foto

Max Minghella

  • nar. 16.9.1985 (32 let)
    Hampstead, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Max Giorgio Choa Minghella je synem Oscarem oceněného režiséra Anthonyho Minghella a tanečnice Carolyn Choa. Jeho otec má italské předky, jeho matka narozená v Hong Kongu má čínský a skotský původ. Dostalo se mu vzdělání na dvou soukromých školách - University College School v Anglii a potom navštěvoval Kolumbijskou univerzitu, kterou považoval důležitější než hraní, proto na filmech pracoval jen během letních prázdnin. Říká, že prý ve škole si svůj původ nechával pro sebe, a většina lidí nevěděla, kdo je. Jeho přítelkyní je americká DJ a modelka Leigh Lezark.

Maxe k herectví inspirovalo zhlédnutí hry This is Our Youth v londýnském divadle West End. Následně opustil University College School, aby usiloval o svou hereckou kariéru, a přihlásil se do National Youth Theatre. Ačkoli se Max poprvé objevil v malé roli ve filmu svého otce COLD MOUNTAIN, jeho první profesionální role přišla s filmem BEE SEASON, kde ztvárnil syna dysfunkční židovské americké rodiny. Kritikové se o Maxovi zmínili jako o talentovaném mladém herci přinášejícím silný herecký výkon. Dále následoval politický thriller SYRIANA, kde si Max zahrál syna George Clooneyho. O rok později dostal hlavní roli v bizarní komedii ART SCHOOL CONFIDENTIAL za spoluúčasti herců Johna Malkoviche a Sophii Myles. Jeho nejnedávnějším filmem je Elvis and Annabelle, romantické drama, ve kterém se objevuje jako syn majitele pohřebního ústavu. V r. 2008 po boku herečky Rachel Weisz účinkuje ve filmu AGORA. Film je zasazen do Egypta ve 4. století.

ashqa.fi

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace