Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Juto

Hlboká a dobrosrdečná štúdia nielen jedného osamelého charakteru, ale aj komunity, ktorá ho podporuje. 6,5/10 ()

zette

Tady jsem se bavil od zacatku do konce! Bianca do maleho mestecka zapadne s gracii, jakoby se tam narodila. Po precteni nametu, si muzete myslet cokoliv, Lars a spol. vsak funguji dokonale. Rozesmalo me to, neni co vytknout. ()

c.tucker

Gosling vážně umí a kdo říká, že ne, tak kecá. Zajímavý příběh, který dokáže zaujmout. Ke konci mi to už trochu přišlo moc, ale i přes to velmi zajímavé a plné emocí. Plus křehká a krásná Emily Mortimer. ()

Carrie_3

Ryan Gosling je muž mnoha tváří, dokáže zahrát téměř cokoliv a já osobně jej řadím mezi nejtalentovanější herce současnosti. I toto herecké představení jsem mu celé sežrala i s navijákem. Introvert, jež má problém s navázáním jak kamarádských, tak i milostných vztahů, vyhýbá se lidem a nejraději tráví čas sám zavřený u sebe doma, přesto ale se dokáže překonat a "navázat" jaksi nestandardní vztah s nafukovací pannou. Uznávám, že toto i pro mě bylo trochu příliš. Chvilkami jsem nevěřícně koukala, jaké bizarní scény se ve filmu odehrávají a přemítala jsem si v hlavě, zda i já jsem normální, když tento snímek sleduji. Na druhou stranu si ale člověk musí uvědomit, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou jiní a my je musíme respektovat. Ve filmu mi bylo Larse několikrát opravdu líto a z duše jsem mu přála, ať se dokáže zbavit své abnormálnosti. ()

Riley

Konečně jsem se k tomu dostala a Lars and the real girl mi naprosto učarovali. Dlouho jsem se takhle nezasmála - tohle je přesně humor, který miluju. A přitom ano, tak citlivý a hlavně reálný snímek. Tleskám. ()

Radiq

Chch, prdel. Taková nenápadná, ale prdel, chch. Ryan Gosling má super fešné knír a celkově vypadá jak to pako, který má hrát. Obzvlášť vypečené jsou ty jeho hadry - svetýrky, bundy atd. Všechno retro nebo tak nějak, chch, jak po mým tatovi. Jinak postavu Larse zahrál fakt vykutáleně a myslím, že herecky roste čím dál víc a jednou za to svý umění schytá Oscara. Scénář má fakt originální myšlenku a ta umělá Mařena je fakt kočka ;-). ()

misulka03

Musím přiznat, že jsem se z počátku celkem bavila, ale později mě to celkem zklamalo. Konec byl geniální a to, jak lidem bylo po Biance smutno bylo také dojemné, ale to je bohužel vše. Trochu na tom má podíl i Ryan Gosling, který sice předvedl skvělý výkon, ale já ho jako herce moc nemusím, takže to na mě asi také dost působilo :( ()

Triple H

Čakal som nejakú ujetú komédiu, ale Lars je skôr veľmi jemná a citlivá melodráma. A funguje, čo myslím dokazuje ako umne je spravený vzhľadom na vyloženú absurdnosť zápletky. Veľmi pekný malý filmík. A Ryan Gosling - klobúk dole, lebo tu je naozaj vynikajúci. ()

Hafran

Zajímavý film, který opravdu slovo žánr kope do rozkroku. Humorná absurdnost celého příběhu, která vzniká závažnými okolnostmi je příjemně vybalancovaná a vytváří tak dojem Hollywoodského Bressona. ()

ecceHOMMO

Osamelosť človeka. Tak o tom je tento film. O tom čo osamelosť dokáže s človekom urobiť, respektívne čo človek- jedinec dokáže urobiť ak je (neznesiteľne) osamelý. Upozornenie: Ak si nebol niekedy dlhšie osamelý tento film ti môže pripadať ako nereálna nie moc vtipná fraška. A to aj napriek veľmi dobre hrajúcom Goslingovi. Ten kto spoznal čo je to skutočná osamelosť však vie, že film sa može stať realitou. Ak sa ňou už nestal. Ináč medzi **/*** ()

Johnnas

Lars je mírně nadprůměrný snímek, který je zajímavý především díky výbornému výkonu Goslinga. Ukazuje normální život jednoho "lehce" nenormálního kluka. Žádná těžká psychologie. Prostě nenáročný film, který ale určitě stojí za shlédnutí. ()

bubun

Váhám mezi čtyřmi a třemi, nakonec ale dávám tři, protože Lars and the Real Girl ke konci trochu ztrácí tempo a utápí se v bizarním sentimentu, a konec (spoiler: plastovou pannu umístit na nemocničním lůžku, to už je opravdu hodně neuvěřitelné) je dost přitažený za vlasy. Navíc mi Bianca byla celou dobu mnohem sympatičtější než Margo, ale to také mohl být účel. ()

Sfinkter

Těžko škatulkovat do určitého žánru, chvílemi bizarní komedie, poté zas drama. Díky Goslingovi a ostatním hercům však můžeme sledovat noblesní oslavu člověka, stvoření s dobrými vlastnostmi a emocemi - částečně utopie, ale možná také budoucnost. ()

Avathar

Príjemná, melancholická absurditka s originálnym námetom, sympatickými hercami (Gosling bol naozaj perfektný) a pôvabnou severskou atmosférou. Miestami úsmevné, miestami dojemné, miestami rozprávkové, trochu smutné ale celkovo zanechávajúce pozitívne emócie... Pripomenulo mi to niektoré podobne ladené kúsky z Dánska, alebo Nórska (také to balansovanie medzi absurditou, drámou a komédiou). Fajn. ()

_DAVE_

Spise komorni komedie, kterou je nutne brat hlavne ke konci z urcitym nadhledem. Rozhodne necekejte takovy ten bezny "popcornovy" film. ()

marvan

Ujetý hrdina a podivínští leč ryzí vesničané, jejichž chápavé reakce se nachází za hranicí uvěřitelnosti. To vše se snaží diváka přesvědčit, že sledují ten "pravý" život, ale pod touhle slupkou se skrývá jen kupa přeleštěných klišé. Nakonec největší zábavou bylo přemýšlet nad různými kdyby, kterým se režisér raději vyhnul. ()

T-pack

Úžasnej snímek. To prostředí, postavy, celý to městečko - něco tak neuvěřitelně uvěřitelnýho jsem dlouho neviděl. A bejt větší měkejš, tak pláču... ()

MrMysterious

Chápem aj vysoké hodnotenia, pochopenie mám aj pre tie nízke. Priznám sa že som sám nevedel ako tento počin prijať. Pri sledovaní som mal viac- menej neutrálne pocity. Ani nadšenie ani znehutenie... Každopádne zaujímavý námet, podľa môjho názoru však spracovaná príliš hladne, osobne ma pravdepodobne nezasiahol ako mal. Vytknúť by sa tiež dal príliš optimistický a vrelý prístup všetkých postáv, žiadny rozpor medzi jednotlivými typmi charaktermi a postojmi k ústrednej téme a ako už niekto spomínal len ako detailný psychologický rozbor Larsovho psyché sa film považovať nedá, na to k téme pristupuje akosi povrchne, bez emócii. Neurazil no nenadchol, príjemný priemer. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky