Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod, odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou, jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk. MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze. MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana, který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat. Společně se pokusí zničit už nepotřebnou ochranu před kosmickým zářením... (Intersonic)

Allien.9

Nadávejte mi, jak chcete, klidně si i hoďte kamenem, ale své hodnocení nezměním. Narozdíl od většiny rozhořčených uživatelů totiž nezatracuji přechod od pomalu plynoucí fantasy k rychle ubíhající sci-fi, ba ho dokonce schvaluji. Jistě... První "Highlander" je sice žánrová klasika, ale dalo by se ve druhém díle, který by se nesl v duchu prvního, přijít s něčím "novým"? Já osobně si myslím, že by se jednalo pouze o recyklovaný a značně okleštěný první díl se spoustou flashbacků, jehož hodnocení by bylo ve finále úplně stejné, tzn. mizerné. Příběh zasazený o třicet let do budoucnosti poskytuje zcela nové možnosti a film jich poměrně slušně využívá (např. takový návrat Seana Conneryho byl trefou do černého). Po zpětném ohlédnutí vidím pouze dvě negativa, a to pomalejší (operní) rozjezd a nelogickou linii, jež se odehrává na jakési planetě kdesi ve vesmíru. Jako protipól k těmto rozpačitým scénám se nám od prvního dílu výrazně zlepšily efekty, zapracovalo se na choreografii soubojů, přidaly se vtipnější momenty a příběh nabral nový, méně přímočarý směr. Dokonce i Virginia Madsen mi sedla stokrát lépe než celá Roxanne Hart. P.S.: Já vím, že už jsem to říkala, ale Christopher Lambert coby "nesmrtelný" Connor MacLeod je skutečně okouzlující...:-)) ()

corpsy

Asi som iný, ale mne to nepripadá až také strašné. Film má síce nedostatky, a je ich dosť ( triky, herecké výkony - až na Conneryho - , dialógy ), nejaké tie nelogičnosti a absurdnosti ( MacLeod má na fotke ženu, s ktorou žil v 16stom storočí !!!), ale má moje sympatie. Nebyť týchto nedokonalostí, dám mu hviezdičku naviac. A ani mi nevadí, že urobili z MacLeoda ufóna. Sci-fi spektákel s úžasnou výpravou. ()

kingik odpad!

Stejní herci i stejný režisér, přesto je výsledek oproti prvnímu dílu úplně opačný. Svou vinu na tom částečně nese režisér Mulcahy, jehož agresivní styl vytlačuje všechny nedostatky ve scénáři na povrch a naopak zadupává všechna pozitiva zoufalým střihem a zběsilou kamerou. Herci jsou velmi nepřesvědčiví a závěrečný souboj ubohý. Vlastně slovo ubohost nejlépe vystihuje pokračování Highlandera. Podle mě je tohle pokračování jedním z nejhorších v dějinách pokračování. ()

Dever

Soundtrack Stewart Copeland: 1. Trust - Heeren Stevens ,2. One Dream - The Lou Gramm Band ,3. Who's That Man Part I - The Magnetic Aka ,4. Haunted - Glenn Hughes ,5. Here We Go - Notorious ,6. As Time Goes By - Brenda Russell ,7. It's a Perfect, Perfect World - Cash Hollywood/Ellis Hall ,8. Bird Flight - Stewart Copeland ,9. Destroy Shield - Stewart Copeland ,10. Sunshield/Escape - Stewart Copeland ()

KasparekZabijak

Toto byla opravdu : ,, Riadna haluz “ jak by řek můj slovenskej kámoš. Kryštof je starej šedivej Hájlendr, kterej si v budoucnosti v New Yorku pouští Kvíny už jen z jukeboxu a ve svým starým Porsche popojíždí odnikud nikam. Země je krytá štítem, kterej musí zničit, i když ho sám pomáhal vybudovat ( ?! ). Do cesty se mu staví poměrně zábavně se šklebící Michal, jenž s vlasama vypadá snad ještě víc odpudivěji, než ve Scanners, ale na pomoc mu přispěchá jeho přítel Sean z jedničky a navíc koukatelná Virginia Madsen z Candymana. Je to samozřejme ryzí béčko s totálně dementním scénářem, ale čekal jsem větší žumpu. ()

• Snímek se umístil na 9. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)
  • V roce 1995 pospojoval režisér Russell Mulahy některé vystřižené, nepoužité a alternativní scény, které posléze vydal pod názvem Highlander 2 Renegade Version. (Terva)
  • Při natáčení scény se vznášedlem nebyly použity žádné speciální efekty. Christopher Lambert měl oblečen postroj, ke kterému byly upevněny dráty. Na celou scénu dohlížel tým zodpovědný za Supermana (1978). (HellFire)