V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Harts

Ani na par minut na konci filmu, jste nezapremysleli, zda Al Pacino udelal vsechny vrazdy nebo jen ty posledni, kdy chce zachranit sveho partaka, takze vinu vezme vsechnu na sebe? Ale pri hlubsim zamysleni a deji filmu si pak uvedomite, ze opravdu vsechny vrazdy udelal jen jeden:-) nahodou dobre koukani, sice okoukany zvrat, ale se skvelymi herci. ()

darkreider

Robert De Niro a Al Pacino. Veľa rokov som čakal až sa zase ukážu v jednom filme(po skvelom Heat ). A je to tu. Tá piata hviezda je bonus za túto dvojicu. Film Vám všetko naservíruje hneď na začiatku, ale len aby vás naviedol na zlú cestu. ()

mi-ib

"Většina lidí respektuje odznak, každý respektuje zbraň." Al Pacino, De Niro a Carla Gugino, tak přesně tyhle tři jména mě na tomto filmu lákaly. Po jeho zhlédnutí mám pocit, že De Nira a Al Pacina mnohem více lákolo si spolu zase zahrát, než podílet se na kvalitním filmu. Já mám problém v tom, že když je takhle vidim pohromadě, tak se mi vybaví film Heat a tam se mi určitě líbili víc. Zde oceňuji, že film se nijak nerozjíždí, ihned jde na věc a z toho vyplývá i nijak přehnaně dlouhá stopáž. Považuji tento film za odchod obou herců do policejního důchodu, protože už je to opravdu na hraně, mezi tvrdým a smutným poldou. ()

foundation

Uz podla hodnotenia som cakal pruser pretoze Pacino a De Niro v jednom filme a vacsina je nespokojna? Zial ani tak som sa zrejme neobrnil dost silno pretoze tato huspenina ma nudila od zaciatku az do toho uboheho super predvidatelneho hlupeho konca. Pochybujem ze tu je vobec niekto taky kto v tom nemal jasno po prvej polhodine. Pozerat sa na to sice dalo ale po hodinach som pokukaval ovela viac nez je zdrave. Nuda, rutina, nezazivnost, predvidatelnost. To vsetko dokopy sa vola Righteous Kill ()

Stíba

Bál jsem se dost ale nakonec to takový výprask nebyl. Každopádně bych ale očekával, že dvojice takového kalibru jako je Pacino-De Niro si po špičkovém Nelítostném souboji bude chtít udržet velmi kvalitné reputaci a nešáhne po naprosto průměrném filmu ve všech ohledech. Jejich potencionál tu byl využit naprosto minimálně. ()

PEZ

Druhy Heat sa ani z daleka nekonal. Uz hodnotenia varovali, ze o film roka nepojde. Ale ze to bude az tak slabe, to pri zostave Pacino-De Niro zamrzi dvakrat tolko. Velmi kliseoidne krimi, kde od zaciatku clovek tusi, ako to skonci. Bohuzial aj zvolena forma vypravania nebola zrovna idealna. Nakoniec De Nirov vykon lepsi ako Pacinov. Co z toho - celkovo tazky priemer az podpriemer. ()

tranquill

Zpočátku se to zdálo zajímavé, ale pak začal scénář nudit. Herecké výkony hlavních představitelů byly samozřejmě kvalitní, takže škoda... ()

bakeero

Robert De Niro a Al Pacino nám dokazují, že i když už mají svá nejlepší léta za sebou, se zločinem v ulicích se pořád dokáží nekompromisně vypořádat. A vůbec to nepůsobí směšně, což se klidně mohlo stát. Hrdinům věříte a fandíte jim. Nečekejte však druhý Nelítostný souboj. I když... ;-) ()

E lan

Excelentní herci Pacino a De Niro táhnou tento film nahoru. Scénář není úplně špatný, ale člověk čeká po chvilce od scénáristy nějakou levotu, takže závěr asi není tak překvapivý jak bylo zamýšleno. Přesto dobrá hodina a půl zábavy... ()

Petulka88

Učebnicový příklad toho, že skvělé obsazení neznamená automaticky skvělý film. Když se člověk dozví, že Robert De Niro a Al Pacino spolu opět hrají v jednom filmu, tak nějak očekává bombastickou podívanou. Tady se jí ale na rozdíl od Nelítostného souboje nedočkáte. Dostane se Vám vcelku standardního, předvídatelného a v podstatě i nudného filmu. Závěrečné ,,šokující" odhalení se Vám podaří odhalit asi po dvaceti minutách, a tak se to má skoro s celým filmem. Oprávněné vraždy asi nikoho neunudí k smrti, jen k nim nesmíte přistupovat s přehnaným očekáváním. ()

ER

Slabý duchem, byť na povrch vypadá výborně. Kdo by taky čekal, že za jmény jako De Niro a Al Pacino v zádech Leguizamem bude tak slabý film. ()

BDMarty007

Thriller s hvězdnou dvojicí Al Pacino a De Niro, podporovaných dalšími slušnými herci. Bohužel dramatizace je poněkud slabší. Prostě se to nějak odehrává, vypadá to jako úplně jasné, tak jasné, že je jasné, že to tak nebude. A pak najednou přichází neočekávaný zvrat. Bohužel nic moc navíc film opravdu nenabízí. Herecké obsazení a námět slibovalo slušný film. Čekal jsem daleko více. Je to bohužel režijně naprosto nezvládnuté, díky čemuž to postrádá napětí a je to skoro až nudné. Slabší 3. ()

waska

Lehké zklamání až příliš jednoduchým příběhem a naprosto nepřekvapivým závěrem. Pozitiven jsou však herci. Na Al Pacina a Roberta de Nira se dá dívat pořád. ()

Acrobat

Každý, kto uvidí tento stret dvoch ťažkých váh, by mal s občianskou povinnosťou odsúdiť Jona Avneta za spôsob akým to celé zrežíroval. Vyslovene štúdiová vec, bez akejkoľvek dramatizácie, napätia a osudovosti, kde nestačí s Carlom G iba šukať, je nevyhnutné vzrušiť aj diváka. Motivácia je plochá ako delo, jediná dobrá vec je DeNirov videozáznam, ktorému najprv nie je možné rozumieť, ale veľa vyzrádza. Z príbehov vrážd, orientácie dovnútra, psychické problémy, dôkladný rozbor psychológa, napätie, vzrušenie, to všetko sa nedostaví za ten krátky čas, ktorý sa aj tak vlečie. Film dokáže zhnusiť už úvod, kde strihač skrátka nevedel a nespravil si svoju robotu, lebo radenie scén, ich uchopenie a strih je odfláknuté s riadnou razanciou. Všetkým možným len nie razanciou sa tak prejavuje film voči divákovi. Záver si Titáni hereckého neba vymenili s Heat, avšak mne to bolo jedno. Avnet mohol niečo vytvoriť, ale pokašľal všetko čo sa dalo. A je mi to sakra ľúto (videné 02.09.2020, AMC archív) ()

Lichty

Musím přiznat, že jsem Righteous Kill čekal ještě o třídu horší. Avnetovy hollywoodské filmy mají totiž sestupnou tendenci a předchozí akční rádoby thriller 88 minut se už potácel skoro u dna. S pramalým očekáváním bylo tedy sledování této rutinní kriminálky relativně příjemné, a i když má Avnetova "televizní" režie a Gewirtzův scénář své mouchy, konečná zápletka nakonec nebyla tak nezajímavá, jak jsem čekal. PS: De Niro potřebuje zhubnout - Al vedle něj vypadá stylověji a nakonec mu to i lépe hraje. ()

CerKar

Slabota slabota, tajně sem doufal v pořádnou pecku, herecké duo k tomu dost svádělo... Jde ale o tuctovou záležitost s ničím nepřekvapující pointou a standardními hereckými výkony. Za kino vyhozené peníze, lepší počkat na DVD. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech