poster

Zima za války

 • Nizozemsko

  Oorlogswinter

 • anglický

  Winter in Wartime

Drama / Válečný / Historický

Nizozemsko / Belgie, 2008, 99 min

Hudba:

Pino Donaggio

Střih:

Job ter Burg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Dobré, ale hodně rychle vyšumí.(28.6.2011)

 • Beastmaster4
  **

  Na tohle téma už toho bylo tolik...a WINTER IN WARTIME nijak kladně nevybočuje. Je to jen další takový v řadě = Rok 1945, Holandsko okupované nacisty, do toho pád anglického letadla, z kterého uniká anglický výsadkář. Trochu neočekávaná zápletka v rodině chlapce, který se snaží zachránit výsadkáři život…to je celé, nic zvláštního, co by přineslo něco neokoukaného do podobných vod.(20.11.2011)

 • shyster
  ****

  V porovnání s jiným nizozemským snímkem, který se zabývá nešťastnou historií holandského kolaborantstvím, který má tak blízko naší historii, Černá kniha, tento film vyhrává ve své opravdovosti oproti umělosti Verhoevenova snímku. Je jasné, že Paul Verhoeven je zručnější režisér, který dokáže diváka jedním střihem upoutat, ale ve Winter in Wartime jsem našel, co jsem u Černé knihy nenašel - lidskost příběhu, který se mohl stát.(24.9.2009)

 • Aky
  ***

  Asi tomu profesně nic nechybí, ale také jsem nenašel nic, proč bych to chtěl pochválit. Zpočátku mi trochu chyběla akce, bylo to jen samé běhání sem a tam a řečnění, že se nikomu nesmí nic říct, a jakmile mělo začít drama, dostalo se mi příběhu trpícího omšelou tuctovostí.(15.12.2011)

 • sochoking
  ****

  Mladý sa na tej rachotine čosi namakal, ked furt valil tam a spátky a ešte v snehu. Verím tomu, že v lete na asfaltke a na nejakom Cannondale by aj kľudne vybúchal Tour de France ľavou zadnou!(27.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace