Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

Jeand´Boa

Nádherně vymazlený film...smekám před tvůrci tohoto velkolepého díla...a smekám před Indy - drsná země, stateční lidé... ()

Besty

Opravdu "DOBRÝ FILM"! Dlouho jsem neměla z filmu takový zážitek jako z Milionáře. Opravdu mě to zasytilo.. po všech vytoužených filmových stránkách... tato filmová lahůdka mě udělala na pár krásných hodin doslova šťastnou. Děkuji tvůrcům a hlavně.... děkuji Akademii, že takto vysoce ohodnotila zrovinka tento film. Skvělý zážiitek. ()

pepa3rd

Hezký výlet do země, jejíž zvyklosti jsou nám neznámé a v mnoha ohledech i nepochopitelné. Výborný námět, chatrnější scénář, slušné herecké výkony, místy velmi hutná atmosféra, ... ale i přes to mám z toho všeho takový trochu smíšený pocit. Nemohu říci, že by se mě ten film nedotknul a nesoucítil jsem vůbec s hlavními hrdiny, to jistě ano, ale nedotklo se mě to asi tak, jak jsem čekal. Připadal jsem si spíš jako jeden z toho davu lidí sedících u televize, přikováni k obrazovce soutěží "Chcete být milionářem". 3 a 1/2*. Po letech a tam tu čtvrtou hvězdu přidám. 80 % ()

Joeey

Co dodat? Snad jen konstatování, že jedině tehdy, když se spojí filmařská zručnost s citlivým tématem, může vzniknout snímek jako Milionář z chatrče. ()

martiňák

Je to jen taková pohádková pohlednice z Indie. Sice úžasně vizuálně natočená, se zcela suverénními dětskými představiteli a v samotném úvodu (jen v něm) strhující (také díky hudbě), ovšem postupem času příběh, ve kterém se střídají soutěžní otázky s úseky hrdinova života, začne až skoro nudit. Závěr to je klasický happy end, který nezachrání ani roztančené titulky (ve kterých mj. hlavní hrdina působí mnohem sympatičtěji než celý předchozí film). ()

raelz

Žádná inovace, žádná genialita. Slumdog Millionare je pohádka v moderním stylu. A oskara si zasloužil - protože jako jeden z mála dokáže spojit nenáročné i hardcore diváky, a o tom by podle mě oskarový film měl být. ()

Misery

Zapomenutelný filmek složený jako skládačka z malých ukázek indického života, kde lepidlem je soutěž západního střihu se slizkým moderátorem. Nápad je to zajímavý a pro obyvatele Evropy (stejně tak asi pro člena oskarové Akademie) je neotřelé hlavně prostředí. Ale to je tak asi všechno. Je líbivé stvořit film za pár babek a s dětskými roztomile okatými herci vytaženými z opravdových chatrčí. Pořád je to ale pohádka a jednotící linie příběhu v podobě vědomostní soutěže film moc nedrží. Neříkám, že to je špatný film. Ale třeba Iñárritu dokáže příběhy sešít mnohem lépe a to dokonce příběhy úplně nezávislých postav a prostředí. A Oskara nemá ani jednoho. Takže se ptám: Proč má Milionář z chatrče 8 Oskarů? Zaujal, jasně. A myslíte si, že by stejně zaujal, i kdyby ho režíroval Ind a film se nikdy k akademikům nedostal? Vsadila bych poslední boty a rok života v chatrči, že na celém světě vzniklo v minulém roce mnoho filmů s podobnou tematikou (např. Srbové jsou na toto hodně šikovní) a některé z nich byly určitě povedenější. Ale bohužel, nerežíroval je tvůrce Trainspottingu. ()

Tryman

Není nic, co bych mohl filmu vytknout, ba právě naopak! Nevím co se mi líbilo nejvíc, jestli to byl nádherný příběh, emotivní způsob, jakým byl vyprávěn nebo třeba hudba, která ho skvěle doplňovala. Ptal jsem se, proč zrovna tenhle snímek vyhrál oscara za nejlepší film roku, když jediné jméno, které z něj znám, je Danny Boyle. Teď už to vím. ()

foundation

urcite to je film ktory si zasluzi porozornost a aj vynikajuce hodnotenie.ale neviem preco ale este skor ako som to zapol som rozmyslal nad tym filmom ze ake to asi bude a presne som uhadol ze akym sposobom bude vediet tie odpovede. Pokial ide o nejake technicke zalezitosti tak tam je Boyle v tomto pripade asi bez chyby. Vyborne natocene, zrezirovane ale zdalo sa mi to az trosku moc prehnane ze zrovna vsetko to co zazil mu krasne sadlo do tych otazok. To je ale mala chybicka na krase. Je to jasnych 5 pokial ide o moje hodnotenie ,ktore si film rozhodne zasluzi ale zeby to malo ziskat az 8 oscarov tak zasa az to sa mi nejako nepozdava. Nech je to tak ci tak. Uzasny film. ()

cuneus

Řekl bych průměrný film. Asi jsem přecenil svá očekávání. Dávám ale 4* protože mám tendenci indické příběhy přeceňovat! Přesto možná aspoň některým pomůže počin Dannyho Boylea podívat se hlouběji do indické kinematografie. ()

Koška

Po shlédnutí traileru jsem si myslel, že tento film bude kravina. Ale po doporučení kamaráda jsem ho shlédl a můj údiv byl obrovský. Je vidět, že i v dnešní době lze natočit skvěle propracovaný film bez hvězdného obsazení a s malým rozpočtem. Určitě si milionáře řadim mezi svoje nejoblíbenější filmy a uděluji mu pět hvězd. ()

Dimo

Nejlepší díl "Chcete být milionářem", který jsem kdy viděl. Takhle jsem to nečekal a tím mi Danny Boyle udělal radost. ()

Jerryy

Slumdog si mě nezískal, tak jak měl a proto jsem měl z nějakých scén jen polovičku zamýšleného požitku. Na začátku jsem si řikal, že uvidím druhé Město Bohů, ale nakonec tomu tak nebylo, romantika, velká láska a vyprávění neuvěřítelných příběhů alááá Gump či Big Fish u mě film zachránil. Hvězdičky dávám zá výbornou kameru, která dodávala filmu na rychlosti, soundtrack, krásnou Freidu Pinto a happy end přesně takový pro jaký mám slabost:) a samozřejmě na výborně vykreslené indické prostředí chudinských čtvrtí. ()

Mr.FreeZer

Vyjímečný příběh jednoho chudého chlapce o cestě životem až ke slávě. Příjemný soundtrack. Pro mne možná až nadměrné množství Oscarů. ()

mi-ib

Je to moderní pohádka. Ten příběh je tak neuvěřitelný, až to trochu kazí dojem z filmu. Jeho síla je v prostředí, kde se odehrává. Vzniklo už stovky filmů, kde se z lůzy stane špička společnosti. Jenže v Indii to má nějakou mnohem lepší atmosféru, kterou z jiných filmů neznáme. Vizuální a zvukové efekty jsou parádní. Kdo si chce dát oddychovku s dobrým koncem, tak budiž mu doporučen Milionář z chatrče. ()

asfalt

Tak toto ma veľmi milo prekvapilo. Hoci som to pozeral s vedomím, že ide o oscarmi ovenčený snímok, tak napriek tomu som toho veľa nečakal. V prvom rade chválim detských predstaviteľov, ktorí si natáčanie zjavne veľmi vychutnávali, ohromne sa mi páčila práca kamery, ktorá bola natoľko svižná ako nevidíme ani v mnohých akčných filmoch a v neposlednom rade chválim hudbu, ktorá to všetko pekne dopĺňala. Celkový dojem je výborný a teším sa kedy si to pozriem znova. ()

savage3303

Milé, príjemné, večerné posedenie, skôr rodiné. Napohľad je to skvelé, divákovi sa dostáva pozítivna energia. Páčilo sa mi to, ale chýbalo tomu niečo. A dosť velký kus. Otrepaná zvučka z milionára mi trhala uši. Freida Pinto bola príjemné pozeranie. Dev Patel bol výborný. Emotívne scénky sa mi páčili. Záver, dokonalý happy end. 4*. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)