Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

guri

Romanticka rozpravka z indickeho slumu. Paralelne s otazkami v sutazi prechadzame aj Jamalovym zivotom. A ze to od mala nemal, chlapec, vobec lahke - prisiel o matku, takmer aj o zrak, snazil sa prezit a hlavne stracal a znova nachadzal svoju Latiku. Kym na zaciatku sutazne otazky sluzili na zoznamenie s postavou, tie posledne smeruju jedine k ocakavanemu koncu. Co bolo podla mna snad az prilis vykonstruovane. Aj vdaka hudbe vsak prizmurim oko a zaokruhlujem svoje hodnotenie nahor. ()

maZSlicko

Slumdog millionaire.. Co dela ten film,dobrym ze je hoden 5 hvezdicek :) ?? A)Skvele zasazeni deje do indickyho prostredi,super soundtrack,usatej Dev Patel,luxusni kocicka Freida Pinto,hodne ale hodne vybornej scenar,vynikajici prace rezisera B)Protoze venku chumeli C)Velkej nos Bolka Polivky D)Jedno varle Adolfa Hitllera ... Jaka bude vase konecna odpoved ? :) ()

Knight12

Škoda jen, že to nebylo podle skutečné události nebo alespoň inspirováno. Kdejaké horor, u kterého se takřka poserete strachy a nevíte, jestli máte umřít hnedka na místě nebo až vyjdete z kina, je inspirované skutečnou událostí a film, ze kterého vám tečou nenucené slzy přejícího štěstí, si lidé musí vymyslet. Snad se to do budoucna nějak změní. Jinak nejspíše se přeorinetuji na trh s ženami v blízké Asii, protože ta hlavní herečka ... málo co jí vytknout. ()

Étienne

Nič ma v poslednom čase nezaujalo tak veľmi ako tento film. Vynikajúci scenár, réžia, herecké výkony, kamera, všetko. Každý záber má svoje miesto, každý motív je dotiahnutý do konca a samotný záver nevyznieva ako klišé - pocta Dannymu Boyleovi a spol. Jamal a jeho kamaráti mi poriadne popresúvali rebríček najobľúbenejších filmov a Oscara by som udelil už len za pamätnú scénu v (pod) latríne. Ale, asi to tak malo byť.............. (úplný súhlas s Radek99 ) ()

Skleni

Film roku to nieje no nemá od toho ďaleko. Upraviť záver, dodať menej stupídnejšiu hudbu :-D a mohol by to byť film na ktorý sa nezabúda. Takto je to silno emotívny film a so super námetom a neuveriteľnými prequelmi. V dvoch hodinách je zachytení dej 15 rokov tak detailne a tak úžasne, ako v máloktorom. A konečne to nieje ani žiadny patriotizmus ani hrdinstvo v podaní hlavných hrdinov. Ja som spokojný. 91% ()

bif

Jojo Danny to dokázal!!!! Natočil 100% snímek! Úžasná hudba, kamera prostě Danny Boyle na svém úplém vrcholu natočil neuvěřitelně krásný a silný příběh, kterému se snad nedá vytkout nic, jde o příběh lásky na celý život, ale i osud a motivy dobra a zla jsou zde jasně postaveny proti sobě, zdá se to jednoduché, ale v tom je ta krása- úžasný film!. ()

Blaogranas

Hodně netradiční film z hodně netradičního prostředí. Musím uznat, že Jamalův příběh, jak se dostat ze "sraček" (a to doslova, viz první otázka) až na vrchol, byť tam asi ani nechtěl (viz tip při poslední otázce) je dost impozantní. V jeho životě určitě platí, že všechno zlé je k něčemu dobré. ()

KOOHA

Krásný film, který se vas hned zpočátku dostane. Danny Boyle vždy předvedl ze má talent a ze umí točit, ale film s jednoduchou zápletkou natočeny pro nás s neznámými herci s takovou hloubkou příběhu si právem zaslouží Oskara. Po shlédnutí tohoto filmu jsem se musel neustále vracet a pouštět si jeho konec. To je něco, co me neustále nutí o tomto filmu přemýšlet. Pokud na něco neustále myslíte, pak najednou zjistíte, že to milujete a tento film považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2008. Skvělý soundtrack je jeho velkou součástí a ja doufám, že Oskara vyhraje i píseň z tohoto filmu. Právem dávám 5 hvezdiček. ()

sumperacek

Výběr scénáře je podle mě to hlavní. Celé téma zaujme už jen z úvodního titulku. Všechny scény jsou citlivě a umě poskládané, podpořeny dobrou muzikou a gradace na konci taky nemá chybu. Mínusy: na konci filmu totální morální proměna bratra hlavního hrdiny je ztěží uvěřitelná. Dále ten závěrečný taneček, který mi nechtěně připomněl zkázu některých amerických parodií. Ale film to neshodilo. Proto za 5. ()

xxENDxx

skvěle natočená pohádka bez profláklejch ksichtů, u které jsem se málem rozbrečel... 4,5* které chtě nechtě musím zaokrouhlit nahoru.... ()

Yojimbo

Možná je to tím, že jsem od tolik oceňovaného filmu paradoxně očekával málo, ale jednoduchý, předem odhadnutelný, příběh podaný typickým Boylovým stylem si mě naprosto získal, nepozorovaně, ale o to s větší razancí. Není to bezduchá Bollywoodská vykrádačka, není to prachsprostá romance, je to krásně poskládaný příběh plný šťastných náhod a osudovosti. ()

LANSA

Novodobá indická pohádka za 5*, no kde to jsme? Ale popravdě co čekat od hybrida český Popelky a brazilskýho Města bohů!! ()

darkreider

4 a pol, aby som zohľadnil mierne nedostatky a poslednú otázku, ktorá bola impozantne nasadená, aby ladila s dejom, každopádne velice umelo. Rad to ale tvorcom odpustím, pretože celkovo je to príjemný film, ktorý nenudí a hlavne má pekný happyend(v poslednej minúte nikoho nezrazí vlak, ako by niektorý čakali :). Dej drží film vysoko nad štandardom. Iba jedna vec ma prekvapila, záverečné titulky s tanečnými kreáciami. Trochu mimo, nie? Osobne mi to tam nezapadlo, ale to je detail, ktorý film nezhodí. ()

Jakubik

Film hodně připomínající skvělé Město bohů. Skvělé herecké výkony, bezvadná hudba atd. Tento film můžu jedíně doporučit. ()

Tomo

SPOILER /// Moc hezky film. Presto nemuzu dat 5*. Mozna jsem se tesil prilis, kazdopadne me to emocne vubec "nevcuclo". To ale nemeni nic na tom, ze to byla bomba. A hudba byla tradicne fantasticka, hlavne v akcnejsich pasazich. Filmarsky bezvadne zvladnute dilo, kterre v dnesni dobe vynika prijemnou predvidatelnosti a happy endem. ()

Petrushka5

Něco na způsob českého hloupého Honzy. Sledujeme sled obrazů, které vedou k předem zřejmému cíli - princezna a celé království jako bonus. Vážně čekáte, že tím budu ohromena? ()

Torgal

Konečne oskarový snímok, ktorý nie je v podstate len vznešená nuda. Oceňujem hlavne vynikajúco štrukturovaný príbeh, ktorý ma chytil za srdce a netradičné spracovanie, zachytávajúce živelnosť a nevyspytateľnosť Indie. Skvelý filmový zážitok, ktorému k dokonalosti chýba len málo. 8+/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)