poster

Záhady Pittsburghu

 • USA

  The Mysteries of Pittsburgh

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 96 min

Předloha:

Michael Chabon (kniha)

Kamera:

Michael Barrett

Scénografie:

Maher Ahmad

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  **

  Nebylo to zlé, ale znovu se nepodívám. 1) Michaelu Chabonovi bylo 25 let, když v roce 1988 po třech létech práce a studia uveřejnil svou částečně autobiografickou prvotinu - The Mysteries of Pittsburgh. Obrovský čtenářský úspěch ho ihned katapultoval mezi americké spisovatelské celebrity. 33letý režisér Rawson Marshall Thurber napsal scénář, který se, stejně jako film, stal předmětem silné kritiky rozvášněných příznivců knihy, protože pozměnil povahu a chování hlavních postav díla. 2) Knížku jsem nečetl, ale s výhradami fanoušků mohu jen souhlasit. Děj mi připadá plytký a poněkud nudný, 24letý Jon Foster (Art - gangsterův syn) herecky nevýrazný, do 37letého Petera Sarsgaarda bych se asi nezamiloval a nakonec mi, považte, připadne jako nejatraktivnější 27letá SIenna Millerová. 3) Spoiler. Příběh samozřejmě není o homosexualitě nebo bisexualitě. Hlavní hrdina pouze hledá vlastní identitu a způsob, jak se vymanit z područí svého otce. Konfrontace s neočekávaným citem tu slouží jako spouštěč jeho emancipace.(30.6.2011)

 • Chen
  ***

  Vlastně si ani nejsem jistý, co bylo nosnou myšlenkou celého filmu, ale rozhodně byl zajímavý, nenudil a občas potěšil. Netradiční milostný trojúhelník okořeněný o trošku zbytečnou mafiánskou zápletku, mladík, který bojuje proti "osudu", který mu naplánoval vlastní otec, miluje muže i ženu z jednoho páru. Rozhodně zajímavé. Možná pomalu plynoucí, ale ne unylé.(18.3.2011)

 • sochoking
  ***

  Na Siennu bych sa mohol dívať donekonečna, ale Jon Foster mi tam akosi nesedel. Inak veľmi dobré ! Sienna je fakt koťátko!(22.6.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Na film jsem se dívala především kvůli Sienně, která mě vždy dokáže pohltit... je tomu u všech filmů a tenhle není výjmkou. Co ale musím určitě zmínit, tak to je postava Meny - její fandové budou asi hodně nadšení. Výborný film, výborné scény, výborný příběh, skvělí herci...(24.5.2009)

 • predators
  ***

  Abych řekl pravdu, tak mé pocity jsou z Pittsburghu hodně rozporuplné. Nemůžu však říct, že se jedná o špatný film. V tomto případě jde o milostný trojúhelník, jehož vztahy jsem moc nepochopil... :-) Navíc je první půlka filmu o třídu lepší, takže s příbývajícím koncem už se na něj víc a víc těšíte. No a od další části už jsem jen čekal, jak to celé dopadne...tvrdě! :-D 60%(8.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace