Záhady Pittsburghu

Scénografie:

Maher Ahmad

Kostýmy:

Wendy Chuck

Abych řekl pravdu, tak mé pocity jsou z Pittsburghu hodně rozporuplné. Nemůžu však říct, že se jedná o špatný film. V tomto případě jde o milostný trojúhelník, jehož vztahy jsem moc nepochopil... :-) Navíc je první půlka filmu o třídu lepší, takže s příbývajícím koncem už se na něj víc a víc těšíte. No a od další části už jsem jen čekal, jak to celé dopadne...tvrdě! :-D 60%(8.12.2009)

Perfektne natočené, skvele zahrané, výborná hudba, ale od polky filmu to ide ku..a scenaristicky brutálne dole. Moje prvotné nadšenie začalo s každou ďalšou minutou upadať. Chvíľami som mal pocit, že sledujem dva rôzne filmy, pričom ani jeden nie je dotiahnutý dokonca....Nádherná Sienna Miller...(24.7.2009)

On ľúbi ju, ona jeho nie. Ona ľúbi jeho, on ju nie. On ľúbi jeho, aj on ho ľúbi . A mafia. Inak ako sprosto to nemôže skončiť. Sienna Miller je očarujúca.(8.6.2009)

• tuntavala

Porad se mi na tom neco nezdalo, az to prislo a prepnul jsem kanal.(27.6.2013)

• slunicko2

Nebylo to zlé, ale znovu se nepodívám. 1) Michaelu Chabonovi bylo 25 let, když v roce 1988 po třech létech práce a studia uveřejnil svou částečně autobiografickou prvotinu - The Mysteries of Pittsburgh. Obrovský čtenářský úspěch ho ihned katapultoval mezi americké spisovatelské celebrity. 33letý režisér Rawson Marshall Thurber napsal scénář, který se, stejně jako film, stal předmětem silné kritiky rozvášněných příznivců knihy, protože pozměnil povahu a chování hlavních postav díla. 2) Knížku jsem nečetl, ale s výhradami fanoušků mohu jen souhlasit. Děj mi připadá plytký a poněkud nudný, 24letý Jon Foster (Art - gangsterův syn) herecky nevýrazný, do 37letého Petera Sarsgaarda bych se asi nezamiloval a nakonec mi, považte, připadne jako nejatraktivnější 27letá SIenna Millerová. 3) Spoiler. Příběh samozřejmě není o homosexualitě nebo bisexualitě. Hlavní hrdina pouze hledá vlastní identitu a způsob, jak se vymanit z područí svého otce. Konfrontace s neočekávaným citem tu slouží jako spouštěč jeho emancipace.(30.6.2011)

• - Roli Arta měl původně hrát Max Minghella, nicméně se ji musel vzdát kvůli školním povinnostem. (glitter)