Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Fujin

Výborná sekvence ukázkových dílů na téma přežití ve velmi extrémních podmínkách. I přes to, že časem se trochu okouká a člověku příjde, že se některé věci omílají stále dokola, jde o výborný seriálový cyklus. Rozhodně doporučuju každému alespoň pár dílů shlédnout. Milovnící kempingu, survival a přírody si přijdou na své ;). Jedná se o top ve své kategorii. ()

Michal13

Môj najoblúbenejší Discovery program. Úžasný Bear Grylls, ktorý sa nezastaví pred ničím, či je to vodopád alebo polorozložené zviera, z ktorého si nakoniec vytvorí prístrešok. Každá epizóda má niečo do seba, a ani na chvíľu nenudí. Naopak, sledujúci sa akoby stáva jej súčasťou (aspoň u mňa je tomu tak), a všetky nástrahy tak prežíva spolu s hlavným hrdinom. Skvelé ! / 95% ()

1990Jirik

Úžasná reality SHOW... kam se hrabou vyvolení big brother a podobné blbosti.. Za to Beer? No brodění řeky v -40, lovení červů, identifikování různých kytek, vyrábění žebříku,vorů,přístřešků a hledaní vody mě ohromě bavilo stejně jako krocení divokých koní.. Tenhle chlap je u mě velikej frajer a myslím že bych tento seriál nebo spíš reality show zařadil pod naučně, protože některé vychytávky by mě ve snu nenapadli a navíc kdybych se nedej bože skutečně dostal do takové situace asi bych si na tenhle seriál vzpoměl skvělá práce v podaní beera a v podání kanálu discovery u mě 5*;) ()

Michaelo

Spousta zajímavých a cenných informací pro sledovatele tohoto unikátu spolu s odpornými záběry požívání dosti nechutných živočichů dodává seriálu opravdu šmrnc : ) . ()

billcarson

Incredible Hulk, teda Bear. A co na to pan žaludek, hlavní motto: sežeru všechno co se hýbe, není mrtvé déle než týden a neprodává to Lidl, hlavně mám rád oční bulvy mrtvých ovcí :) a vodu z výkalů po slonech. A teď vážně, jsem opravdu rád že někdo natočil tento druh seriálu, některé rady jsou k nezaplacení. Hodně poučné. Jen by mě zajímalo co vaří doma jeho žena. ()

papez12

Veľa ľudí to berie ako podvod a vraví o tom, že čo tam asi tak robí štáb a podobne...... Ale veď to nie je súťaž. Bear Grylls proste ukazuje ako prežiť v divočine, čo robiť a myslím, že to ako expert zvláda veľmi profesionálne a skvele. Veľa užitočných rád, ktoré sa môžu keď by sa nedaj bože niečo stalo hodiť. ()

JARDAHONDA

"Seskok do hadí jámy v Camino Real Panamě - Snaha najít cestu ven z trhliny jednoho z největších ledovců světa - Boj s extrémním počasím na Sibiři." To vše musí zvládnout dobrodruh Bear Grylls. Bývalý britský voják speciálních jednotek. Bear nás zavede do světa plného extrémního dobrodružství a geniálních nápadů na přežití v nejnáročnějších a nejzrádnějších oblastech světa. ()

K.e.a.n.e.80

Skvělá zábava, Bear je opravdovej borec a vůbec mi nevadí, že občas trošku podvádí. Scéna ve který rozkousne a zdlábne červa, kterej je větší než většina českých koček, ve mě dodnes zanechal takový zážitek, že se pujdu asi zase vyzvracet :) 5* ()

pelegryna

Nechal jsem na sebe zapůsobit celý cyklus a něco je fakt síla. Je to vynikající počin od produkce a celého štábu.Rozpočet nebude asi nijak obrovský a tématika zjevně nevyčerpatelná.V každém díle něco nového a i v našich zeměpisných šířkách použitelného. Složením jídelníčku to strčí hravě dp kapsy Polreicha, Babicu i Ridiho dohromady. Normálně nekřičím ale nyní musím.Plytce jako občasně ohromený divák SUPEEEEER ()

semtoja

Skvělý seriál! Jako milovník přírody mě to baví od začátku až do konce. Když se na to dívam, tak mam pocit, že to je asi zábava, ale realita asi bude krutá. Hodně lidí nepochopí, že je to seriál jako ostatní a maj kecy, že mu třeba někdo pomůže při stavbě voru atd. Jenže tady nejde o to - Přežil jsem bez pomoci, ale o to, Jak přežít. Jinak Bear Grylls je hodně odvážnej maník, co dokáže úžasné věci a rád bych se s ním do té divočiny vydal. ()

maklymm

Normální člověk řekne : Co dělají červy v mé pizze, ale Bear Grylls by řekl co dělá pizza v mých červech :D Kdo by neměl rád dokument, kde zjistí co dělat když se dostane do nepříjemných situací. Od útoku zvířete po rozdělání ohně. Velice poučné a zábavné. ()

BansheeKoli

Nejlepší pořad o přežití, Bear Grylls je opravdu mistr v tom co dělá, žádná vložená loutka. Mnohdy se mi zatajuje dech když vidím co předvádí. Tento pořad doporučuji všem, kteří se zajímají o přírodu a mají silný žaludek, rozhodně 10/10. ()

s.u.g.e.r.

Co vše dokážete (sežrat), když vám jde o život? Jedinečný pořad o přežití v těch nejextémnějších situacích. Bear Grylls a jeho survival mode- zajímavé, zábavné, poučné. Od vyprahlých pouští, přes neprostupné džungle až po zasněžené vrcholky hor. Nebýt toho, nikdy bych nevěděl, že můžu sníst syrového štíra, buvolí oční bulvy, housenky, pavouky či přespat v břiše velblouda:-) ()

QuietRioT

Nie je nič čo by nezjedol, alebo nevypil, nie je hora ktorú nezdolal (Mont Everest), nie je nič čo by nezvádol ( Francúzske cudzinecké légie). Ale tomuto chlapíkovi možno budem vďačiť za život, keď sa po zombie apocalypse presťahujem do lesa. ()