Kletba Měsíčního údolí

• Francie

Le Secret de Moonacre

Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Gabor Csupo

David Eggby

Jason Piette

Nic jsem nečekal a nebyl jsem zklamaný... obyčejná pohádka, která mě nenadchla ani neurazila, ale jako odpolední oddychovka slušná volba. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky...(22.1.2011)

• Renton

Scénář: Graham Alborough, Lucy Shuttleworth .. Sterilní propojení dvou světů, staroanglického venkova a přídavné historické fantasy. Průměrný příběh, který je v jádru tak ohraný, že z toho ani Gabor Csupo nedokázal vykřesat poutavou podívanou. Snaživé po herecké stránce (Dakota Blue Richards se nám zapracovává a pro úsměv Nataschi McElhone mám slabost), se slabými triky, skromnou výpravou, kapkou infantilního humoru a výsledkem, který (a to ještě ztěžka) nadchne jen dětské zástupce z řad obecenstva. ___ V podstatě vzorová sériovka současného filmového formátu "dětská pohádka." 40%.(1.6.2009)

• mysiak

Nebol som nadšený ani Mostom do Terabithie...a už vonkoncom nie Kliatbou Mesačného Údolia...vyzerá to ako keby sa to točilo u mňa vzadu na záhrade....herci...možno akurát Dakota Blue Richards sa snažila, čo tu dopekla robil Ioan Gruffudd?...veľmi lacná fantasy adaptácia...(16.12.2009)

Prostinká fantasy s minimem digitálních triků připomene staré výpravné pohádky a potěší hlavně malé divačky.(4.7.2011)

• berusche

Snaha byla, ovšem po všech možných hvězdných prášcích, narniích a já nevím po čem ještě se tenhle počin jeví jako naprostý propadák. Zmatený děj, který dětem nenechá vydechnout, příšerné kostýmy, otřesné herecké výkony, špatné triky (respektive minimální a v minimální míře), nudný a ohraný děj, prostě je toho spousta, co hraje proti tomuhle snímku. Bohužel, v konečném důsledku, je toho málo, jestli vůbec něco, co hraje pro tento snímek.(19.6.2011)