zabít Marcuse nesčetněkrát, ale štěstí nestojí na jeho straně. Další šanci dostane až v New Yorku roku 2187, kdy už zdaleka nejde jen o pomstu, ale highlander musí svrhnout Marcusovu vládu tyranie a odvrátit i jeho ďábelský plán na vyhlazení lidstva a zničení světa. Do cesty se mu navíc připlete dívka Dahlia, jenž mu tak připomíná jeho dávnou lásku. (Crowen)

Milo384

Ve filmu je použita myšlenka nesmtelných bojovníků, kteří nesmí přijít o hlavu. Jinak je děj upravený v anime stylu. Hlavní postava zasvětí celý svůj dlouhý život pomstě. Souboje jsou krátké, ale dobré. Líbilo se mně to, ovšem nečekejte původní film. ()

Fixa

Tak tohle byla jízda ! Toto je pro mně nejlepší Highlander, kterej existuje ! Já nemůžu prostě jinak. Je to přesně můj šálek kávy. Starověk, středověk, budoucnost a to vše v nepřeplácaném ději. Dám si to určitě ještě jednou. Děkuji srdečně tvůrcům, za skvělý film :-) ()

Sandai

Lehce nadprůměrný film. Kvalitní animace, přímý a jednoduchý děj který moc nevtáhne a bohužel anglický dabing. ()

Tsabo

podle nálady bych dal filmu klidně jen *...jindy klidně zase *****. Přes dvě tisíciletí směřovat za jedinou pomstou...to je trošku moc, ale přes dva tisíce let unikat smrti takzvaně "o fous"...a někdy i méně...(stará dobrá arogance hlavního záporáka)...to už je poněkud patetické. Ale má to můj oblíbený highlanderovský styl i feeling...takže...jako dá se to a dneska je to pro mě za ****!! ()

Wiceman

Pro fandy anime a světa Highlandera numero uno. Fajn příběh táhnoucí se až z doby římské říše, záporák správně slizkej a hrdina ne až tak drsnej. Hrdina je tady docela blb, poněvadž přes dva tisíce let se mstít za smrt manželky? Jako vytrvalost mu nechybí o tom žádná, ale je to prostě tak trochu padlý na hlavu :D Animace luxusní, souboje jakbysmet. DC se ale docela táhne a ve 3/4 jsem se už začínal pomalu nudit, ale to je spíš jen neduh všech anime, co postupně ztrácí dech. Lepší 3 * ()