poster

Záhady Pittsburghu

 • USA

  The Mysteries of Pittsburgh

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 96 min

Předloha:

Michael Chabon (kniha)

Kamera:

Michael Barrett

Scénografie:

Maher Ahmad

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chen
  ***

  Vlastně si ani nejsem jistý, co bylo nosnou myšlenkou celého filmu, ale rozhodně byl zajímavý, nenudil a občas potěšil. Netradiční milostný trojúhelník okořeněný o trošku zbytečnou mafiánskou zápletku, mladík, který bojuje proti "osudu", který mu naplánoval vlastní otec, miluje muže i ženu z jednoho páru. Rozhodně zajímavé. Možná pomalu plynoucí, ale ne unylé.(18.3.2011)

 • Toto
  ***

  On ľúbi ju, ona jeho nie. Ona ľúbi jeho, on ju nie. On ľúbi jeho, aj on ho ľúbi . A mafia. Inak ako sprosto to nemôže skončiť. Sienna Miller je očarujúca.(8.6.2009)

 • ecceHOMMO
  **

  Film plný rozporuplností. Alebo že by Pittsburg bol mestom podivností?....Netvrdím, že to bolo zlé, avšak celý príbeh mi prišiel pomerne absurdný a vyvolal vo mne pachuť neúprimnosti.(14.1.2011)

 • Stanislaus
  ***

  Hodně zvláštní film, o kterém, abych pravdu řekl, nevím zcela jistě, co si mám myslet. Na jednu stranu se zde řeší celkem chytlavá témata jako jsou mezilidské vztahy, lidská sexualita, budoucnost a tak dále, avšak na druhou stranu jsem měl po celou dobu tak trochu pocit, že se z toho dalo vyždímat přece jenom více. Herecké obsazení bylo sympatické a všem jejich role sedla, v tomto ohledu jsem byl spokojený. Zkrátka snímek, kterému nejvíce podráží nohy nevyužitý potenciál, který tam někde opravdu dřímal.(1.8.2016)

 • Aluska88
  ****

  Opravdu nechápu tolik nízké hodnocení. Myslím, že snímek by si zasloužil rozhodně vyšší procentuální stav. Knihu jsem sice nečetla, ale myslím, že i tak by se mi film nelíbil o nic méně. Děj je příjemný s lehkým humorem a skvělým obsazením. Většinou tolik oslavovaná Sienna Miller mě ale nijak neuchvátila. Jak jsou z ní všichni nadšeni, tak mě přijde obyčejná. Jo, jasně, je hezká, blonďatá a má pěknou postavu. Ale to je pro mě na ní vše. Nic více na ní zatím nevidím. Já měla oči především pro fešného Jona Fostera a Petera Sarsgaarda. Jejich společné scény mě dostaly a je škoda, že netrvaly déle:) Ano, můj dojem ze Záhad Pittsburghu je nejspíše ovlivněn jejich vztahem a vzájemnou chemií, která se projeví nejvíce pouze ve dvou scénách. Vím, je možná dětinské hodnotit celý snímek pouze na základě toho, ale nemohu jinak. Film balancuje na hraně milostného trojúhelníku a mafiánské zápletky. Možná trochu nevyrovnaně, ale to mi celkový zážitek rozhodně neznepříjemnilo.(30.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace