Kletba Měsíčního údolí

• Francie

Le Secret de Moonacre

Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Gabor Csupo

David Eggby

Julian Rodd

Scénografie:

Sophie Becher

Rozpočet $27miliónovTržby Celosvetovo $5,933,623║ V prevedení to nepovie viac než fádna televízna fraška, príbeh maximálne uvlečení, nezáživný až hrôza, trikovo úbohé, herecky to je ako tak stráviteľné u mladej v celku sympatickej Dakoty Blue Richards, ostatný nestoja za reč. Nádejný Gabor Csupo nám po príjemnom Moste do krajiny Terabithia pripravil teda riadne schladenie. Tento nepodarok nemohol ani iné než úplne komerčne prepadnúť. /15%/(25.12.2009)

Velmi jsem tento film chtěla vidět, již z toho důvodu, že mě Dakota Blue Richards zaujala ve Zlatém Kompasu. Tady je to už velká slečna, která částečně zachraňuje film, na kterém jsem konečně pochopila, co to znamená "odfláknutý". Tak trestuhodné nevyužití herců jako (včetně Dakoty samozřejmě) Tim Curry či Juliet Stevenson, neskutečně špatné dialogy a celkově děj snímku, no hrůůůůza! A to ještě, když si to dělá takové ambice velkofilmu. Nelogičnosti, které film neposouvají ani dopředu, ani dozadu a které, jakmile vás ohromí, tak vám dojde, že vlastně k ničemu nejsou, viz trpaslík v kuchyni či pokojíček ve věži. Co dodat? Není nad české pohádky a jak prohlásila moje mamka: "Všechny filmy už od dob Letopisů Narnie a ještě dál jsou pořád na jedno brdo stejně (špatné) divné. A já dodávám: Až na výjimky, kterou toto rozhodně není.(30.10.2010)

• PogoJoe

Neskutečně kýčovitý, neoriginální, prostinký a trapný snímek, který nezachránilo ani slušné herecké obsazení. To vlastně zajistilo mému hodnocení onu jednu hvězdičku, protože scénář, režie a výprava se zde ukázaly být jedním velkým propadákem. Proč byl tento film určen pro kina a ne rovnou pro TV mi zůstává záhadou. Nepovedlo se.(13.7.2009)

Nic jsem nečekal a nebyl jsem zklamaný... obyčejná pohádka, která mě nenadchla ani neurazila, ale jako odpolední oddychovka slušná volba. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky...(22.1.2011)

• milka

No money, no funny. Tohodle kréda se měli tvůrci držet a mít na paměti, že za pár šupů nikdo pořádnou fantasy pohádku nenatočí. Tady ten rozpočet byl asi fakt bídnej, protože se to celý odehrává v nějakým polorozpadlým hradě s minimem nábytku, nebo v lese. Nejvíc se ale absence rozpočtu ozve na konci v až vtipné naháněčce lesem a pár následujících digitálních triků. Peníze by ale nebyly ten hlavní problém, kdyby to byl aspoň pořádný film. A to bohužel není. Příběh je nic moc a děravý jak řešeto, režisér se také moc nesnažil a já se po hodince už docela nudil. Ion Gruffudd tu má celej film docela naštvanej výraz. Asi na začátku natáčení zjistil, že celý film má rozpočet jako jeho oblek do Fantastické čtyřky. Aspoň, že ta Dakota Blue Richards opět prokázala, že má talent a že z těch dětských hereček patří k těm snesitelnějším. Jinak ale docela podprůměrná fantasy nuda.(23.12.2009)

• - Název snímku byl zvolen hlasováním v internetové anketě, kdy titul The Secret of Moonacre předčil původní název předlohy "The Little White Horse". (Hromino)

• - Dakotu Blue Richards ve většině scén nezastupuje žádná dvojnice. Dvojnici sice měla, ale režisér rozhodl, že bude efektnější, když ji nebude nikdo zastupovat. (Hromino)

• - Psa Wrolfa hráli celkem čtyři psi. Všichni měli nabarvenou srst a každý z nich měl pro něco nadání. Jeden byl dobrý ve štěkání, druhý v olizování, třetí v běhání a čtvrtý se uměl podle tvůrců dobře povalovat. (Hromino)