poster

Kletba Měsíčního údolí

 • Maďarsko

  Holdhercegnő

 • Velká Británie

  The Secret of Moonacre

 • Francie

  Le Secret de Moonacre

 • Slovensko

  Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Režie:

Gabor Csupo

Kamera:

David Eggby

Střih:

Julian Rodd

Scénografie:

Sophie Becher
(další profese)
 • T2
  *

  Rozpočet $27miliónovTržby Celosvetovo $5,933,623║ V prevedení to nepovie viac než fádna televízna fraška, príbeh maximálne uvlečení, nezáživný až hrôza, trikovo úbohé, herecky to je ako tak stráviteľné u mladej v celku sympatickej Dakoty Blue Richards, ostatný nestoja za reč. Nádejný Gabor Csupo nám po príjemnom Moste do krajiny Terabithia pripravil teda riadne schladenie. Tento nepodarok nemohol ani iné než úplne komerčne prepadnúť. /15%/(25.12.2009)

 • maverick10
  ****

  I ja stejne jako flanker.27 se vydavam do boje za zachranu detskeho naivniho sveta pred spary dospelackeho stereotypu a uplne otupelosti pred neschopnosti videt veci tam kde je vidi deti. Ikdyz Gabor zacal velice slibne a Terabithiem si me uplne ziskal, zde jde s tou infantilnosti moc hluboko a dela z toho nechutnou frasku (viz. zaverecna scena) Ani to me neodradi a jsem schopen prehlednout i neucesany dej s nekolika nelogicnostmi. Porad je to pro me ten nejlepsi zanr z ktereho jak pevne doufam nikdy nevyrostu a radeji si poplacu i Therabithie nez u napr. Pearl Harboru.(1.10.2009)

 • Sheldra
  *

  Měsíční údolí fakt stihla kletba, a to v podobě nesmírně debilního scénáře, plný infantilního humoru v kombinaci s trapnou teatrálností a nestoudně vykrádající všechno možné i nemožné, příšerné režie, která ve snaze udělat z té sračky aspoň něco koukatelného plácá páté přes deváté, efektů tak ubohých, až je to smutný, a poměrně odfláknutých hereckých výkonů. Zaplavit a zhasnout!(2.12.2010)

 • flanker.27
  ****

  Vydávám se na cestu nesnadnou, za záchranu dětského filmu před rozmáhajícím se cynismem. Ano, ani já jsem se při sledování v kině občas nevyvaroval vtípků (např. při závěrečné scéně shledání mi to nedalo abych necitoval Scénu z Limonádového Joea - zeti, synu, tcháne, otče...), jenže je to takové dělání si legrace z někoho (něčeho), koho vlastně máte rádi. Je to sice krajně naivní a místy trochu infantilní, ale proč by to mělo vadit, když ten film je přece evidentně určenej dětem. Nechápu, proč tuhle evidentní samozřejmost spousta lidí opovržlivě komentuje slovy "vhodné pro děti do 12 let" a podobně. Já osobně bych na to svoje děti vzal úplně klidně místo přiblblejch nechutnejch Transformerů nebo opakujících se animáků. V rámci žánru je to určitě lepší než Narnie a z poslední doby patří spolu s Městem Ember rozhodně mezi ty lepší zahraniční filmy pro děti (celkově nejlepší bylo Kdopak by se vlka bál). P. S. Nápad dát dohromady Nataschu McElhone a Ioana Hornblowera Gruffudda se mi zalíbil a možná by nebylo od věci vidět je v něčem odvážnějším :))(6.7.2009)

 • Ilicka
  *

  Jednoznačné zklamání - od Gabora Csupa jsem po Terabithii čekala velké věci - rozhodně však ne sterilní pohádku, která ze všeho nejvíc připomíná černou tradici českých televizáren - zmatená, nudná, bez atmosféry.(2.1.2013)

 • - Dakotu Blue Richards ve většině scén nezastupuje žádná dvojnice. Dvojnici sice měla, ale režisér rozhodl, že bude efektnější, když ji nebude nikdo zastupovat. (Hromino)

 • - Většina scén ve filmu byla natáčena v Maďarsku, v Británii se jich natočilo jen několik. (Hromino)

 • - Původně měl být pro natáčení použit skutečný lev, ale jelikož by pojištění všech herců a členů filmového štábu stálo ohromné množství peněz, rozhodli se tvůrci pro levnější variantu - lva udělat digitálně. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace