V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Maty85

Bez "zjizvené tváře" a "zuřícího býka" by tento film byl možná až podprůměrný. Ovšem herecká esa vytáhli tento slabě scénarystickej snímek aspoň na dobrej průměr. 3* ()

c.tucker

Nepotvrdilo to vůbec mé očekávání a béčkovost z toho přímo čiší. Po Avnetových 88 minutách, je to další slabota. Od těchhle dvou skvělích pardálů v hlavní roli jsem čekal lepší snímek, ale vše bylo potopeno Avnetem a hned od začátku velmi čitelným scénářem. ()

BoXBe

Righteous Kill je příklad výstavního špatného filmu, který mohl být někdy ve fázi zrodu ještě dobrým, ale režisér se střihačem a hudebním podkresem to zmrvili takovým způsobem, že mě z toho rozbolela hlava a raději jsem to vzdal....Ten film se podle mě ani nedostane k nám do kin a se vší úctou k hereckému umění hlavních protagonistů zcela zaslouženě...Střih je naprosto dementní... :( ()

zorro

Jon Avnet to opět dotáhl do hořkého konce. Tento film začne v jedné linii a končí ve stejné. Tím chci říct, že celou dobu nenabírá na tempu nebo tak 50%. ()

Radiq

Celou dobu se to snaží neukázat vraha tak okatě, že je jasné, že to není ten, na koho to celou dobu vypadá. Tím pádem ten patetickej závěr mě nepřekvapil a navíc je dost nepravděpodobnej a blbej. Stejně jako Pacino a De Niro to mohli hrát jacíkoliv jiní herci. Mě spíš připadali jako takoví staří tragédi. ()

Sonnik

Tak to dopadá, když se scénarista z prominutím vysere na papír a pan režisér si s tím navíc ještě vytře zadek. ()

markuc

Film jsem prestal koukat po asi 40min naproste nudy. V podstate film stavi jen na hereckych vykonech ustredni dvojice (za to ma ode me 1*), zbytek naprosto chybi nebo je spatny od zakladu. Temto dvema hereckym esum zde i chybi moznost se poradne "predvest". Chybi naprosto dej/scenar, ktery by divaka upoutal. Zbytek ani nestoji za rec a uz vubec ne za shlednuti. ()

st.jim

Jak z ničeho udělat nic, tak to je přesně film Righteous Kill. Nudné, předvídatelné, bez špetky humoru, napětí a akčnosti. Pokud bych ale měl uvézt klady, tak jedině Al a Robert, kteří jsou mistři svého řemesla. ()

ecceHOMMO

No...toto vidím ako akýsi scenáristický prúšvih, síce s niekoľkými veľmi dobrými ( aj zrealizovanými ) nápadmi, ale v konečnom zúčtovaní prevelice povážlivé prevedenie.....Ono tvári sa to nesmierne inteligentne, ale občas sa ide aj cez mŕtvoly...Našťastie sú tu skvelí De Niro s Pacinom, ktorí zdvíhajú ľatku vyžšie a aj vďaka nim je moje hodnotenie o hviezdu vyžšie....( Ináč moje dojmy z videného: SKLAMANIE ). **/*** ()

Tomasso001

Mnohem slabší film, než jsem podle obsazení čekal.... Hrát zde neznámí herci, vůbec bych to do kin ani nepouštěl. Příště si musí vybírat Pacino i Niro trošku obezřetněji do čeho se pustí ať si takhle nekazí renomé ()

Beky

Film obsahově neuvěřitelně prázdný, něco na způsob, když si koupíš zdánlivě potřebnou věc, ale po rozbalení zjistíš, že je to totální krávovina, kterou těžko využiješ!! První nadšení z dvou velikánů v jednom filmu vyprchá už při titulkách, protože produkční společnost Millenium mě děsí a je pořád pro mě ztělesněním efkových záležitostí...i když má třeba za sebou nového Ramba a chystá Conana!! Bohužel už produkce dělá film, i když se jedná o komorní detektivku, cítítě pořád béčkový look, nemůžu si pomoct!! Ale to je muj subjektivní pocit, který se vloudil do mého hodnocení, proč tedy tři hvězdy?? Odpověď je jednoduchá, De Niro a Al Pacino jsou prostě super, nedokážu posoudit jestli předvádí svůj standart nebo super výkon, ale jedno je jisté, to že dokážou na sebe strhnount veškerou pozornost celého dění je k nezaplacení, protože vás dokážou ochránit před debilním příběhem stokrát viděným!! Jednou větou: Kdo neprokoukne pointu po čtvrt hodině filmu, ať si připíše hvězdu navíc!! ()

Phietros

Průměrný krimi thriller s dědečkovskými hvězdami Al Pacinem a De Nirem, kteří odvedli svojí roli výborně. Nicméně, děj okoukaný, jediné co mě překvapilo, tak že to celou dobu byl Al Pacino, jinak převedená seriálová kriminálka do filmu. Po New Yorku řádí vrah, který nechává na obětech lístečky s říkankamy o osobách, které zabíjí.. Vyšetřování se ujímají dva zkušení detektivové a jdou po jeho stopách.. Čím dál víc se odhaluje možnost, že by vrah mohl být policista a mnozí podezřívají De Nira (mimochodem ty záběry s kamer po celou dobu, akorát schazovali latku filmu dolů). Až když se vyšetřuje 14 vražda a poté má policista schůzku s gangsterem Pavoukem, pozná se kdo je opravdový vrah ! ()

lennyd

Detektivové Turk (Robert De Niro) a Rooster (Al Pacino) ve svém nejnovějším případu pátrají po sériovém vrahovi, který u všech zavražděných nechává lísteček s básní. A ještě - zavraždění nejsou žádné nevinné oběti, ale jsou to zločinci, ať už propuštěni na svobodu, či pro nedostatek důkazů nebo procesní chyby osvobozeni. To vše ukazuje, že by vrahem mohl být někdo z řad policie ... Před několika lety se na jedné obrazovce sešli Robert De Niro a Al Pacino, a bylo z toho pořádná filmová pecka. Nyní se pokoušel Jon Avnet o něco podobného, jen s tím rozdílem, že oba dva postavil na stejnou stranu. Nevím jestli je to jen tím, nebo mírnou nedotažeností scénáře, nebo snad jen tím, že oba hlavní představitelé řádně zestárli, tento film Nelítostnému souboji nesahá ani po kotníky. Ale nelze říct, že bych se úplně nebavil - i když jsem vrcholné rozuzlení jsem tušil už zhruba od třetiny filmu (zvlášť, když vás celou dobu režisér tlačí do jednoho, tak je zcela zřejmé že to bude trochu jinak). Rozhodně film ale docela zaujme a minimálně na jedno zkouknutí doporučuji... ()

JohnSmith

Celkem slušná detektivka. Koukat se jak Pacino s De Nirem hrajou spolu dva drsný policajty,je fakt nádhera,ale. Děj je celkem předvídatelnej a lehce ohranej. Dokonce i ten konec se dá odhadnout. A hlavně,příště by to chtělo lepšího režiséra. Trochu jsem si postesk,při vzpomínce na skvělý Mannův Nelítostný souboj.Až mi to trochu přišlo jako plýtvání drahoceným talentem pánů Pacina a De Nira ()

Brain-D

Druhá spolupráce dvou nejlepších herců, co obývaly tuhle planetu. Zajímavé krimi a parádní zápletka, ale hoši už jsou přece jenom hodně staří na tyhle role... radši bych je viděl v něčem jako Gran Torino :) ()

Ichabod

Nic extra objevného, ale vidět De Nira a Pacina opět s bouchačkou v ruce je pro mne vždycky solidní zážitek. Závěrečný twist mne překvapil, ani ne tak chytrostí, spíš zrádností. Pacino i vkdyž se zvlášť nemusí snažit je vždycky slušný, De Niro možná lehce přehrává, Gugino vypadá zase skvěle a natočené je to solidně. Obstojný film, jeden z mnoha, ale dvě mega-star v hlavní roli mi ho v paměti udrží. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech