Zvolené prostředí módních návrhářek je sice poněkud mondénní, avšak mezilidská dramata vyznívají přesto uvěřitelně. Hrdinou je mladá žena, která se sblíží s kolegou svého manžela. Jenže za milostné vzplanutí zaplatí pocitem provinění, když se ocitá na důležité životní křižovatce a zvažuje, zda učiní rozhodující krok. Režisérka Zuzana Hojdová (později ji zastihujeme jako Zuzanu Zemanovou) se omezila na rodinný mikrokosmos vyvázaný ze širších společenských kontextů. (oficiální text distributora)

Stejšn

Celkově jsem se u tohohle filmu moc nebavil, přišel mi fádní až nudný. Hlavní podíl viny na tom má Jana Krausová, která prostě hrát neumí a celou dobu se (vždycky, v jakémkoliv snímku) tváří pořád stejně. Neodpustím si citaci mojí maminky, která kdysi při premiérovém vysílání seriálu Velké Sedlo prohlásila: " Ta Krausová se pořád tváří jako prdel". ()

subic

Tenhle film se promítal v československých kinech v roce 1989 a byl přístupný od 15i let. O tom, jak Jan Kraus hrál jednou slušňáka místo rebela a hned mu nasadila jeho partnerka (v té době i skutečná manželka Jana Krausová) parohy. ()

Hadush

Víc než zajímavé obsazeni. Na tehdejší dobu poměrně netypický příběh...tohle téma se jaksi "nenosilo"... Na druhou stranu...dovolim si tvrdit, že film zaujme spíš člověka, kterej životní křižovatku, kdy jakýkoliv rozhodnutí je vlastně špatně a musí volit mezi "menším zlem" někdy zažil...diváka, kterej tuhle zkušenost nemá bude film nejspíš nudit...z dnešního pohledu je to víceméně jen nostalgická (i když poměrně solidní podívaná)...Jana Krausová hraje svůj styl "ledová královna", Jan Kraus vyjímečně nehraje ukázkovýho hajzla ...takže už možná proto stojí za to zkouknout:) ()

foils

Nádherná kamera Petra Hojdy (Válka barev, Hanele, Oko ve zdi) s typicky "osmdesátkovou" mizanscénou bohužel nedokáže vyvážit tupost až absenci scénáře a toporné dialogy. Manželé Krausovi i většina ostatních herců jsou ale fajn a celkově tak tento zapomenutý film není nijak větší blbost než mnohem známější Musím tě svést. ()

Martin_L

Celkem banální příběh manželské nevěry s předvídatelným a místy nezáživným dějem. Jako režijní prvotina si zaslouží ocenit, film je přeci jen jiný, než běžná tehdejší produkce a je na něm vidět tehdejší společenské tání. Snímek potěší na svou dobu inovativní kamerou a prací se světlem i herecký výkon Jany Krausové. Druhá hvězdička za hudbu a záznam toho, jak vypadala Praha v době těsně před listopadovou revolucí. ()

snikrs odpad!

Krausová neumí hrát ani s fotky . Vše hraje unyle utahaně. J. Kraus tady má hlas jak není jeho syn a podoba to samé. ()

JARDAHONDA

(Dramatický snímek vypráví příběh o třicetileté módní návrhářce Anně, která se sblíží s mladším mužem, spolupracovníkem svého manžela, scénografa Honzy. Její romantické vzplanutí je však krátké a navíc provázené pocitem provinění a protože nezůstane bez následků, je Anna postavena před zásadní rozhodnutí..) Působivou emotivnost filmu umocńuje kultivovaná kamera režisérčina tehdejšího manžela Petra Hojdy, která využívá atraktivní prstředí výtvarníků i nezvyklou malebnost moderní Prahy. Film s prostým názvem Příběh 88 je celovečerním debutem režisérky Zuzany Hojdové-Zemanové, která si k němu ve spolupráci s Olgou Hanzlíkovou napsala i scénář. ()

waxtrax

Ve své době asi kvůli, některým revoltovým scénám, dost odvážný snímek. Herecké výkony i scénář nadprůměrný. Téma nadčasové. Bod navíc, díky scéně se stařenkou na lavičce. ()

clubland

Nuda, totalne cajove, v urcitom okamihu pouzita hudba od FGTH, ktora bola urcena pre iny film... Proste neoplati sa ani dopozerat do konca. ()