poster

Kletba Měsíčního údolí

 • Maďarsko

  Secret of Moonacre, The

 • Francie

  Le Secret de Moonacre

 • Slovensko

  Kliatba Mesačného údolia

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Maďarsko / Velká Británie / Francie / Austrálie / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Režie:

Gabor Csupo

Kamera:

David Eggby

Producenti:

Jason Piette

Střih:

Julian Rodd
(další profese)
 • Kamkon
  ***

  Velmi jsem tento film chtěla vidět, již z toho důvodu, že mě Dakota Blue Richards zaujala ve Zlatém Kompasu. Tady je to už velká slečna, která částečně zachraňuje film, na kterém jsem konečně pochopila, co to znamená "odfláknutý". Tak trestuhodné nevyužití herců jako (včetně Dakoty samozřejmě) Tim Curry či Juliet Stevenson, neskutečně špatné dialogy a celkově děj snímku, no hrůůůůza! A to ještě, když si to dělá takové ambice velkofilmu. Nelogičnosti, které film neposouvají ani dopředu, ani dozadu a které, jakmile vás ohromí, tak vám dojde, že vlastně k ničemu nejsou, viz trpaslík v kuchyni či pokojíček ve věži. Co dodat? Není nad české pohádky a jak prohlásila moje mamka: "Všechny filmy už od dob Letopisů Narnie a ještě dál jsou pořád na jedno brdo stejně (špatné) divné. A já dodávám: Až na výjimky, kterou toto rozhodně není.(30.10.2010)

 • Eawy
  ****

  Osobne sa mi tento film páčil. Možno som príliš veľkým nadšencom fantasy, ale bavila som sa. Bolo to prijateľne komické, prijateľne romantické, prijateľne naivné ale bolo to dostatočne magické, aby som aj ja zatúžila aspoň na okamih vojsť do Mesačného údolia. Tento film nepotrebuje veľa špeciálnych efektov, nesie v sebe magickosť samu o sebe a to je napríklad viera v zmenu človeka, prekonanie pýchy a predsudkov a znovunájdenie lásky. Film má okrem naozaj príjemného obsadenia, nádherný soundtrack, ktorý ešte viac spôsobí mrazenie na chrbte.Osobne by osm niektoré scény vyňala a niektoré ma dokonale pohltili (tá vlna na konci).Ale určite jedno z naj fantasy, čo som v poslednej dobe videla. 75%(20.2.2010)

 • Sheldra
  *

  Měsíční údolí fakt stihla kletba, a to v podobě nesmírně debilního scénáře, plný infantilního humoru v kombinaci s trapnou teatrálností a nestoudně vykrádající všechno možné i nemožné, příšerné režie, která ve snaze udělat z té sračky aspoň něco koukatelného plácá páté přes deváté, efektů tak ubohých, až je to smutný, a poměrně odfláknutých hereckých výkonů. Zaplavit a zhasnout!(2.12.2010)

 • bouncer
  **

  Zámky, princezny, lvi a jednorožci...tím zaručeně dostanete každou holku. A nebo ne?(10.8.2009)

 • Crazer
  ****

  Nejspíš se tu budu hodně lišit svým hodnocením od jiných, ale pohádkové příběhy mě fakt berou :)) .. hlavně že to nedopadlo jako Letopisy, kde zvířata mluvila .. to už by bylo silný kafe. Ale jinak zajímavé, navíc jsem se mohl kochat pohledy na maďarskou krajinu.(17.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace