Películas para no dormir: Para entrar a vivir

(TV film)
  • USA Films to Keep You Awake: To Let
všechny plakáty

Manželský pár shání byt a jak to obvykle bývá, dostaví se na prohlídku bytu na inzerát. Už od počátku se jim dům nelíbí, ale nechtějí být k realitní agentce arogantní a tak souhlasí s prohlídkou bytu. Čím dál tím více ale zjišťují, že v domě není něco v pořádku a že jsou lapeni v pasti. Začíná boj o holý život..... (LIVINGDEAD)

dr.horrible

Čo k tomuto napísať, aby to vyznelo ako klišé? Že to nie je film pre slabšie povahy? No, to je pravda, ide o poriadny záťah na nervy. Rozhodne najlepší film série a mimo Rec, aj najlepší Balagueró. Jeden z najlepších filmov najlepšieho súčasného hororového režiséra, to je myslím slušné doporučenie. Absolútna pecka. Vo svojom žánri takmer majstrovské dielo. ()

JosefGruber

Celkem povedený horor s jednou zásadní vadou na kráse. Proč jen se Ti lidé chovají jako úplní idioti??? Příště by se mohli rovnou napichovat na kůly sami. 3-4*, 3.7.2014, pc ()

Frajer42

Spoilery! Kdyby tvůrci obsadili do hlavních úloh novomanželské dvojice sympatičtější herce, tak mohl být snímek ještě o trošku lepší. Nicméně, i tak se jedná o velice zajímavý počin, který se na první pohled tváří úplně obyčejně. Manželé si vyhlédli nový byt a nový byt je divný. Respektive je divná paní, která tento byt pronajímá. Ke svým klientům má velice atypický přístup. Nedá se říct, že by jim nějak záměrně ubližovala, spíše je ji v domě samotné smutno a snaží si násilím vynutit si společnost, přičemž se o nájemníky příkladně stará. Celý pobyt je zdarma a zahrnuje i oblíbenou potravu. Jen vycházky jsou zredukovány na naprostou nulu. Více než hororová atmosféra je ve filmu cítit takovou groteskně komickou atmosféru. Strach se do vašich domovů tedy s velkou pravděpodobností nedostaví, ale nudit byste se neměli. Zásadní výtka z mé strany směřuje k totálně nelogickému chování všech postav. Docela by mě zajímalo, jestli je chování lidí v krizových situacích opřeno o nějaké věděcké studie. Ale to je obecný neduh všech hororů, že si postava vybere ze třech možností vždy tu nejhorší. ()

oje

Hodinku trvající jednoduše a za levno zformovaná jednoubka o útrapách setkání s psychopatem. Bylo milé, že se vše odehrávalo tak nějak v mezích reality a logika projednou nedostala na frak. Na úděsnosti ale silně ubrala skutečnost, že tím protivníkem je asi 40 kg vážící žena ve středních letech, který by stačilo přivřít hlavu do dveří. Plno světla odpoledního dne pak na atmosféře určitě nepřidává a chvílí napětí, při kterých bych si musel připomínat, že musím také dýchat, se mnoho taky nenašlo. Zůstanu tak nohama na zemi a budu hodnotit trochu přísně. ()

Campbell

Parádní záležitost. Balagueró sází na nejistotu a na pořádnej teror kterej se mu povedl. Opět je tu divnej začátek a zase jsem očekával duchařinu, ale po dvaceti minutách jsem měl jasno. Šílenaá paní má moc ráda rodinu a chce jí vždy kompletní. Způsob teroru je tu fakt parádní a naháněčka to je jak má být. Atmosféra starýho domu a nejistoty neměla chybu. Jen je tu věc co mi tak trošku vadí(SPOILER) skoro v každé epizodě stejně jako v Masters of horror to skončí špatně- Tohle je asi jediná výtka k jinak parádnímu seriálu. ()

PetrPan

"Logika dostává prý na několika místech na prdel" , ale "je to hroznej nervák" , a prostě je to PERFEKTNÍ - SKVĚLÉ- NAPÍNAVÉ- KRVAVÉ ..Pravda je, že logika dostává na prdel, ale v některých místech to není tak hrozné, prvních 5 min jak jedou naši hrdinové na místo určení to ještě ujde..Nervák je to vlastně taky, docela mě bralo jak vyschlá až rachitická Nuria González dávala na prdel o století mladším obětem. Ale jinak je to vážně perfektní- skvělé- napínavé- krvavé a navíc od Balaguera, takže to nemůže být NELOGICKÁ CHUJOVINKA natočená jen pro pobavení, to by prostě nešlo... ( jenže je, pst ) ()

Tomco

Nezvládnutý mix všetkého možného, od Kocky cez Saw až po dvojito naklonovaného komisára Rexa. Katastrofálna technická stránka filmu /zastavené zábery, trasúca sa kamera, ktorá by chcela byť IN/, hrozní herci, nepochopiteľné situácie prúdiace s lacného námetu atď. Keby som tesne predtým neabsolvoval takmer bezchybný Eden Lake, prižmúrim oči a dám jednu, dve hviezdičky, no nemôžem si pomôcť v jednej veci. Ak 66 minútový film dáva pocítiť, že má minimálne tri hodiny, tak to je už dôvod na zamyslenie. Radšej poprosím Saw 7, Kocku 5 alebo Hostel 4. Radšej! ---------------------------- S odstupom pár dní pridávam 40%------------------ ()

iamek

Balagueró opět nezklamal a natočil trošku neklasický horor, který byl napínavý a šokující. Jaume Balagueró vážně umí a každý jeho horor je něčím vyjměčný a nenudí ani vteřinu a Películas para no dormir: Para entrar a vivir není vyjímkou. ()

Crocuta

Opravdu povedený kousek, který dělá svému tvůrci čest. Macarena Gómez rozhodně není můj typ, ale svou roli zvládla výborně. Ani ostatní herci nejsou špatní, zvláštní ocenění si ovšem jednoznačně zaslouží především představitelka hlavní záporné role Nuria González, která si tu svoji šílenou babiznu očividně náramně užívá. Atmosféra i lekačky jsou více než dobré a tak nebýt občasné (ale v daném žánru už téměř nezbytné) debility v jednání postav, neměl tenhle horor chybu. ()

heyda

Balagueró prostě umí! To je holý fakt. Tak silnou atmosféru, napětí a rychlý spád umí snad jen on. Ke všemu příběh má něco do sebe a herecké výkony Španělů tradičně dobré. Jedinou chybu, kterou považuju za nejvýraznější, je zase neschopnost dorazit tu svini (za což může scénárista), ale je fakt, že film by pak byl chudčí o další napětí. No nic, určitě pochvala za provedení, za nápad, za pár famózních momentů jako slézání po okapu a pád do šňůr a nejen to. Však se podívejte sami. 80% ()

rollman1

Znáte ten pocit, když hledáte byt a tak projíždíte město po městě a hledáte, který by vám vyhovoval. Pokecáte s realitní agentkou a vše je ok. Horší je, když dojdete do baráku, který se vám nelíbí a ještě k tomu není vše jak se zdá. Z realitní agentky se vyklube naprostá fena, která to nemá v hlavě v pořádku a chce mít ve svém domě dokonalé rodinné prostředí. Pak Vás honí po bytě a zjistíte, že má ráda figuríny a řetězy. Co všechno tohle znamená ? Jamie zase nezklamal a servíruje skvělý atmosférický kousek, který ani chvíli nenudí a dostane se lehce pod kůži. A poslední věc je ta, že nabízím byt 3+1, všude pavučiny i s pavoučky a kuchyň je velká. A když si to objednáte hned, dostanete chlapa v řetězech jako bonus. ()

GigaPudding

Velmi napínavé. :) V činžáku na kraji města se domovnice stará o svoje nájemníky s trošku přehnanou péčí a sice jí lehce dochází dech ke konci, tak na ****, ale protože tyhle adrenalinové bezvýchodné situace jsou režisérova specialita, tak asi budu muset dát *****. :) ()

SOLOM.

Další díl ze série Películas para no dormir si vzal na starost sám Jaume Balagueró. Jeden z mých nejoblíbenějších režisérů vůbec (především díky sérii REC). Takže jsem byl velice zvědavý, jak se toho zhostil tentokrát a on mě opět nezklamal. Dal šanci vzniknout jednomu z nejlepších dílů série a já se za těch cca 68.min bavil opravdu dobře. Kromě několika slabších okamžiků a mírné nelogičnosti v chování postav si nemůžu na nic stěžovat. Atmosféra, herecké výkony i samotný děj – to všechno bylo téměř bez chybičky a já tento televizní film neviděl určitě naposledy. ()

TheEvilTwin

Tak tohle je teda plnohodnotný horor a na to, jak low budget je to natočeno, je to snad nejlepší béčkový horor, který jsem měl možnost vidět. Jde vlastně o takovou návštěvu realitky, která se "trochu" vymkne kontrole a nejšílenější na tom je, že se to může stát i v reálném životě a po tomhle si budu dávat navždycky pozor!!:D Atmosféra je šílená, stopáž 60 minut úplně pasuje, špinavý a nechutný vizuál starého baráku jen dodává na autenticitě, příběh je smysluplný a šílená maniakální psychopatka je snad nejikoničtější hororový záporák všech dob. Má to své rezervy ale v rámci subžánru je to velmi dobrá záležitost a divák se u filmu pěkně zapotí. Nepříjemný horor akorát tak na večer. ()

eraserhead666

Tenhle byt k pronajmutí je dost adrenalinová záležitost a z Películas Para no Dormir se klube výborná hororová série. Pochmurně šedivá hra na kočku a na myš s až nádherně cáklou paní domácí, trochou té krve a (ne)čekaných zvratů a úchvatnou Macarenou Goméz (která se mimochodem narodila přesně ve stejný den jako já) v roli Clary, kterou jsem si oblíbil (a platonicky zamiloval) již v Dagonovi. ()

ARI50

Rozhodně v domě není hodně věci v pořádku snímek potěši ale mě až tak moc nenadchne. Krvi se nešetři. ()

matestlust

No sakra, nervák jako pes, téměř od samého počátku ( aby taky ne, když stopáž snímku je jen pár minut nad hodinu ). Každopádně jsem si ale trhal vlasy, jak neinteligentně se ten trýzněný milenecký pár choval... Ten ( jinak opravdu skvělej záporák ) mohl být už tolikrát vyřízenej, nebýt jejich absolutního anti-smyslu pro sebezáchovu. Každopádně španělové opět bodují !!! ()