Příběh jednoho Pařížana, který je nemocný a žádá pouze odpověď, zda umírá. Jeho stav mu dává nový a odlišný pohled na všechny ty lidi, které potkává. Úvahy o smrti se náhle setkávají s hodnotou života, života druhých a života samotného městě nad Seinou. Zelináři, pekaři, sociální pracovnice, tanečník, architekt, bezdomovec, vysokoškolský profesor, modelka, ilegální přistěhovalec… Ti všichni jsou spjati s tímto místem. Ty všechny denně potkává. Můžete si myslet, že nejsou nijak výjimeční, ale pro každého z nich je jeho život jedinečný. Můžete si myslet, že jejich problémy jsou bezvýznamné, ale pro ně jsou těmi nejdůležitějšími na světě. Mág evropského filmu opět přichází s jedinečným příběhem plným hereckých hvězd. (oficiální text distributora)

sedmdevet

Mě to připomělo ten dalekohled se sklíčky, taková mozaika životů kde jdou kolem sebe a vzájemně se míjejí a občas se střetnou, pohodlně se na to koukalo, mělo to nevšdní atmosféru i nevšední styl. Konec mu zůstal rovenl, nevnutil se tam záměr happyendu je proto že přijdou titulky ani opaku, prostě se jen objevil další obzor a život šel dál. Velice pozoruhodný film, nenucený. ()

caj2014

citujem: "Kto má rád európske filmy nech neváha. Film je ako dobrá polievka :-) Najprv študuje ingrediencie, pomaličky sa rozbieha, sem tam nejaká ostrejšia vôňa, potom začneme tušiť - jednotlivé príbehy. Potom ich postupne dáva dokopy, až nakoniec vznikne jeden celok plný chutí / rôznych osudov a citov, pohnutí na duši i v mysli. " ()

Sejkorka

Skvělý film, skvělí herci. Opravdový výkvět francouzské kinematografie. Všichni ti "zelináři, pekaři, sociální pracovnice, tanečník, architekt, bezdomovec, vysokoškolský profesor, modelka, ilegální přistěhovaleců, všichni mají štěstí, že můžou žít v Paříži a neumírají, jako hlavní hrdina příběhu. ()