poster

Kletba Měsíčního údolí

 • Maďarsko

  Secret of Moonacre, The

 • Francie

  Le Secret de Moonacre

 • Slovensko

  Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Režie:

Gabor Csupo

Kamera:

David Eggby

Producenti:

Jason Piette

Střih:

Julian Rodd
(další profese)
 • T2
  *

  Rozpočet $27miliónovTržby Celosvetovo $5,933,623║ V prevedení to nepovie viac než fádna televízna fraška, príbeh maximálne uvlečení, nezáživný až hrôza, trikovo úbohé, herecky to je ako tak stráviteľné u mladej v celku sympatickej Dakoty Blue Richards, ostatný nestoja za reč. Nádejný Gabor Csupo nám po príjemnom Moste do krajiny Terabithia pripravil teda riadne schladenie. Tento nepodarok nemohol ani iné než úplne komerčne prepadnúť. /15%/(25.12.2009)

 • Gemini
  ****

  Gábor Csupo po zajímavém Mostu Do Země Terabithia dostal na starosti koprodukční "menší" fantasy, a natočil... něco, o čem bych řekl, že je to standardní pohádka, kdybych tím svým způsobem neurážel to, co je na Moonacru zajímavého. Prostě je to obsazené kvalitními herci (BTW je zajímavé vidět, jak Dakota povyrostla, a jak by tedy mohla vypadat v pokračování Zlatého Kompasu, které nikdy nevznikne, a BTW2 nechápu, jak to Natascha McElhone dělá, ale vypadá, že od Truman Show nebo Ronina nezestárla), má to takové očekávatelné vtípky, standardní atmosféru a lehce netradiční stylizaci, celkem slušně se na to dívá, a díky hercům to docela funguje i ohledně emocí - ale scénář, respektive dramaturgie, mají bohužel k povedenosti docela daleko. Toho času nelituji, bylo to sympatické, byť ne úplně obvyklé (a evidentně to spoustě lidí vůbec nevyhovovalo), takže nemám problém dát 70%. Ale to je naprostý strop;)(26.1.2013)

 • lestyna
  ****

  Úsměvná,milá fantasy pohádka.Já si užívala naprostou poklidnost děje a skoro žádné zvraty,ačkoliv to možná zní divně,ale mě to naprosto vyhovovalo.Nemusela jsem nijak zvlášť přemýšlet jak to dopadne,protože to bylo už od začátku dané.Ano bylo to dětské a skoro neakční,ale co?Já jsem za to byla ráda.Je to prostě úžasná oddechovka , když nechcete nad ničím přemýšlet a jen si užívat klidný děj a celou tu naivnost pohádky,protože přesně takové pohádky mají být.(11.6.2012)

 • Sheldra
  *

  Měsíční údolí fakt stihla kletba, a to v podobě nesmírně debilního scénáře, plný infantilního humoru v kombinaci s trapnou teatrálností a nestoudně vykrádající všechno možné i nemožné, příšerné režie, která ve snaze udělat z té sračky aspoň něco koukatelného plácá páté přes deváté, efektů tak ubohých, až je to smutný, a poměrně odfláknutých hereckých výkonů. Zaplavit a zhasnout!(2.12.2010)

 • hygienik
  ***

  Naivný príbeh, ktorého okrasou je Dakota, bohužiaľ nie hereckou. Nebyť jej tak sa na to neoplatí pozerať. škoda, že nehrala vo viacerých filmoch.(7.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace