Kurz negativního myšlení

• Norsko Kunsten å tenke negativt (více)

Geirr má tridsaťtri rokov. Pred dvoma rokmi mal autonehodu a od tej doby nemôže chodiť a je impotentný. Jeho žena Ingvild v snahe zachrániť manželstvo pozve na návštevu svojpomocnú skupinu telesne postihnutých, ktorých vedie agilná psychologička Tori. Doposiaľ samodeštruktívny milovník Johnnyho Casha a vojnových filmov sa vzbúri proti nevítanej invázii "pozitívnej" energie a za pomoci miestami až brutálnej úprimnosti sa pokúsi ovládnuť situáciu. V priebehu jednej noci tak prichádza k zúčtovaniu s falošnou úprimnosťou, dusivým súcitom, i zdanlivo osvedčenými metódami liečby duše...Debutujúci režisér spojil známu formulu škandinávskej psychologickej drámy so sarkastickou čiernou komédiou. Originálnemu výsledku pridáva na atraktívnosti hudobný sprievod pre rockových fajnšmekrov (Steppenwolf, Johnny Cash, Nina Simone...). (RTVS)

Pitryx odpad!

Vůbec mi nedošlo o čemže to je. Přiblble se usmívající dívka na invalidním křesle, věčně naštvaný jiný invalida. Vydržel jsem do půlky filmu a pak to vypnul. Prostě mne to ničím neoslovilo. Možná by si herci nějaké to plus zasloužili, ale nakonec jsem se rozhodl nedat ani mrť. 201307213000/7237/751s.u. ()

kykda

Abych byl upřímný, dlouho jsem čekal až něco takového najdu. Celkově film zvedne náladu, když člověk vidí, že i pesimismus může být k něčemu dobrý, tak člověk vidí i jinou stránku sebe sama. Někdy se tam té zloby objevilo trochu více, až někdy moc. Ale protože se toho držel, tak z toho vznikl zajímavý film s dobrou myšlenkou. ()

kymla

Film. o vyrovnávání se s nepřízní osudu. Rebel, který se nechce smířit s novou realitou a do toho mu do baráku přijede tahle "banda" :) originální, temné i veselé zároveň. Jako bonus skvělá hudba. ()

ostravak30

Pár filmů o handicapovaných jsem již viděl. Tento má ale jen malou šanci si diváka získat, když si uvědomíme, že jeden muž svou nemluvnost jen předstírá, další žena svým problémem s krkem zakrývá psychický hlubší problém a jedinou skutečně postiženou je tu žena se svým zdravým manželem. A všechno vygraduje jedné noci, kdy vyleze na povrch všechno. Terapeutka, která dosud skupinu vedla to v průběhu noci vzdává a i ona dává průchod najevo svým emocím. Pro mě se nejedná o úplně silné příběhy, krom jednoho. Muž, který sedí na vozíku a jeho žena se mu snaží pomoci bojkotuje úplně vše a částečně si i rozfláká a nechá rozflákat dům. Jednotlivé emoce se střídají jednou jsou někteří přátelé, vzápětí nepřátele a totéž platí i o vztazích mezi jednotlivými členy skupiny. Je to složitá podívaná, ale na podobné téma jsem viděl lepší filmy. ()

RigorMortis

Toxická pozitivita je vždy na škodu a ten pravý "insight" niekedy človek dosiahne úplne inak. Skupinová terapia, ktorá síce nevyšla ako pôvodne mala, zato ale otvorila omnoho dôležitejšie a hlbšie veci. Všetko s riadnou dávkou cynizmu. Opäť jeden z tých filmov, pri ktorých som si nebol istý, či pozerám drámu alebo komédiu (to je asi u severských filmov bežné), výsledkom som bol ale príjemne prekvapený. ()

Clariss

CARPE DIEM zúčastnění kurzu s bedlivým zaujetím## počáteční pochybení nad aditivním pocitem## posunky kupředu v následcích## procitat nejen z hrůzných černohumorných výstřiků## nenávistivé, zlobou zastíněné pohledy třicátníka## hlavní protagonista z invalidního křesla nadávající## skupinka "zasraných kryplů"(jím tak okřiknuté)## s naučeným pozitivním úšklebkem vnutivší naivitu## lektorka ambiciózně pracující bez empatií prolezlého jádra## nepředvídatelné zvraty odehrávající v domě "hlavního mrzáka"## visitor skupiny postižených s úmyslem přijmout nového člena(naivně) pomoci mu. Během jednoho odpoledne, noci a svítajícího rána se jejich jak partnerské pozice, distančně těch zdravých protějšků potýkající se se situční diverzí(Žít nadále s osebesenepostarajícím mrzákem či nikoliv?), tak životní smysluplnost v pokračování v cestě se zátěží byť jen psychickou a ujasnění si proporcí nenávisti a lásky v sobě samém, to vše s přídavkem peprných komických a hlavně hysterizujících výkonů, se odehrálo z důvodu zamyšlení se nad povrchností(jinak nelze)obětavostí, ale přitom nepředstavitelností zdravých vůči chromým.Pochopit je?Poslušte si, ovšem bez mikroskopického pohledu to má jen dílčí smysl.. Končim.Dostávám se do osobního debaklu.Pardon. 4 HVĚZDY ZA DOPLNĚNÍ POZITIVA DO MÝCH OSLABENÝCH MÍST MOZKU. BRAVUR ()

Jimb021

nějaký věci mi tam přišli zajímavý víc, nějaký mín. ale za originalitu, černý humor a pár témat k zamyšlení si to určitě aspon ty 4* zaslouží ()

petz1985

nijak mne film nezaujal, docela plus je krátká stopáž filmu. i když je psán žánr komedie/drama usmál sem se asi jen dvakrát, jednou během filmu a podruhé když skončil... ()

lulu37

nikdy nevyriešiš žiadny zo svojich problémov, ked sa nenaučíš myslieť negatívne...páči sa mi tá myšlienka, tak ako aj celý kurz negatívneho myslenia, nehanbím sa mu dať 5*...nenápadné, ale napriek tomu zaujímavé a hlavne silné ()

kolacky

To je ale pěkný film! O tom, jak je třeba odrásat všechny zatvrdlé, klišovité a nefungující skořápky, aby se vynořila soudná a přijatelná osobnost, a to neplatí jen u postižených. Nakonec i ta nesnesitelně dokonalá Tori byla na konci snesitelná. Ke všemu je Geir a Ingvild párek moc pěkných lidí. ()

PartyzanFilm

Byla to prave scena ruske rulety, ktera me primela jit ze 4* na 3*. Melo to potencial, ktery zustal silne nevyuzit, a to hlavne po scenaristicke strance, chybela tomu syrovost a pravda zaverecne sceny Trierovych Idiotu. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý film,se spoustou černého humoru a komických situací,který ale není žádným blockbusterem a proto jej nejspíš ocení jen milovníci nezávislých filmů,jako třeba já! ()