Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

lineker

Tak tohle mně minulo o dvě koňský délky a jeden parník k tomu. Zčásti zřejmě i tím, že film jsem viděl dabovaný a nedokázal jsem se povznést nad silně afektovaný projev Lucky Vondráčkový. I tak jsem však v půlce uvažoval, že to vzdám. Zřejmě ne zcela můj typ hůmoru, proto jsem se za celý film donutil snad k jednomu pousmání. ()

sabatko

Nadmíru sympaticky jedinečná hlavní hrdinka, přihlouple se tvářící puberták jenž neví, ale tuší, co se životem, záběry ukazující maloměstsky vyhlížející chodníčky sjízdné jen na babiččině kole nebo po čtyřech, oduševnělý výraz na tvářích hlavních protagonistů - to vše už tady bylo. Juno ale nabízí i něco víc v lichotivě zabaleném a mašlí ovázaném dárkovém balení s překvapením. Jednu hvězdu přidávám za poutavý konec, kdy Jenn zjistí, že to zvládne i bez mužské "ne"přítomnosti. ()

maxieanne

Nehledě na to, že tohle není možná tak extra originální film... no, je to skvělé. Hlavně díky Ellen Page, která Juno prostě hraje úžasně. Všechno jí věřím, chápu ji... postavy jsou originální, ale nepůsobí přehnaně. Pokud chcete nějakou příjemnou oddechovku s fajn hudbou a dobrými hereckými výkony a bez něčeho moc trapného, je Juno prostě skvělá. ()

Miroub

Juno, šestnáctiletá středosškolačka je těhotná. Ke všemu a to i k svému těhotenství přistupuje s téměř pubertální lehkovážností. A v průběhu času společně s rostoucím břichem rychle dozrává a dospívá. Nakonec nic jiného ani dělat nemůže. Jsou všichni relativně v klidu?U nás taková situace nepředstavitelná, se spoustou hysterie a problémů úplně všude. Rodiči počínaje, školou konče. Možná to takhle v Americe funguje, možná ne.Každopádně zajímavě zpracované téma nezletilých rodičů, potažmo otevřené adopce. ()

lalailah

Najpriemerná komédia, ktorá si pre mňa titul zaslážila práve geniálnou Ellen Page. K tomu dobrý soundtrack a aj keď nič, čo by si človek dlho pamätal, je to skvelé na oddychový večer. ()

STiG24

Silně návyková porce mírumilovného, hořko-sladkého příběhu, nabízející divákovi ostře omamný koktejl čistoty, upřímnosti a přirozenosti, podávaného prostřednictvím neuvěřitelně svádějícího a smyslného výkonu okouzlující Ellen Page. ()

samalli

S dospíváním se pojí zodpovědnost. A se sexuální aktivitou dvojnásob. Příběh šestnáctileté školačky, která se se svým nečekaným těhotenstvím pere s nevídaným nadhledem. Scénář zdánlivě jednoduchý a stokrát ohraný, avšak v tomto případě podaný s lehkostí a dávkou humoru. Autentický soundtrack film perfektně dokreslil. ()

tompolicky

Výkon hlavní představitelky a skvěle vyladěná hudba jsou přednostmi tohoto snímku. Příběh si mne už ale tolik nezískal, spíše než komedii se jedná o komedii hořkou. Vtip mi tu úplně chyběl, zápletka slabá ke konci nasládlá... Místy velmi dlouhé a nudné scény i dialogy o ničem... Jednu hvězdu za Ellen Page a druhou za hudbu. Nic víc, nic míň. Film si mne moc nezískal. ()

WickedFey

Trochu bych nečekal, že tento film budeme sledovat ve škole a dělat na něj recenzi v angličtině. Každopádně to pro mě bylo jakožto milovníka filmů příjemné. Čekal jsem trapnou a nevtipnou sr*čku, která si bude říkat komedie. V průběhu filmu ale pochopil, že tomu tak není. Snad celý film jsem měl koutky úst napnuté směrem nahoru a měl jsem co dělat, aby jsem nepukl smíchy. To vše díky vtipným hláškám, kterých měla Juno slušnou zásobu. Avšak film vystihuje dnešní dobu. Já osobně jsem se smál ale to pouze hláškám. Samotný příběh je celkem smutný a k zamyšlení. Za pár let budou na světě běhat třináctileté holky s dítětem v břiše. Tento film berte spíš jako takovou "odreagovačku", nečekejte veledílo. ()

Azitras

Pro-life propaganda jak z pera republikánských náboženských fanatiků, co si pak večer vezmou ceduli GOD HATES FAGS a jdou bojovat proti homosexuálním sodomitům. ()

Nereida18

JUNO je perfektní dílo, které z kýče vytvořilo perfektní komedii. I když komedie asi není to správné slovo. Pokud divák čeká výborné vtipy či trapné "vtipné" situace, jak to v komediích často bývá, tak je tu rozhodně nenajde. Těhotná, šestnáctiletá holka. Člověk by si pomyslel - klasika, nic nového. Ale v podání Ellen Page, která jen tak mimochodem tady exceluje, je z klasiky stvořen nový, originální film. Jak jsem již dříve napsala, není tu moc humoru. Je to spíš vážný film, ale přesto jsou tu scény nad kterými se pousměji. A nevadí mi to. Vždy, když tenhle film vidím, mám o zábavu postaráno. Herecké výkony jsou dobré. Ale kam se hrabou na naši "těhuli" Ellen Page. Ona je prostě perfektní!!! Jediné, co mi na tomhle filmu vadí, je český dabing. Upřímně, je příšerný. Kdo viděl v originále, určitě mi dá za pravdu. Nejsem si zrovna 2x jistá, že Lucka Vondráčková je ta nejlepší volba pro Ellen Page. Lucka se mi perfektně hodí na Hayden Panettiere, ne na Ellen Page. O scénáři ani nemluvě. Když to shrnu .... film má ode mě 4 hvězdičky. Ale jelikož Ellen Page je hvězdička sama, tak hodnocení zvyšuji na plných 5 hvězdiček. ()

Chillik

Výtvarně velmi sympatické, příběhově v podstatě také, ačkoli děj by se dal převyprávět dvěma holými větami. Ovšem karikatury místo postav se po první hodině poněkud omrzí. Na film se podívejte, jestliže jste proti potratům, potrpíte si na podivné existence a máte rádi slang. Na film se nedívejte, pokud vám vadí nepravděpodobné postavy i situace a každého drzého spratka byste na potkání přetáhli. ()

kritička

Nechápu, jak tenhle film může mít 79 %. Zdaleka ne tak kvalitní jako Matkou v šestnácti a ani hlavní postava není tak skvělá v dané roli. Dávám dvě hvězdy a vlastně ani moc nevím za co. ()

audrey.ley

Na můj vkus je tento film moc studený, což je dost škoda, vzhledem k tématu o jakém pojednává. Netvrdím, že jsem čekala nějaký přehnaný doják, ale jsem ten typ diváka, který potřebuje k postavám cítit určité sympatie, fandit jim, ale tady jsem neměla komu. 16leté holce, která sice věděla, jak souložit, ale informace o ochraně raději vynechala a posléze jen řešila, jak se dítěte zbavit jako obnošeného trička? Ženě, která se chce stát matkou za každou cenu, aniž by ji zajímal postoj jejího manžela? Nebo snad jejímu manželu, který si chce užívat a plnit si své sny bez ohledu na přání své ženy? Pak jsou tu ještě Juniny rodiče, kteří na její těhotenství reagovali stejně, jako by dostala pětku z domácího úkolu. ()

walsidal

Především díky Ellen Page velice dobrý film. Ellen skvěle sehrála šestnáctiletou, svéráznou Juno, která se dostane do nelehké situace: Čeká dítě se stejně starým spolužákem. Výborně zvládla jak rostoucí nemotornost nastávající matky, tak její oscilaci mezi odpovědností k dítěti a teenagerovským nadhledem, projevujícím se především svérázným smyslem pro humor, který zvlášť vyniká v konfrontaci s Vanessou, která nic nebere vážněji než svoji roli budoucí matky, takže hlášky typu „Už jsem těhotná, co horšího by se mi mohlo stát“ v kontextu situace skutečně pobaví. Za zmínku určitě stojí i J.K. Simmons a Allison Janney v roli rodičů, jejichž nadhled by jim mohl leckdo závidět („Doufal jsem, že to budou drogy“). Ellen ve filmu skutečně dominuje, Michael Cera se vedle ní trochu ztrácí, ovšem nutno přiznat, že do určité míry také proto, že mu to předepisuje role Paulieho. Neprávem tak trochu ve stínu zůstala vynikající Jennifer Garner v roli Vanessy, postavy o poznání dramatičtější. Celkově je Juno vcelku věrohodným pohledem na situaci, kterou může život přinést… ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009