Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Coleator

Kdybych neviděl Homeland dřív, než tenhle film a kdyby hlavní roli nehrál Tobey Maguire, možná bych dal i za pět... Ale protože se podobné téma řeší i v mém oblíbeném seriálu, kde bylo podle mě zpracované lépe a hlavně Damien Lewis hraje navrátilce z války mnohem věrohodněji, musím jít na čtyři... I tak ale velmi dobrý filmový zážitek... ()

Lucasion

„Nevím, kdo to řekl, že jen mrtví uvidí konec války. Já jsem viděl konec války. Otázka je, Jestli se můžu vrátit do života…“ Další z filmů u kterých je mnohem lepší nevědět zápletku. Trailer by se možná prominout dal, ale oficiální synopse jistě ne. Jelikož vyzrazuje pointu i zápletku. Pozvolné drama, které ukazuje život, jaký někdy dokáže být krutý hráč. Sam (Tobey Maguire) odjíždí od své manželky (Natalie Portman) a dětí do nasazení v Afghánistánu. Předtím než odjede, se vrací z vězení jeho mladší bratr Tommy (Jake Gyllenhaal). Zápletka mi mírně připomíná jiné drama Warrior (2011), které ač ze sportovního prostředí tak svým pomalým stylem vyprávění mají k sobě tyto filmy místy blízko. Bratři jsou nerozluční a zároveň tak odlišní. Film i ukazuje, jak moc se osobnost člověka změní, když je vystavený extrémním podmínkám a také jak málo stačí, aby se člověk naopak napravil. Mladšímu z bratrů stačí, aby vykročil z bratrova stínu, a rázem je z něj jiný člověk. I když je zápletka dost podobná té z Pearl Harboru (2001), a i dalších filmů, tak přesto je mistrně napsaná. Dialogy jsou uvěřitelné a díky výkonům herců je film emocionální bombou o životě. Jake Gyllenhaal hraje sympaticky a Natálka Portman je naprosto uvěřitelná. Ale nejlepší výkon podává Tobey a jeho Sam. Složitou rozpolcenou postavu hraje naprosto parádně. Je to skvělý herecký výkon. Přestože i hudba je na správné notě, tak mi cosi scházelo. Možná větší procítěnost, a nebo větší emoce do závěru. Přesto jsou, ale Bratři dobrým dramatem. (77 %) ()

Kamca_

Celý film jsem se vážně nenudila ani vteřinu. Dostalo mě to hned od začátku. Herecké výkoby byly opravdu neuvěřitelné. Bylo to skoro na 5 hvězd, ale něco málo přeci jen chybělo, ale i tak je to podle mě hodně kvalitní snímek. ()

Handle

Emoce. O tom to celé je. Ale nebýt těch výborných hereckých výkonů, nikdy by je film neměl v takové míře. Docela se i divím, že nikdo z herců nebyl ani nominován na Oscara, hráli fakt výborně - jak v hlavních, tak ve vedlejších rolí. ()

Lacike

Skoda ze som nevidel original, ale americky remake mi pripada strasne unyly, predvidatelny a nudny. Emocialne ma vobec nezasiahol. Skoda. Herecke obsadenie bolo superhviezdne. ()

jhrasko

...je nutné, aby tak schopný režisér ako J.Sheridan točil remake len 5rokov starého filmu? Doslovne, až dogmaticky (pejoratívne), bez náznaku akéhokoľvek autorského rukopisu? Asi áno, resp. očividne áno. Američania v roku Avatara zjavne potrebovali i nejaký ten "psychologický" presah a povodný dánsky príbeh bol ideálny materiál. Áno, psychologicky ideálne sa tvári "milostný" trojuholník Tobey-Natalie-Jake, síce dobre odinterpretovaný, mojou optikou ale trpiaci rovnakými nedostatkami, vykonštruovanosťou a nedoveryhodnosťou ako predloha a i preto v podstate úplne zbytočný. A navyše vo všetkej svojej doslovnosti autori vypustili zásadnú a pre mňa najzaujímavejšiu scénu ("a shower one"). A tak som len tak nezúčastnene sedel v prítmí Atlasu a čakal na BONOvu Winter. P.S. Čo každopádne Sheridan opakovane potvrdil, je dokonalá práca s detskými hercami. ()

ScarPoul

Jeden z tých filmov, ktoré nie sú zlé, ale predsa im niečo chýba. Postavy sú správne vykreslené čo má za následok naozaj skvelé vyvrcholenie, kde Tobey Maguire podáva fantastický výkon psychického zrútenia. Ale film skončí a ako si vo vás zostane pocit, že ten film mohol predsa ponúknuť viac. Originál som nevidel, preto nebudem porovnávať, ale pravdou je, že Sheridana v tomto prípade zachraňujú herci a inšpirácia dánskym originálom. Nie je tam badateľná nejaká citová a vzťahov väzba natoľko silná, že by nás mohla zasiahnuť mimo plátna. Silných scén tiež veľa nie je. Môžme tu hľadať klady a rozhodne ich aj dokážeme nájsť, dôležité je ale podotknúť, že aj napriek všetkým kladom je to film, ktorý z emóciami pracuje tak opatrne, že ich okrem spomínanej poslednej scény, nedokáže podať. necítime bolesť, necítime lásku - čo sa týka malých dievčat necítime strach. Jediné čo cítime je zúfalstvo. A nie len to Maguierové. Je to jednoducho film, s ktorým po druhý krát už čas strácať nebudete. ()

PROROK14

Chlapi z Marine Corps to majú ťažké a neraz sa vracajú domov vyšinutí. A o to viac ak boli v zajatí. Film plynie zľahka, striedajú to zaujímavé pasáže z Afgánistánu a končí to silným záverom kde som si nebol istý ako to dopadne. ()

maseer2

neskutečně silné drama o tom, že člověk může ve válce zemřít, třebaže se následně vrátí domů živý.. takhle silný film jsem už pěkně dlouho neviděl.. ()

BoPo

Film pôsobí tak reálne ako len film na danú tému môže pôsobiť. Herci sú uveriteľný a všetky tie malé každodenné udalosti pomaly a isto smerujú k uveriteľnému koncu. Niekto by namietal, že je to až priveľmi šablónovité. Šťastie, strata, nové šťastie, výčitky a na záver ... Nebudem Vám predsa kaziť zážitok. Film, ktorý ma príjemne prekvapil. ()

st.ranger

Průměrné drama o tom, jak se mrtvý voják vrátí ke své rodině. Původně jsem si myslel, že si Jake a Tobey měli role vyměnit, nejenom kvůli fyzickému vzhledu, ale i kvůli absolvovaným filmům. Tobey nakonec předvedl ukázkovou transformaci z milující otce a deprimovaného magora, poznamenaného zajětím v Afgánistánu. Film není nijak výjemečný, pouze zobrazuje, co může způsobit válka. ()

bouncer

Až při úvodních titulcích jsem si uvědomil, že sleduji remake dánského filmu Brødre, který jsem kdysi viděl. Docela to zkazilo příběhovou linku, protože děj amerického remaku je prakticky kopií originálního filmu z roku 2004. Ze vzpomínek na původní snímek jsem měl pocit, že to byl silný zážitek, který mě ale neoslovil, jak by měl. Tohle zdědila i nová verze, i když alespoň tempo mi přišlo poměrně stravitelnější. Co musím ocenit je herecké trio Jake Gyllenhall, Tobey Maguire a Natalie Portman - pod vedením Jima Sheridana ze sebe dostali opravdu maximum a to je hlavní důvod, proč jsem se nakonec přiklonil ke 4*. ()

murakamigirl

Tobey Maguire, aj keď zdaním obdivne trénovaný Baleom Christianom, napriek dvom-trom šialeným pohľadom, sa tu nemôže rovnať podaniu Gyllenhaalovmu, tri mladé hviezdy Hollywoodu nevystrúhajú zo všetkého príbeh s P, a dráma... dráma má pre mňa určité tóny, bez ktorých je sledovanie ako rybačka v mŕtvom ramene, a to sú: pútavý úvod, vývoj postáv, nezanedbaný obraz "odrazového" prostredia, spoľahlivý zvrat (nemusí byť vždy nevítaný, hlavne spoľahlivo tvorí napätie), spravodlivý koniec (plus predsa si neodpustíme ani záverečný song)...... Nebudem súdiť čo bolo zanedbané, ale rozhodne nejeden z mojich obľúbených tónov tu hrá sakra falošne. Alebo, prečo nie, stačí keď poviem, že nerozoznávam zvrat. Bol tu nejaký? ? ?Čo Bratov robí dostatočne priemerným. Gyllenhaal je jedna z mála radostí, resp. zaručene najväčšia radosť filmu. Táto dráma s Johnom Cusackom http://www.csfd.cz/film/222737-grace-uz-neni-grace-is-gone/ vytvára moje tóny úspešnejšie a to tak trochu funguje na citovom zderstve :) ... Tejto (sfilmovanej) tragédie je škoda. ()

Johny_fork

Typické schéma milostného trojúhelníku, i když zde spíše citového, nicméně skvěle zvládnuté, jak režisérsky (citlivé stupňování napětí), tak i herecky, zejména Gyllenhaal mi pro tu roli dokonale sedl. ()

Terva

Natočeno podle Dánského filmu Brodre, takže jakýsi remake. Příběh dvou bratrů, kdy jeden z nich umírá v Afgánystánu a druhý, kriminálník, se zamiluje do jeho ženy. Pak přijde zajímavá zápletka... Film je velice smutný, což dokazují scény z trubkou, Izabelina slova nebo příjezd policie před dům. To je holt život. CITÁT : Já jsem viděl konec války, otázka je : můžu se vrátit do života ? Ve filmu zazní U2 se songy " Bad " a " Winter " - http://www.youtube.com/watch?v=0DiegKVXpCs nebo David James a jeho " Rocky mountain man ". ()

moviesfan

Musím kladně zhodnotit příběh, který není přehnaně emoční a je to i dobře natočen. Natalie P. a Jake G. hrají opět dobře, ale na Tobeyho jsem si musel zvykat. V této roli mi moc nesedí. Výsledek je však velmi kvalitní. ()

Beznoh

Původní švédský film jsem vážně neviděl, takže to nemůžu srovnávat. Ale tahle verze byla fakt výborná. Skvěle vypovídá o tom, jak se naše osobnosti mění pod vlivem toho, co jsme prožili. Ono je vždycky lehké někoho odsoudit za to, jaký je, ale velmi často to je právě tím, jaká k němu byla společnost. ()

m.krudenc

Vynikající film - který poukazuje, jak krutost války dokáže ovlivnit vzorného vojáka a jeho rodinu. Opět musím upozornit, že tohle už člověk jistě několikrát viděl, ale opět musím připomenout, že to vůbec není na škodu si podobné téma zopakovat. Doporučuji - film nemá chybu. ()

jahol

První část, odehrávající se paralelně "doma" a v Afganistánu nemá moc čím překvapit a ocenit lze především velmi střídmě, bez zbytečných efektů natočené scény, na kterých by se jiní až příliš vyřádili. Druhá půlka ale přináší několik velmi silných bodů s dokonalými hereckými výkony, u holčiček až neuvěřitelnými (návštěva bráchy s novou známostí). Ještě, že se mi svinstvo války v mým životě vyhýbá... ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)