Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Harpy

Podľa hodnotení tu, kukám že som asi nejako "mimo mísu" . Tento film boli veľké očakávania - a opak sa stal pravdou. Hlavná postava Juno mi nebola až tak sympatická (neviem osobne čo presne mi vadilo) čo na tom že bola chodiaci sarkazmus, mne liezla na nervy, jej chovanie som niekedy nechápala, prišlo mi to také neúprimné,miestami silené. V 16 tehotná, ani nie so svojím chlapcom,však by som inak vyvádzala, bože môj. Boli svetlé momenty a pár vtipov, aj som sa pousmiala, ale málo, málo.....zanechalo to vo mne asi toľko, ako keď si pozriem totálnu kravinu, film na odreagovanie/uspanie s tým, že už dopredu viem do čoho idem a o tomto som nevedela tak som sa snažila nezaspať......no a mohla som! :D ()

Copcorn

Na Juno jsem narazil náhodou. YouTube mi automaticky přehrával hudbu a z ničeho nic se spustil právě soundtrack, který mne přiměl se na Juno podívat. Moc jsem od toho nečekal, ale opak se stal pravdou. Za slupkou romantické slaďárny se schovává větší hloubka, než by se na první pohled mohlo zdát. Z vážných témat dokáže film naprosto přirozeně přejít v kulomet trefných džouků a duo Ellen Page a Michael Cera má v sobě určitou chemii (Přestože na plátně tráví poměrně málo společného času). Samotná Ellen Page ztvárnila roli Juno naprosto věrohodně a charismaticky. Co mi však utkvělo v hlavě nejvíce je již zmiňovaný soundtrack, který k filmu zkrátka patří a vzájemně se skvěle doplňují. Jo a je tam pomerančový Tic Tac.... Kdo by neměl rád pomerančový Tic Tac??? ()

Grizzly

Prijemny film, ktery stoji na hlavni hrdince. Ellen Page je dokonala - krasna, drza, sarkasticka a cynicka. Navic hraje uzasne. Nemuzu bohuzel dat 5*. Asi sem necita, ale zas tak kulervouci mi to neprislo. Libil se mi styl humoru, ale nedostal jsem se na vaznou vlnu. Normalne nesleduji filmovou hudbu a tak nejak si ji ani nevsimnu, tady ale sedela dokonale. Jen mne od zacatku strasne sral Michael Cera. To je totiz hroznej debil, ktery mne lezl na nervy uz v Superbad. Tady sem ho primo nemohl vystat. Jesteze tam byl tak malo. ()

Siriuss

Velmi zábavná komedie o zbouchnuté dívce a řešení jejího problému. Pro mě osobně mnohem zábavnější, než velmi podobný film Zbouchnutá, který mě vcelku zklamal. Na oskara to asi stačit nebude, ale věřím, že už jen nominace ve 4 kategoriích včetně nejlepší film je pro tvůrce velký a nečekaný úspěch. ()

ashtangi

Úvodní titulky byly krásné. Celé je to ...... nemám slov. Milý oddychový film, který určitě stojí za vidění. ()

77Ivana

Nerozumím za co dostal tenhle film nominaci na Oscara. Nechápu jak může nějaká šestnáctiletá holka takhle dospěle a racionálně uvažovat. Pochybuji dokonce o tom, že nějací rodiče přijmou celkem v klidu fakt, že jejich šestnáctiletá dcera je zbouchnutá. ()

H4N1CK4

Takový poměrně nenápadný filmeček, který by mi (nebýt náhody) asi utekl. A přitom to bylo taaak vtipné a taaak dojemné a taaak milé... a Ellen Page byla úplně skvělá - její klackovitá, sprostě mluvící, nic neřešící Juno mi přirostla k srdci už během úvodních titulků, kdy do sebe zvládla naklopit kanďák džusu :D ()

RickyFitts

svěží film se svěží Ellen Page, neblbým příběhem, dobrými herci a divným (spíše v pozitivním slova smyslu - pozn. red.) soundtrackem, 3+ ()

kvileni

na hlášku "Lovely independent film Juno" (BBT) dlouho nezapomenu .) a byl, vážně! joa... poslechněte si výýýborný Junosoundtrack ;) ()

kowalski

Moc hezky napsaný scénář od Diablo Cody. Postavy vybroušené do detailu a skvěle vybraní herci k nim. Jsem nadšen... Je zajímavé jak se ve dvou filmech po sobě setkali spolu Jennifer Garner a Jason Bateman když splolu předtím hráli v The Kingdom. ()

Rehooo

Myslel jsem si, že to bude taková ta typická teen komedie se spoustou alkoholu, oslav a holek. Bohudík je tomu jinak a najednou tu máme originální kousek. Film o tom jak otěhotní jedna mladá školačka a rozhodne se, že si mimčo nechá. Děj je úžasný, plný vtipů, humoru a přitom si udržuje vážnost situace s těhotnou Juno. Prostě jsem se příjemně bavil po celou dobu filmu. Musím taky vyzdvihnout hudbu. Ten kytarový styl mi sedl a ještě dlouho se mi v hlavě budou ozývat některé melodie. ()

Velemír

Přinejmenším jedna z hvězd v hodnocení má tvář Ellen Page. A taky její hlas! Na její dušiobjímající duet s Michaelem Cerou jen tak nezapomenu. Zní opravdovostí a dechberoucí prostotou sdíleného štěstí. ()

Kvítek

Juno je film milý, svěží a vtipný tak moc, jako moc prořízlou pusenu má jeho hlavní hrdinka. Být v lůně cynické dračice, tak si zřejmě okoušu prenatální nehtíky, z pohledu out-sidera mladičké těhuli dávám významně palec nahoru. ()

Sista

Přátelé, to je teda doják! Odkládám kapesník a hodnotím následovně: Citlivý příběh, výborné herecké výkony a super soundtrack – pro mě jasný plný počet *. ()

fifi.m

Při tak vysokém hodnocení jsem čekala mnohem lepší film. Čekala jsem jednoduchou svěží komedii, které sice nemám příliš v lásce, ale obvykle se u nich aspoň nenudím. U této komedie jsem se nudila. Hlavní hrdinka měla být zřejmě výjimečná, pubertálně praštěná mladá slečna. Ale ona byla jen trapná. Svoji trapnost a drzost předváděla celý film. Ke konci se odehrálo malé drama. A závěr jakoby byl z jiného filmu, do děje nepasoval. Celkově to bylo nereálné a příliš povrchní. Pocit z filmu nemám v podstatě žádný a pět minut po shlédnutí jsem o něm už nevěděla. Pro mě to byly jen prázdné záběry bez jakéhokoliv sdělení. A nějaká pozitiva? Napadá mě jen zajímavý námět. ()

elisheva

Povedený film. Moc se mi líbí ve své roli Michael Cera a Jennifer Garner (dojemná scéna s bříškem). I když tenhle film vybočuje z průměru, oskarové nominace jsou podle mě až moc. ()

Saur.us

Extra milá a příjemná komedie o jednom průseru s výbornou Ellen Page a s důkazem, že Jennifer Garner nemusí hrát jen pěkný xichtíky nebo komiksový postavy ale i docela normální lidi. Jinak indie jak má být. Navíc s příjemným soundtrackam. ()

Amper01

Původně jsem chtěl dát filmu hvězdičky tři, ale nakonec... přece mi dal něco víc, než jen příjemně ztrávenou chvíli - obsahoval i několik myšlenek k zamyšlení... Proto **** ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009