Kurz negativního myšlení

• Norsko Kunsten å tenke negativt (více)

Geirr má tridsaťtri rokov. Pred dvoma rokmi mal autonehodu a od tej doby nemôže chodiť a je impotentný. Jeho žena Ingvild v snahe zachrániť manželstvo pozve na návštevu svojpomocnú skupinu telesne postihnutých, ktorých vedie agilná psychologička Tori. Doposiaľ samodeštruktívny milovník Johnnyho Casha a vojnových filmov sa vzbúri proti nevítanej invázii "pozitívnej" energie a za pomoci miestami až brutálnej úprimnosti sa pokúsi ovládnuť situáciu. V priebehu jednej noci tak prichádza k zúčtovaniu s falošnou úprimnosťou, dusivým súcitom, i zdanlivo osvedčenými metódami liečby duše...Debutujúci režisér spojil známu formulu škandinávskej psychologickej drámy so sarkastickou čiernou komédiou. Originálnemu výsledku pridáva na atraktívnosti hudobný sprievod pre rockových fajnšmekrov (Steppenwolf, Johnny Cash, Nina Simone...). (RTVS)

jessic

Severská deprese, která se odehraje během jednoho odpoledne v domě sebedestruktivního vozíčkáře, kterému se nacpe do domu křečovitě pozitivní skupina v čele s agilní terepeutkou. Geir přenáší svoji agresi na celou skupinu a nastane syrové odhalení skutečných traumat za pomoci alkoholu, drog a destrukce, vrcholící ve skvélé scéně ruské rulety. Černočerný humor, při kterém se nemůžete nesmát pokryteckému soucitu. Dojmy veskrze pozitivní. ()

ProfiDivak

Dusné a neprehľadné ako všetky skupiny, ktoré sa pokúšajú nejako spolu fungovať. Moje negatívne myslenie naplno aktivované, čo ovplyvnilo aj (ne)spokojnosť so samotným filmom. ()

jiziczek

Uplně se to stydím napsat, ale smál jsem se od začátku až do konce... Občas jsem si sice položil otázku, jestli bych neměl být spíš zděšen, ale nakonec jsem se vždycky smál. Krásné, kruté a pravdivé zároveň. ()

dhaaqu

Velice solidně zahrané, vykreslené a reálně působící charaktery. Směska ztrápených lidí, kteří se snaží působit sťastně a doufají, že se tak jednou sťastnými skutečně stanou, přestože se zatím nedokázali plně vyrovnat se svými problémy. Jejich potlačování a strach z konfrontace nutně vede k jejich vybublání na povrch, které nemůže proběhnout poklidně. K tomu notně přispěje nový negativistický "člen", který nehodlá nic potlačovat, ale ani řešit. Film vyvolává otázku, zda dokážeme rozlišit, kdy své největší starosti opravdu řešíme a kdy je jen pohřbíváme hlouběji do podvědomí. Kvalitní podívaná, když je nálada na něco náročnějšího než popracovní odreagování... ()

vykyn

Velmi mě ten film zneklidnil.Při jeho sledování jsem byl tak zhnusen,že jsem byl odhodlaný dát max 2 hvězdičky.Nemilosrdné,nemorální,všichni "zdravý" byli bezcitní,zlý a ti postižení byli naopak chudáci.Na tuto hru jsem z počátku přistoupil.Postupem času byli hnusní i ti postižení..takže jsem chtěl aby se nakonec postříleli všichni,aby byl ode včech klid.Konec však vše zachránil a nakonec si mě udobřili..Pochopil jsem,že ten film je opravdu o NEGATIVNÍM MYŠLENÍ a to se přeneslo i na mne.Rozhodně to teda není žádná agitka pro postižené..to rozhodně ne.Ani si nejsem jist,jestli se jedná o černý humor.Název filmu KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ tady sedí tak přesně,jako u málokterého názvu filmu.. ()

RoyBatty444

Ďalšia nórska dráma, ktorá je ako vystrihnutá zo života normálnych ľudí. Nie je naozaj veľa čo vyčítať. Všetky postavy sú uveriteľné a dialógy tiež. Nakoľko je film európsky má skoro dokumentárny charakter a preto mu nemôžem dať väčšie hodnotenie. ()

ewerell

Neexistuje jediný správný (tedy pozitivní) způsob vyrovnání se s nemocí nebo zdravotním postižením. Všechny jsou správné. ()

MathewBB

Hořký černý humor mě moc pobavil, pointa se mi také velice líbila (Aby člověk mohl fungovat, musí myslet i negativně) ... U této severské komedie člověk někdy neví, jestli je scéna vtipná, nebo trapná, ale tady mi to sedlo! ()

PanNafka

Mám opravdu rád černý humor a mám opravdu rád skandinávské filmy, bohužel tohle se u mě úplně minulo účinkem... Čert ví proč, ale celou dobu jsem se příšerně nudil a nemůžu si vlastně vzpomenout na jedinou scénu, která by mne opravdu pobavila nebo alespoň něčím zaujala. Víc než ** dát skutečně nemůžu. ()

Pavlo

Značne potrhlý film o bežných ľuďoch a ich medziľudských vzťahov, o handicapoch a vyrovnávaním sa s nimi. To je prvý dojem z filmu. Avšak film obsahuje veľa hlbokých myšlienok, takže koniec koncov si divák odnesie aj niečo viac, než len zábavu. Vydarené dielo.... ()

michalkop

Zajímavý exkurz do skandinávské kinematografie. Z mého pohledu se spíš jedná o drama s kýčovitým koncem. Komičnost situací (jak by to někdo nazval) vychází z absurdnosti a setkání "kriplů" při skupinové terapii. Tento druh humoru mě zrovna neoslovuje, ale díky nezvyklé absurdnosti, podobně jako Adamova jablka, je Kurz negativního myšlení velmi zajímavou filmovou zkušeností, jinak ale nevystupuje ze šedi průměru, proto pouze tři hvězdičky. ()

kotrlak

Je celkem fuck kam tenhle film zaškatulkujete. V každým případě jsem se během sledování mockrát řezal smíchy. Je to naprosto nadčasovej film o samý podstatě lidskosti, pitoreskní výřez toho jak "funguje" společnost, a že i v temnu zdánlivý beznaděje někde bliká světlo. Je to filmovej jin jang podstaty lidskýho charakteru. ()

$h4rk

Severské filmy naservírované svou syrovostí a neobyčejnou gradací mám obecně rád a od dnešního dne se mezi ně řadí i Kurz negativního myšlení. Zdaleka ne vše se v dnešní době dá brát pozitivně. Myšlenku filmu a občasný lehký černý humor oceňuji. ()