V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

klima777

Mít k dispozici Pacina s De Nirem a natočit "hypotonický" film chce řádnou dávku anti-charismatu... Dvě hvězdičky většinou uštědřuji filmům, jež mě něčím štvou (čest výjimkám :-)). Righteous Kill nikoliv. Nedokázal to. Od začátku do konce je vše uhlazené, bezkrevné, nezáživné. A téměř od začátku je jasná pointa. Což je podivuhodné. Dávám dvě a cítím se takřka provinile... Počkat, vždyť ono se na tenhle "biják" docela dobře kouká. Vyjdu-li z prostého předpokladu, že Avnet není Cronenberg (ano, při sledování Oprávněných vražd jsem vnímala podobnou prázdnotu jako u Východních příslibů), pak přece nemohu nic převratného očekávat. Dala jsem tři hvězdičky Zorrovi? Dala. A doopravdy mne bavil jako celek? Ani ne. Leč vyskytoval se tam Mr. Hopkins, mému srdci velmi milý. Tady je Al a Robert. Ne, nenajdete je v mé TOP 10, ale vážím si jich a pro Pacina mám vyloženě slabost. Jsem neobjektivní? Strašně. Už zase...Takže přihodím protekční půl-hvězdu? Přihodím. Ale skoro nezáří. Je taková ošuntělá. (2,5*). ()

sellsakul

Film, ktorý nemal vzniknúť, dvaja dôchodci, ktorí sa hrajú na drsňákov. Je vidieť, že Pacino a DeNiro majú svoje najlepšie roky za sebou, ale čo už každý stárneme, ale ten film bol aj tak bieda. Z ľútosti dávam 3*, ale inak bieda, bieda... ()

deckardx

De Niro a Al Pacino zase spolu... Ale se starim prisel i utlum... Kdyz sem tu videl hodnoceni, ktery bylo strasny, tak sem si rikal, ze to neni mozny... A nakonec to docela sedi.. Je pravdou, ze tyhle dve hvezdy si zaslouzej hrat ve filmech vetsi kvality a tahle napodobenina Dextera ma hodne daleko k jejim nejlepsim filmum... Na druhou stranu to zas tak priserny nebylo, ale to tam mohli klidne hrat neznamy herci.. Na velikost De Nira a Pacina se mi to zdalo nic moc... ()

jefff

Trošku mě překvapilo, že hvězdy nejvyšší kvality, jakými jsou bez pochyb Robert De Niro i Al Pacino přijali účast na filmu z tak poměrně průměrným příběhem. Neumím si představit, jestli by lepší režie Oprávněnou vraždu o tolik zvedla. Oba hlavní přestavitelé předvedli tradičně bezchybný výkon, ačkoliv mi vedle sebe nějak nesedli...přišlo mi, že oba byli jak dva obrovské magnety, o opačném pólu, zkrátka bez nějaké chemie, souhry. Prostě dvě hvězdy, které se nedokázaly sloučit v jeden celek. Přes všechny zápory mě film bavil, hlavně Pacino byl super, nenudil jsem se a konec jsem opravdu hltal a po dlouhé době mě finále nějakého krimi překvapilo...to se mi v poslední době stavá zřídkakdy. Proto čtyři hvězdy. ()

jatamansi

„Mám díky ní sperma tak nízko, že si na čurání sedám.“ De Niro a Al Pacino, naprosto osvědčená dvojice, ať už jsou soupeři nebo partneři. Jen zde Robert blbě nadabovaný. Stejně je zvláštní, že většina hvězd má v české kotlině svého dabéra, jen toho Boba si stále přehazují jak horký brambor, jako by čeští dabingoví režiséři nebyli schopni najít k němu ten správný hlas. Fakt, sláva titulkům, pokud je možnost výběru. Zjevově jsou ovšem oba aktéři ve skvělé kondici. A na doplnění někdo, kdo se mi nevejde do TOP, ale patří k mým oblíbencům, netuctový Brian Dennehy. Překvapivě zestárlý. „Pánové, půjdete odpočívat na gauč k psychologovi.“ „Jsou jako Lennon a McCartney, není mezi nimi ani škvírka.“ „Na střílení není nis špatnýho, pokud jsou zastřeleni správní lidé.“ !Hodně lidí respektuje odvahu. Všichni respektují zbraň. Navíc jsou takové filmy pastvou pro mého muže, ctitele zbraní. A že tady bylo co klíčovatPravidlo že na každého jednou dojde tu možná ctí de Niro. V mém životě to moc neplatí. Na mužích je skvělé, jak stárnou, udíž jsou přirozenější než stárnoucí herečky. Výjimkou je faceliftový Michael Douglas, ztratil veškerý šarm, charisma, už je jen směšnou tváří nepřirozených rysů. To mimochodem. „Čas na zabíjení? Nebo jen zabíjí čas?“ Je to celé hrozně průhledné, Nevěřícně průhledné. Kdo čtete mé komentáře víte, že k de Nirovi jsem zbožně nekritická. V čemkoli kromě Fotrů a Přebírání. (Tedy, k de Nirovi kdysi, kdy ten natočil naposledy opravdu dobrý!!! film?) Ale tady má takový takový zjednodušený obličej, koutky dolů, přinas… výraz. Zjednodušené prvoplánové herectví, ale co taky hrát s tímhle scénářem, že. Měj se na pozoru před tím, co je nabíledni. Tak tak nějak to skončilo. Takže 3*, Robertovi, Alovi a Brianovi, každému jedna. A to jsem se předala. ()

DeLaMorte

Celkem průměrná krimi s hvězdným obsazením,které ovšem film nezachraňuje ,ale alespoň máte motivaci tuctovou krimi dokoukat...jediné co film tak nějak zachraňuje je kromě již zmíněních herců celkem slušné finále...průměrný film hodnotím průměrným hodnocením. ()

Soweek

Nefalšovaná oldschoolová krimi se už taky jen tak nevidí, kort takto přeplácaná hvězdami, avšak výsledek není zas tak převratný, jak se dalo čekat. 3,5 ()

ZkuKol

Neočekával jsem mnoho, ale výsledek je nakonec lepší než jsem se obával. Chlapci jsou už sice staříci, ale rutinu ještě zvládnou. Příběh je ověřená (a obnošená vesta), ale Avnet udržuje slušné tempo, takže to až zas tak nevadí. Prostě je škoda, že se tihle dva borci, sešli tak pozdě v tomhle policejním (sice slušném), ale stále "béčku." ()

3 AM Code

Krimi/moralitka s celkem prumernou zapletkou ale provedeni je dobre i diky kvalitni praci hercu. Takze 3 za ten prumer a jednu navic za dobrou praci hercu. Zdejsi vlnu "hate" proti tomuto filmu naprosto nechapu. Asi mi unika nejaka momentalni trendy zalezitost, ktera rika ze reziser nebo nektery z hercu je momentalne v "anti-kursu". Nerozumim ani ani se o to nehodlam snazit. ()

bloodvomit

Pokus o další zářez na stromu kultovních filmů.... kterej nevyšel, škoda. Bohužel kombinace Pacino - De Niro vyvolává předběžně vysoký očekávání, který pak zklouznou do šedýho průměru. ()

sedm.1

Získat pro film esa v podobě megahereckých hvězd Al Pacina a Roberta de Nira,to musí být prostě snem každého filmaře.O to je to divnější,že se tento sen splnil nevýraznému režisérovi,který navíc oboum filmovým géniům předložil strašný scénář a oni do toho přesto šli.Fakt hodně divný,asi kámoši,no.Oprávněné vraždy jsou vážně jedním z nejslabších thrillerů,co jsem za poslední dobu viděl,tak chabě vykonstruovaný příběh nemohli zachránit ani oni dva charismatičtí pánové.Celé to bylo bez výrazu a hlubší myšlenky,pointa byla pak už jen nutně očekávaným výsměchem,bez překvapení a jakékoliv gradace.Ani o základní prvky nutných pro tento žánr zde nelze zavadit,takže napětí,thrillerová atmosféra,potemělost,syrovost,nic z toho se tu ani na moment nevyskytuje.Možná že jsem na celý tento film až příliš krutý a jsem k němu nespravedlivý,ale prostě mi to přišlo tak moc tuctový,obyčejný a nevýrazný,že jinak zkrátka nemohu.Píše se mi to strašně těžce,ale obě hvězdy s tímto filmem vážně šlápli do hovna a jejich spolupráce měla skutečně vypadat úplně jinak. ()

Cejny

Nevim, nevim, ale tenhle film mě vůbec nijak nenadchnul. Na to jaká herecká jména v něm hrají hlavní role, bych čekal něco lepšího. ()

insurgentes

Promarněná příležitost, protože tyhle dva dědci si spolu už těžko zahrajou (to by musel jó někdo poshánět prachy..) a tenhle paskvil za to teda opravdu nestál. To člověk pozná tak nějak z prvního záběru, že i když jsou herci super a snažej se, tak někdo, kdo tahá ve filmu za nitky, je prostě kokot, a tím pádem tam nic nefunguje. ()

Forsberg11

Ja som si tento film veľmi užil. Drsná kriminálka ako za starých dobrých čias s vynikajúcim ústredným duom a veľmi zajímavou zápletkou. Naviac DeNiro a Al Pacino? Čo si viac priať?! Ja som maximálne spokojný a skutočne nemám väčšie výhrady. Kvalitná oddychová vec na jedno pozretie. A mohlo by to byť pokojne v červenom... 75 %!! ()

Maynard.

To, že ve filmu hrajou dvě skutečné legendy, ještě nemusí znamenat, že ten film bude špička. Tohle je jasnej důkaz. Nemastnej neslanej kousek, ve kterým je jen jedno lehčí překvápko na konci, při rozuzlení. Vlastně se docela divím, že tihle borci kejvli na to hrát ve filmu pro rejžu, kterej za sebou nemá ani jeden vopravdu skvělej film. Možná, že se jim trochu líbil scénář, ale nebyl ani náhodou kvalitně natočenej. Asi pro to všechno je tenhle film spíš neznámej a nenápadnej, škoda no. ()

DavidS.

Postavit před kameru vedle sebe po 13 letech od fantastického Nelítostného souboje dvě herecké legendy Pacina a De Nira mohlo být obrovskou událostí, ale nesmělo by to být s daným scénářem a nezajímavým režisérem. Výsledkem je velké rozčarování a další z téměř zbytečných filmů, kterých je v poslední době bohužel až příliš. Ani samotné herecké duo toho v této detektivce moc nepředvádí a já se skoro bráním napsat, že si jen tak přivydělali na důchod nebo se jim prostě jen nechělo sedět doma... ()

chamba

Old school herci s veľkými menami sa snažia ako vedia, ale ani to bohužial nestačí a tak "Righteous Kill" upadá do obyčajnej priemernosti. ()

Kracken

Hodně průměrný krimi-film s výbornými a prošedivělými herci první kategorie. De Niro i Al Pacino tak nedostávají příliš možností a prostoru pro svou hereckou výbavu a díky scénáři a režii se tak celý film a to jen díky pěknému konci, stává průměrem se vším všudy. ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech