Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Film naprosto o hovnu! Žádný příběh, zápletka, katarze, poselství, nic! Jsem obeznámen, že jde o adaptaci poměrně uznávané knihy, ale tenhle film jí rozhodně nedělá dobrou reklamu. Sonda do dekadentního holywoodu 80. let je vcelku hezky natočená, má věrnou výpravu a hraje v ní hezká dobová muzika. Jenže se v ní nic neděje, občas si tam někdo s někým zasouloží, občas se tam jen tak plácají nesmysli, občas se neděje vůbec nic v klipových záběrech. Pár zmínek o AIDS, drogách a homosexualitě z toho umělecký snímek neudělají. Hraje zde pár vcelku kvalitních herců, ale je vám to úplně jedno, protože film má tak nudný způsob vyprávění a i při cca 90 min. je tak dlouhý, že jediné, co si přejete, je, aby už to skončilo a vy do té doby neusli. Různorodá skupna lidí žije, souloží, fetuje, mluví, spí, hádá se na určitém místě v určitém čase v naprosto nedokoukatelném filmu... 20% ()

kenkaku

K The Informers mě přilákaly dvě věci: 1) přítomnost cca půl tuctu známých tváří a 2) komentář Jeremyho Clarksona k Amber Heard během jejich rozhovoru... Ad 1). asi největším šokem pro mě byl fakt jak Kim Basinger ve svém věku vypadá skvěle a jak Winona Ryder vypadá na svůj věk hrozně. Kdybych nevěděl kdo jsou, klidně bych zbaštil že jim je stejně let (přitom mají mezi sebou 18roků). Ad 2). Jeremy nekecal. Amber tráví většinu času před kamerou bez oblečení. Nicméně to je tak celé. Myšlenku celého filmu jsem totiž vůbec nepochopil a nic z výše uvedeného mě nemotivuje se na film podívat 2x (tím pádem více než dvě hvězdy opravdu nehrozí) a protože se film týká tématu který mě nebere (synkové a dcerušky bohatých rodičů co jen celý film fetují a šukají) snižuji podprůměr o ještě jeden stupínek níž. ()

iXtr3m3

Dve hviezdičký za bombový OST. Obsah však des a hrôza. Ako sa v tomto snímku ocitol Billy Bob Thornton mi však navždy ostane záhadou. ()

Wally odpad!

Nechápu, proč se tento film vůbec točil....je to snímek o ničem a já bych si byl nejraději nafackoval, že jsem si ho pustil a ztratil tak hodinu a půl života u této sr****. ()

vorenus

Jediné co se režisérovi povedlo je to, že ukecal skvělé herce.Moc jsem se těšil na M.R., ale ten je na plátně snad dest minut.Kim si vede dobře ale, nemá co hrát.Není se co divit tolik dějových linek, že by to stačilo na deset filmu.V takovém chaosu se člověk zákonitě ztratí, ale posléze zjistí, že je mu to úplně jedno. ()

Hanys_

Parta zazobaných amíků se v 80. letech proš*kala až k HIV..Obsazení je sice opravdu hvězdné, nicméně hodně mdlé výkony (snad jen Rourke mi přišel zajímavý) a naprosto nezajímavý průběh děje (slovo "o ničem" film vystihuje naprosto přesně...) zaručí, že budete mít problém, tohle dokoukat vklidu do konce. ()

DannyBoy80

60%. Vůbec to ní tak špatné jak je tady hodnoceno. Přiznávám, že některé příběhy jako třeba s Rourkem, mi přišly trochu mimo mísu. Nicméně to byl ukázka 80kové zlaté mládeže a ukázka počátku jedné zhoubné nemoci v těchto sférách a západní společnosti obecně. ()

Matros

ehhh........ ví vůbec někdo o čem to celé vlastně bylo ?... Já ne. Možná by to chtělo na konci nějaké vysvětlení. A já se na to celkem těšil. Asi kvůli hereckému obsazení, které je tu ale naprosto k ničemu. Jeden z nejpodivnějších filmů roku 2009 a nebo z nejpodivnějších filmů vůbec... ()

mira007

Mladí a bohatí v dekadentní jízdě v osmdesátkových L.A. ... no, tak filmy na podobné téma existují lepší, výživnější a smysluplnější. Tohle prázdné nic klouže po povrchu a snad jen ty odvážný erotický scény s Amber Heard z toho dělají něco ke zkouknutí dneska... ale asi jen do konce toho bizarního soudního procesu, kde zatím vyhrává lepší herec. ()

chalp

Příběhy několika postav (rocková hvězda, filmový producent, televizní reportér, feťák či dokonce upír), které na první pohled nemají nic společného,...a oni fakt nič spoločného nemajú, 5 pilotov k piatim neexistujúcim seriálom zlepené do jedného k smrti nudiaceho snímku.Hviezdička za Rourka a Renfra. ()

Gore

Sonda do života "zlaté mládeže" 80. let v LA, plná glam rocku, drog, nezávazného sexu každý s každým (bez ohledu na pohlaví) a vyhaslých životů jak dětí tak rodičů. Příběh vychází z pera Breta Eastona Elise (Americké psycho, Pravidla vášně) a na jeho příběhy musí být člověk zvláštně naladěn, protože není jednoduché je strávit. Zde trošku pokulhává režie australana Gregora Jordana, ale jinak se to veze na stejné vlně jako filmy podle Elise s postavou Batemana. Fanouškové Amber Heard si dosyta užijou její poprsí (které má však po otci), uvidíme jak nám viditelně zestárla Winona Ryder (kterou jsem jako kluk na přelomu 80/90 let baštil) a poslední roli Brada Renfro. ()

IvcaSammet

Slabší průměr ... Příběh má sice dost dobrý námět, ale k tomu, abych měla chuť se na film podívat znovu, to rozhodně nestačí ... Jiný scénář, poupravený děj a možná i trošku jiné herecké obsazení a hned by se na to dalo dívat i víckrát ... Abych pravdu řekla, jediné, co jsem si ve filmu opravdu užila byly scény s Rhysem, kterých tam ale bohužel zas tak nebylo ... Škoda, podle popisku jsem opravdu čekala něco víc ... Takže docela zklamání ... ()

molcan2

Ak mám byť úprimný, neznášam, keď sa vám načrtne film za päť minút. Na čo je potom ten zvyšok? Človek len stráca čas. Ale musím tvorcom uznať, že sa im výborne podarilo zobraziť 80. roky. Bol to pekný výlet uličkou času. ()

merigieren

Tak sem přehodnotil názor. Na podruhé jsem to dokoukal (sice s přestávkami, ale povedlo se). První půlhodinka vypadá vzdáleně, jak porno, to se nemění. Jen bych dodal, že to mělo smysl. To propojení je totiž postelové: A spí s B spí s C spí s D a první článek řetězce na konci onemocní AIDS (docela vtipné za 1*). V druhé části vymizí postelové scény a začnou se rozvíjet jednotlivé vztahy (rodinné, partnerské, gay, bi, atd) mnoha postav ve filmu. Docela nechápu ten únos dítěte a vůbec existenci těch únosců bez vlivu na film. Jinak to klábosení ďábelsky nudí, je to dočista o ničem a nebýt poslední scény na pláži byl by to odpad jak vyšitý. Vzhledem k počtu postav to vypadá spíš jako 2995 díl z Tak jde čas, za předpokladu, že ste neviděli ty předchozí. Prostě vlítnete mezi moře lidí a snažíte se pochopit co dělají. A to tam chybí upír na něhož sem se těšil... ()

mala_kea

Naprostý výstřel do tmy. Nevím, co tím básník chtěl říct. Něco tak nudného a nezáživného tu dlouho nebylo. Čekal jsem, že Bob Thornton to alespon rozjede na urovni a odstartuje pěknou podívanou. Jenže on je filmu platný jako sánky v létě, prostě nemá čím zaujmout. Taky si asi nejspíš někdo myslel, že si šu*áním vylepší reputaci. Asi těžko. Tímhle směrem cesta určitě nevede. ()