Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

cinemaboy7

Kdo poslal tuhle křehotinku do takový zimy byl blázen. Dovedu si Kate Beckinsale představit v různých rolích, ale tohle jí opravdu nesedlo.A něco málo k ději. Do doby, než se najde první mrtvola na stanici na Antarktidě policistka pravděpodobně vyšetřovala pachatele ukradených konzerv guláše ze skladu. Jinak si nedokážu představit, co tam ta "Miss zmrzlé tričko" celý půlrok dělala. Už dlouho jsem neviděl film s tak děravým scénářem, kde se rádoby atraktivní prostředí zamrzlé stanice na Jižním pólu snaží marně dohnat co se dá. A ta jedna hvězda "Polárka" je za tu nechutnou zimu, co z tý hovadiny šla. ()

E lan

Dobré, trochu nesrozumitelné, trochu nudné a příliš postavené na postavě Beckinsalové. Jinak ale atraktivní prostředí trochu přebíjí scénář, který je tak dost nepovedený. Dá se ale na to dívat, k průměru to má ale trochu daleko. ()

Petulka88

Už dlouho jsem neviděl film, který by mě tak děsivě nudil. A to i v akčních scénách, které jsou jedny z nejhorších jaké jsem kdy viděl. Logika tu nemá místo, čaj při venkovních teplotách okamžitě zamrzá, hlavní hrdinka si to ale venku špacíruje s nezahaleným obličejem. V jedné scéně hlavní hrdince venku spadnou rukavice a okamžitě ji přimrznou ruce ke dveřím. V dalších scénách je venku bez rukavic ještě několikrát, tentokrát se to ovšem obejde bez následků... A to ani nemluvím o megadebilním finále a "šokujícím" odhalení, které divák musí odhalit asi o hodinu dříve. Nejlepší na celém filmu je tak scéna, kdy se Kate Beckinsale sprchuje. Vzhledem k tomu, že toho ale moc neukáže a že film má skoro 100 minut, je to po čertech málo. ()

Psycho.R

Potíž Dark catleu je v tom, že má dobré náměty, ale většinou mě jejich filmy nudí. Přitom Sena natočil 60 sekund a Swordfish, o tom můžete říkat cokoli, ale nuda to rozhodně není. ()

Sammy.Boy

Thriller jako dělaný pro sledování v zimě! Tohle by fakt nemělo tu správně mrazivou atmošku, kdybych na to koukal v létě. . .trochu ve stylu D-Toxu, což mám rád, takže spokojenost. ()

Likan7

Nezajímavá zápletka, hloupý a plochý postavy, strašnej scénář a hezká Kate = zbytečný a nudný thriller, u kterého jsem se mohl uzívat. ()

Kingjiri

V nejlepšim případě pouze průměrný akční krimi béčko se slabšim vizuálem exteriérovejch scén, který často nepůsoběj vůbec realisticky. Příběh je ze škatulky "neurazí, nenadchne" a nepřináší tak nic moc zajímavýho. Snad jenom nápad s ukrytim lupu byl vcelku originální, trochu potěšilo i finální vypořádání se záporákem a nebylo uplně špatný situovat děj na nehostinnou Antarktidu, kde se v rámci příběhu odehrály první vraždy v historii. I když je třeba poznamenat, že se z Antarktický lokace dalo dostat mnohem víc. Třetí hodně slabá hvězda za danou lokaci a pár napínavějších momentů (hlavně honičky na lanech). ()

vojtik

I přes zajímavou volbu prostředí a atraktivní Kate Beckinsale naprosto chladný krimi thriller, který se místy strhával v obyčejnou vyvražďovačku. Děj mě nechával chladným a naprosto mě nezajímalo jak se to stalo, proč se to stalo a co se stane. Jediná věc co mě v tomto doslova zmrzlém filmu zahřála byla hlavní hrdinka a paradoxně její konstantní chladný výraz. Jako průměrný film na dlouhé zimní večery, u kterých v poklidu usnete postačí. Nejsnesitelnější moment: úvodní svlékání hlavní hrdinky. ()

KdG

Celkem dobré prostředí, ale ten děj byl tak trochu divný a konec sice překvapivý, ale mohla být o chlup lepší pointa. ()

Zombiepod

Po traileri som si povedal že si film pozriem, je tam predsa Beckinsale, ale kľudne som si to mohol nechať ujsť. Veľmi plytký dej a chabé výkony, prostredie má fajn atmosféru no po prvej polhodine začne pekne otravovať už aj to. Vidno že Sena sa snažil a keď už sa mu nepodarilo z tejto škrupinky vytlačiť nič viac, strčil tam aspoň tú sexi Kate. Aspoň niečo. ()

Koonix

Film ktorý nemá absolútne čo ponúknuť... Niektorým tam mažno stačí Kate Beckinsale ale bohužiaľ ja ju moc nemusím:) Hlavne asi kvôli tomu ma tento film vôbec neoslovil. Akcia je totálne neprehľadná, dialógy stupídne, dej tak trochu dosť o ničom. Ak som sa za celý film nepozrel 20x koľko ostáva do konca, tak ani raz. Záverečná "akcia" v búrke je jedno otrasné zdĺhavé utrpenie. Emócie tak tiež nič moc, scéna s amputovaním prstov kde by mi malo byť pravdepodobne hlavnej hrdinky ľúto, ma akurát tak rozveselila vďaka vtipnej poznámke doktora: "Si statočné dievča. Tak a teraz ešte jeden:)". Horšie zabitých 90 minút už snáď ani nepamätám. Jednu * dávam za scénu so sprchovaním :) Inak nezáživná, nudná blbosť. ()

hero_bk odpad!

Přímá konfrontace Černá vs Bílá: 5:0. Mluvím o filmech Černá smrt a Bílá smrt. Bílá smrt nemá nic z toho, co má ta černá, ač jsou ze stejného roku. Plytké postavy, dementní, nefunkční zápletku odporné oslí můstky nezachrání ani poměrně originální prostředí (i když slasher ze sněhu už tu byl - Ledová smrt). Nedokoukal jsem to, protože ve stanici prostě nelze. ()

DavidWebb

Krásná, krásná KATE .... Priemerný thriller z atraktívneho a neokukaného prostredia Antarktídy. Ono to síce ide - pozerať na to a na ňu. Lenže čo sa týka Kate, aj keď som veľkým fanúšikom jej nenápadnej krásy tak mi je dokonale jasné, že nemá na to, aby utiahla sama film v hlavnej úlohe. Jediné čo dáva tomuto filmu trocha navrch je atraktivita prostredia a hlavnej predstaviteľky. Mrazy až do -60C, všade naokolo sneh a zima, bŕŕ nato sa mi vždy príjemne pozerá z tepla obýváku. Lenže to nestačí. Filmy sa točia pre zábavu a hlavne, aby zarobili peniaze. Dáte si pukance a k tomu kolu a dostanete (alebo aj nie) nejaký zážitok. A tak môžem len skonštatovať že toto síce bolo slabšie ako by som chcel, ale dosť dobré na to, aby som si to (kvôli Kate) zkuknul znova. Slabé .... ale predsa trošičku éterické.... ()

nesli

Ani Kate tento táhlý a předvídatelný film nezachrání. Přitom nápad není špatný, ale mizerný scénář udělal svoje. 4/10. ()

Godhaj

,,Župan a krém na opalování jsem si už sbalila.“ ,,Víc už nepotřebuješ.“ Nakonec se z toho vyklubala jen průměrná detektivka. Zajímavého prostředí Antarktidy se nepodařilo využít, atmosféra nebyla tak studená, jak bych si ji představoval. Příběh je slušný s dobrou porcí napětí, ale akční scéna ve sněhové bouři je nepřehledná a zmatená a i to vyšetřování je takové schématické a bez života. Závěrečné rozuzlení mě zrovna dvakrát nepřekvapilo, protože už jen z castingu lze v úvodu usoudit, kdo by asi tak mohl být tím tajemným vrahem. Alespoň, že si Kate dala na začátku tu sprchu, jinak by ten film byl úplně zbytečný. ()